Enquête

Welke song bevat jouw favoriete gitaarsolo aller tijden?

Accept - Metal Heart
Alter Bridge - Blackbird
Black Sabbath - War Pigs
Dragonforce - Through The Fire And Flames
Guns N' Roses - November Rain
Iron Maiden - Powerslave
Jimi Hendrix Experience - All Along The Watchtower
Joe Satriani - Surfing With The Alien
Judas Priest - Painkiller
Led Zeppelin - Stairway To Heaven
Lynyrd Skynyrd - Free Bird
Mayhem - Freezing Moon
Megadeth - Hangar 18
Metallica - Fade To Black
Ozzy Osbourne - Crazy Train
Pantera - Floods
Pink Floyd - Comfortably Numb
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Rainbow - Stargazer
Slayer - Angel Of Death
Steve Vai - For The Love Of God
UFO - Rock Bottom
Van Halen - Eruption
Yngwie Malmsteen - Black Star
een andere rock- of metalsong, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Bill Bumgardner (Lord Mantis)† - 45
  • John Lee Hooker† - 114
  • Juan Croucier (Ratt) - 67
  • Layne Staley (Alice In Chains)† - 59
  • Phil Rind (Sacred Reich) - 57
  • Steve Cradock (Ocean Colour Scene) - 57
  • Tori Amos (Y Kant Tori Read) - 63
  • Vernon Reid (Living Colour) - 68

Vandaag overleden:
  • Eric Wagner (Trouble) - 2021
Review

Suidakra - Eternal Defiance
Jaar van release: 2013
Label: AFM Records
Suidakra - Eternal Defiance
Suidakra weet maar niet van ophouden. Eternal Defiance is inmiddels het elfde album en de band lijkt nog steeds te groeien. Een echte misser heb ik deze Duitsers nog niet horen afleveren, dus wat geeft het. Slechts het ietwat geforceerd moderne Command To Charge (2005) staat de boek als een wat mindere plaat. Maar vanaf Caledonia is de kwaliteit zeer constant.

Niet geheel verrassend is dat nu niet anders. Hoewel ik uit nostalgische overwegingen graag teruggrijp op The Arcanum en Emprise To Avalon moet ik toegeven dat Suidakra tegenwoordig de zaakjes op alle fronten beter voor elkaar heeft. De productie is top, het spel is ijzersterk en (belangrijker) de nummers klinken sterker dan ooit. In tegenstelling tot het wat rauwere Book Of Dowth is deze elfde schijf een stuk complexer en orkestraler.

Opnieuw sloeg de band de handen ineen met de Belgische kunstenaar Kris Verwimp en werd een heroïsch verhaal uitgewerkt in tekst en muziek. Zelden heb ik een folkmetalplaat met zoveel diepgang gehoord. De klanken sluiten perfect aan op de thematiek. Folk metal schiet als benaming eigenlijk tekort om deze plaat te beschrijven. Zoals altijd strooit de band rond zanger/gitarist Arkadius Antonik lustig met strijdlustige death- en heavymetalriffs, met hier en daar een zwartgallig partijtje als de snelheid omhoog gaat. De inkleuring, details en akoestische gitaren klinken echter onverminderd folky. Sterk voorbeeld is het pakkende Beneath The Red Eagle waarin de band vooral vocaal lekker afwisselt. Arkadius zorgt met zijn rauwe strot voor het geweld, gitarist Marius Pesch verzacht met zijn heldere stem en sessiezangeres Tina Stabel zet een catchy refrein neer.

Afwisseling lijkt toch al het toverwoord op deze plaat. Zo is Inner Sanctum een lekkere beuker die qua sfeer wat doet terugdenken aan de oudere platen. Vooral het smeuiige gitaarwerk overtuigt. Gek genoeg ben ik op de gehele cd geen zwakke riff tegengekomen. Melodie en hardheid houden elkaar keurig in balans en ook de spaarzame gitaarsolo's steken smakelijk in elkaar. Pluspunten gaan ook naar het grootse keyboardwerk en de fraaie doedelzakpartijen. Laatstgenoemde instrument wil nog wel eens als gimmick gebruikt worden, maar bij Suidakra is de doedelzak alleen aanwezig als de songs erom vragen.

Eternal Defiance is een sterke plaat geworden. Het artwork van Verwimp is wederom prachtig en sluit perfect aan op het epische verhaal dat met hoorbare passie is uitgewerkt. Suidakra blijft door deze plaat simpelweg de beste band in het folkgenre. Simpele meezingers blijven gelukkig uit en oppervlakkige bierliederen hoef je hier niet te verwachten. Deze Duitsers kiezen voor vakmanschap en sterke songs. En dat leidt opnieuw tot waar het om hoort te draaien, goede muziek.

Tracklist:
1. Storming The Walls
2. Inner Sanctum
3. Beneath The Red Eagle
4. March Of Conquest
5. Pair Dadeni
6. The Mindsong
7. Rage For Revenge
8. Dragon's Head
9. Defiant Dreams
10. Damnatio Memoriae

Score: 90 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 12 juni 2013

Meer Suidakra:

Suidakra - Eternal Defiance
Reactie van Rens op 13-06-2013 om 16:48u

Ik heb de muziek van deze band alleen nog op youtube geluisterd, maar dit album nog niet.. Maar ze klinken heel leuk!

Ben benieuwd hoe ze live zijn op Heidenfest!

Zoeken
    19 augustus:
  • Rebels Opera - Call Of The Night
  • 21 augustus:
  • Azatoth - Carnal Lust of Blasphemy
  • Cutthroat - The Purge
  • Dark Funeral - A Beast To Praise
  • Karen Dió - Fugaz
  • Kindred North - Kindred North
  • Korpse - Forbid EP
  • Martyrium - Malevolent
  • Rocketsuite Rogue - Hello, Apocalypse!
  • Triskelyon - Metalmorphosis
  • Tsirhic - To Satan I Reply...
  • 22 augustus:
  • Bleeding Antlers - Songs of Praise
  • 24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.