Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 juni:
  • An Evening with Paul Quinn - Road Stories
  • Flotsam and Jetsam en Razorblade Messiah
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
  • 6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
  • 7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
  • 9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
    5 juli:
  • Nunslaughter en The Black Moriah
Kalender
Vandaag jarig:
  • Arnaud Grandin (Dreamlost) - 47
  • Barnaby Ribeiro (Nervecell) - 43
  • Daniel Gildenlöw (Pain Of Salvation) - 53
  • Dario Sobkowiak (Natan) - 39
  • Derek Jones (Falling In Reverse)† - 42
  • Ilker Ersin (Freedom Call) - 57
  • Karl Sanders (Nile) - 63
  • Katrijn Michiels (Consensus) - 41
  • Luke Appleton (Iced Earth) - 32
  • Michael Davis (MC5)† - 83
  • Nicko McBrain (Iron Maiden) - 74
  • Paulo Barros (Tarantula) - 63
  • Randy Bobzien (Fear Of God) - 57
  • Víctor García (Warcry) - 56

Vandaag overleden:
  • Alec John Such (Bon Jovi) - 2022
  • Bob Andrews (producent) - 2025
  • Dee Dee Ramone (Ramones) - 2002
Review

Condition Red - II
Jaar van release: 2003
Label: Lion Music
Condition Red - II
"Als je de namen Lars Eric Matsson en Alexi Masi (twee topgitaristen) leest dan weet je genoeg. Normaal gezien. Als je leest dat hun vorige plaat ('Condtion red 1')goed verkocht en dat daarop ook gasten zoals Derek Sherinian speelde dat weet je genoeg. Als je leest dat er lang over dit album is nagedacht en gedaan dan weet je genoeg. Normaal gezien. Als je het artwork ziet dan weet je genoeg. Normaal gezien. Als je leest dat dit op het label Lion music uitkomt dan weet je genoeg. Normaal gezien. Wat weet je dan? Dat het kwaliteit is!"

Dat dacht ik voor ik het album de eerste keer beluisterde. Na vijf luisterbeurten moet ik mijn mening wel volledig herzien. Dit tweede album van dit progressief project is het slechtste album dat ik ooit hoorde van Lion Music. En dat is heel jammer. Dit album, dat zeven instrumentale en zes nummers met zangeres Ella Grussner bevat, is wel heel erg matig, ongeïnspireerd en gewoonweg saai. De productie, nota bena van Lars Mattson himself, is wel heel erg klinisch en ondoordacht. Lars zijn keyboardlijnen komen geen een keer echt uit de verf en de drums klinken naar een (goede; dat wel) drummer die op potten en pannen slaat. Zangeres Ella (speelt tevens viool op dit album) is ook een saaie en erg matige zangeres die ervoor zorgt dat ik liever een instrumentaal nummer op dit album opzet. Een nummer zoals 'Cycles' dat duidelijk is gestolen van Mike Oldfields 'Ommadawn' album. De andere nummers zijn niet eens het vermelden waard want die zijn erg saai. Het powermetal-achtige 'Eye of a storm' is nog het beste nummer van heel de cd. En dat is eigenlijk ook een matig nummertje.

Een erg grote tegenvaller dus, zeker als je de namen van de bandleden leest. Ik heb in tijden zo geen saai progressief album gehoord. Duidelijk een projectje tussendoor. Volgens mij in elkaar gestoken wanneer de bandleden zich dood verveelden. Jammer genoeg moeten ze ook nog andere mensen vervelen met dit gedrocht.

Tracklist:
1. The warning
2. Eye of a storm
3. Cycles
4. Time passes by
5. The eagle's return
6. It's not too late
7. Rondo
8. Why won't you hear me?
9. Seven stars
10. Your freedom
11. In/Out
12. Train insane
13. Out of the red

Score: 55 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 24 september 2003

Meer Condition Red:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.