Helldorado
Enquête

Zou jij voor een losse zaal- of stadionoptreden van jouw favoriete band(s) speciaal naar een land reizen buiten de Benelux, als die groep Nederland en België overslaat?

Ja, dat doe ik regelmatig
Ja, dat heb ik al eens gedaan
Nog niet, maar dat ga ik dit of volgend jaar wel doen
Nog niet, maar voor een speciale gelegenheid zou ik het overwegen
Nee, niet voor een losse show, maar ga wel naar festivals buiten de Benelux
Nee, ik ga niet naar concerten of festivals buiten Nederland en België
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Charles Hedger (Cradle Of Filth) - 45
  • Dee Dee Ramone (Ramones)† - 74
  • Fábio Ribeiro (Shaaman) - 56
  • Kerry Livgren (Kansas) - 76
  • Marcus Hammarström (Elvira Madigan) - 50
  • Mattias Norrman (Katatonia) - 49
  • Ted "Demented" Foster (Aeturnus Dominion) - 58
  • Tim Pierce (Meat Loaf) - 66
  • Tomi Mykkänen (Battlelore) - 51

Vandaag overleden:
  • Jacques Racine (Aut’Chose) - 2024
  • Jay Dublee (producent) - 2010
  • Jimi Hendrix (The Jimi Hendrix Experience) - 1970
  • Nick Gravenites (The Electric Flag) - 2024
Review

Dead Samaritan - The Only Good Samaritan…
Jaar van release: 2012
Label: Casket Music

Dead Samaritan - The Only Good Samaritan…

Wellicht dat een gruntende frontvrouw jaren geleden nog veel opzien baarde, maar inmiddels zijn we daar door bands als Arch Enemy wel aardig aan gewend geraakt. Toch is het een van de aandachtspunten in het promotieverhaal van het Finse Dead Samaritan. De band bestaat al sinds 2001, maar The Only Good Samaritan… is ondanks dat twaalfjarig bestaan toch hun debuutalbum. Waarom dat zolang heeft moeten duren, is onduidelijk.

Het zal hopelijk toch niet zo zijn dat de groep zoveel jaren keihard heeft zitten blokken op de twaalf nummers die dit debuut telt, want deze mengelmoes van death en thrash metal is aardig, maar zeker niet goed genoeg om er zolang aan gewerkt te hebben. Zoals bij veel bands met dit soort vocalen is het eigenlijk niet te horen dat ze gezongen worden door een vrouw. De plaat opent met een saaie introductie die veel harder in de mix staat dan de rest van de plaat, waardoor je het volume na Prelude To Perdition iets op moet krikken om ten volle te genieten van de snerpende gitaren van Dead Samaritan.

Zoals gezegd is de muziek van deze heren en dame aardig, maar niet het meest spectaculaire wat er binnen dit genre te vinden valt. Het is over het algemeen een vrij degelijke, wellicht wat saaie combinatie van thrash en death metal. Een van de zeldzame memorabele uitschieters is het snelle Thunderbolt. De groep sluit af met Into The Stellar Night dat in het verlengde ligt van het intro en eveneens harder is dan de rest van de schijf. Dit debuut van Dead Samaritan is kortom aardig en wanneer het op staat goed om een potje te headbangen, maar laat geen blijvende indruk achter.

Tracklist:
1. Prelude To Perdition
2. The Monster To Create
3. Laid To Waste
4. Royally Fucked
5. Hell If I Care
6. Bleeding Ground
7. Thunderbolt
8. DB13
9. River Runs Red
10. In The Shadows Of The Mind
11. Welcome To The Death Zone
12. Into The Stellar Night

Score: 70 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 8 september 2013

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.