Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • Wacken Metal Battle (Drentse voorronde)
    Met Mouldwarp, New Dawn Fades, OPHÆRA en Semper Fi
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
    13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Daisley (Ozzy Osbourne) - 76
  • cEvin kEy (Skinny Puppy) - 65
  • Dave Padden (Annihilator) - 50
  • Derek Riggs (illustrator) - 68
  • Erik Jacobs (Another Messiah) - 46
  • Fred Mylemans (Patriarch) - 64
  • Greg Fulginiti (technicus) - 75
  • Hamish Glencross (My Dying Bride) - 48
  • Henry Rollins (Black Flag) - 65
  • Jeff Glixman (producent) - 77
  • Jeff Waters (Annihilator) - 60
  • John Davis (technicus)† - 66
  • Les Warner (The Cult) - 65
  • Peter Gabriel (Genesis) - 76
  • Ross Robinson (producent) - 59
  • Rudy Vercruysse (Ostrogoth)† - 71
  • Sandy Slavin (Riot) - 72
  • Scott Smith (Loverboy)† - 71

Vandaag overleden:
  • Richard Wagner (componist) - 1883
Review

Paradox - Tales Of The Weird
Jaar van release: 2012
Label: AFM Records
Paradox - Tales Of The Weird
Er is altijd wel wat aan de hand bij het Duitse Paradox. Zijn het niet bezettingswisselingen die de band parten spelen, dan zijn het wel gezondheidsproblemen. De gitaarspelende zanger Charly Steinhauer heeft er inmiddels al flink wat tripjes naar het ziekenhuis opzitten. Toch houdt het deze volhouder niet tegen om de beste plaat in de historie van de groep af te leveren.

Tales Of The Weird is namelijk ijzersterk. Stukken beter en gevarieerder dan Riot Squad en over de gehele linie wat memorabeler dan het meesterwerk Electrify uit 2008. Nam de band na die schijf slechts een jaar de tijd om nieuwe songs te schrijven, nu zijn het er ruim drie. En dat hoor je. Deze nieuweling barst uit z'n voegen door een hele rits geweldige metalsongs. Nummers die na afloop schreeuwen om herbeluistering. Waar Riot Squad een niet onaardige, maar iets te eentonige thrashwervelwind was, daar bezit Tales Of The Weird de kwaliteit en afwisseling om tot moderne klassieker uit te groeien.

Even vreesde ik dat de Duitsers hun kruid al vroeg verschoten op deze schijf. Paradox opent namelijk met misschien wel het beste nummer dat de band ooit op plaat kwakte. De titelsong klopt van begin tot eind. Een episch bakbeest vol wendingen, technisch spel en enorm aanstekelijke melodieën. Zie dat pakkende refrein bovendien maar eens uit je kop te krijgen. Een omschrijving als thrash schiet eigenlijk tekort bij tracks als dit monster. Hier komen speed metal, thrash en progressie samen. Een combinatie die perfect werkt en de gehele plaat niet inkakt. Waar menig clubje muzikanten na sterke openers door de mand valt, daar gaat Paradox doodleuk verder.

Deze jongste telg is in die zin een reis door de tijd. Steinhauer en zijn maten knipogen hier en daar naar de drukke doch charmante debuutschijf Product Of Imagination en comebackplaat Collision Course (Day Of Judgement), maar bezoeken ook de mystieke thrash van Heresy en het tech-thrashspektakel Electrify (Brainwashed). Het zijn ingrediënten die formidabel samengebonden zijn in composities vol heerlijke riffs, flitsende gitaarsolo's, snelle drumpartijen en luidruchtig zangwerk.

Minpunten zijn er niet of nauwelijks. Steinhauer mag dan niet het grootste bereik ter wereld hebben, zijn prestatie is stukken beter dan in het verleden. Daarnaast weet hij de Rainbow-cover A Light In The Black verrassend goed te dragen, hoewel de moderne sound wel wat gevoel van deze klassieker wegsnoept. Maar daar gaat het niet om. Paradox is op volle kracht in de eigen songs. Die tellen. Sterke songs vol melodie die met recht de plek in de metalen eredivisie consolideren. Paradox mag zich met deze schijf voor goed tot de beste Duitse thrashbands rekenen, al steunt de muziek meer op Amerikaanse helden als Metallica en (vooral) Heathen. Een wereldschijf die iedere liefhebber van melodieuze speed metal in de kast hoort te hebben.

Tracklist:
1. Tales Of The Weird
2. Day Of Judgement
3. Brutalized
4. Fragile Alliance
5. Escalation
6. Brainwashed
7. Slashdead
8. Zeitgeist
9. The Downward Spiral
10. A Light In The Black

Score: 90 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 30 december 2012

Paradox - Tales Of The Weird
Reactie van Erik op 30-12-2012 om 16:46u
Score: 95 / 100

Zo aan het eind van het jaar nog een geweldige knaller, helaas te laat voor veel jaarlijsten. Absolute aanrader!

Paradox - Tales Of The Weird
Reactie van Sander op 01-01-2013 om 22:29u
Score: 95 / 100

Een geweldige klapper.

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.