Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • Wacken Metal Battle (Drentse voorronde)
    Met Mouldwarp, New Dawn Fades, OPHÆRA en Semper Fi
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
    13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Daisley (Ozzy Osbourne) - 76
  • cEvin kEy (Skinny Puppy) - 65
  • Dave Padden (Annihilator) - 50
  • Derek Riggs (illustrator) - 68
  • Erik Jacobs (Another Messiah) - 46
  • Fred Mylemans (Patriarch) - 64
  • Greg Fulginiti (technicus) - 75
  • Hamish Glencross (My Dying Bride) - 48
  • Henry Rollins (Black Flag) - 65
  • Jeff Glixman (producent) - 77
  • Jeff Waters (Annihilator) - 60
  • John Davis (technicus)† - 66
  • Les Warner (The Cult) - 65
  • Peter Gabriel (Genesis) - 76
  • Ross Robinson (producent) - 59
  • Rudy Vercruysse (Ostrogoth)† - 71
  • Sandy Slavin (Riot) - 72
  • Scott Smith (Loverboy)† - 71

Vandaag overleden:
  • Richard Wagner (componist) - 1883
Review

Scorpion Child - Scorpion Child
Jaar van release: 2013
Label: Nuclear Blast Records
Scorpion Child - Scorpion Child
De vijfmansformatie Scorpion Child uit Austin, Texas wordt van alle kanten gebombardeerd als de Led Zeppelin van deze eeuw, onder aanvoering van zanger Aryn Jonathan Black, die naast duidelijk herkenbare invloeden van Robert Plant ook iets wegheeft van Steve Marriott. Bij toeval kwam dit kwintet elkaar tegen tijdens diverse jam sessions en deelden een gezamenlijke passie voor de zeventiger jaren, maar de muzikale achtergrond van de heren varieerde van thrash tot bluesrock. Vreemd genoeg kroop de band in Nashville (of all places) bij elkaar om songs te schrijven voor hun debuutalbum, nadat de band na diverse optredens in de regio door de pers omhoog geschreven werd.

Het resultaat is een bundeling van heavy psychedelische tracks die inderdaad zwaar leunen op de muzikale erfenis van Led Zeppelin. Het openingsnummer Kings Highway is hier het bewijs van, waar Polygon Of Eyes met een tekstuele knipoog naar de draken van Dio verwijst met tevens een muzikale knipoog naar Black Sabbath. Maar naarmate het album vordert wordt mijn interesse niet hernieuwd gewekt. De band blijft trouw aan het ingezette pad en weet dit bijna het hele album vol te houden.

Zonder echte uitschieters heeft deze band het voor elkaar gekregen om inmiddels een omvangrijk publiek voor zich te winnen. Ze zullen echter diverser moeten gaan worden in het schrijven van hun songs, om hiermee ergens ook een stuk originaliteit neer te kunnen zetten. Men blijft hangen in de (over?-)waardering voor Led Zeppelin, maar de band kan echt wel meer. Alleen Antioch heeft me even wakker kunnen schudden en dat is wat mij betreft niet genoeg voor een uitstekend rapportcijfer. Die-hard Zeppelinfans zullen hier niet omheen kunnen en op zoek gaan naar een digipackversie met een bonusnummer (zijnde Keep Goin', een Lucifer's friend cover).

Tracklist:
1. Kings Highway
2. Polygon Of Eyes
3. The Secret Spot
4. Salvation Slave
5. Liquor
6. Antioch
7. In The Arms Of Ecstasy
8. Paradigm
9. Red Blood (The River Flows)

Score: 80 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 19 juli 2013

Scorpion Child - Scorpion Child
Reactie van appie op 19-07-2013 om 20:34u
Score: 70 / 100

lekkere doomy heavy psych maar er mankeert echt teveel aan om voor een nieuwe led zeppelin door te gaan.
de zanger heeft een beetje de zangstijl van plant maar een vreselijke jankerige stem die mij na een paar nummers al goed de keel uithangt.
integendeel tot de meeste heavy psych bands die eind jaren 60 en begin jaren 70 actief waren en die de nummers propvol solo's stopten, gebruikt scorpion child tot in het vervelens toe herhaal refreinen.
ondanks de kritiek toch wel een heel aardige band.

Scorpion Child - Scorpion Child
Reactie van Andre Smoor op 21-07-2013 om 01:16u
Score: 82 / 100

Een lekkere heavy plaat, maar zeker geen Led Zeppelin. Af en toe een vleugje, maar welke band in dit genre gebruikt geen Led Zeppelin in zijn muziek. Dit is zeker een band om in de gaten te houden. het enige minpuntje is de ellenlange stilte in het laatste nummer (ongeveer 7 minuten) voor de laatste tonen van de plaat te horen zijn. Als ik stilte wil zet ik de muziek wel uit.

Scorpion Child - Scorpion Child
Reactie van Henk op 05-10-2013 om 21:55u

Sinds wanneer is een 80/100 geen uitstekend rapportcijfer?

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.