Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alfredo Ortiz (Beastie Boys) - 51
  • Anne Bredon† - 96
  • Diane Warren (songwriter) - 70
  • Doug Scarratt (Saxon) - 67
  • Glenn Ljungström (In Flames) - 52
  • Jaakko Heinonen (Total Devastation) - 45
  • Mark Isham (componist) - 75
  • Michael Bishop (Beefcake The Mighty) (Gwar) - 58
  • René Rokx (Callenish Circle) - 57

Vandaag overleden:
  • Keith Moon (The Who) - 1978
Review

Cities Last Broadcast - The Cancelled Earth
Jaar van release: 2009
Label: Cyclic Law
Cities Last Broadcast - The Cancelled Earth
Het behoeft volgens mij geen toelichting meer dat dark ambient – als genre – niet bijzonder ver is verwijderd van metal – en dan met name black metal. Wat beide genres delen, is de nadruk op het duistere, kille, koude, en het gebrek van enige vorm van positivisme of opbeurende tonen. Het is niet voor niets dat de ambient blackmetalbands de laatste jaren als paddenstoelen uit de grond schieten. Deze genres vinden elkaar ook soms in het minimalistische aspect, dat kenmerkend is voor beide.

Bovenstaande dient natuurlijk niet alleen ter inleiding, maar ook ter legitimatie om op deze site de focus af en toe iets te verbreden, waardoor de mogelijkheid ontstaat om intrigerende platen te bespreken die niet helemaal in het dagelijkse straatje van veel metalliefhebbers passen. The Cancelled Earth van Cities Last Broadcast (een project van Pär Boström, die ook met Kammarheit enige bekendheid in het genre oogstte) is zo’n intrigerende plaat. Het album is uitgebracht op het kwalitatief hoogstaande Cyclic Law-label, een van de labels die eersteklas dark ambient uitbrengt.

Dat is ook hier weer goed te horen, want het plaatje klopt helemaal bij Cities Last Broadcast. Bij het onderscheid tussen goede en slechte dark ambient gaat het niet zozeer over muzikaliteit of technisch vernuft, maar met name over de vraag in hoeverre de componist in kwestie erin slaagt om het juiste gevoel mee te geven aan zijn nummers en in hoeverre de luisteraar wordt meegezogen in de sfeer van de plaat. Op basis van deze criteria is The Cancelled Earth een zeer sterk album. De hoes weet de sfeer van het album treffend te vangen: mysterieus en creepy.

De geluiden op dit album klinken als de soundtrack van een uitgestorven metropool waar je als enige overlevende ronddoolt, gedesoriënteerd en voortdurend op je hoede. Het prachtige artwork maakt dergelijke beelden alleen nog maar levendiger. De bij vlagen kille klanken worden mooi aangevuld door allerlei vervormde veldopnames (treinstations, piepende en krakende scharnieren, opgehaalde kettingen) die het geheel een vrij natuurlijk en realistisch geluid geven (mooiste voorbeeld: Railroom). The Cancelled Earth begint als een zeer duister album, maar bij de twee lange afsluitende nummers ontstaat er een iets lichtere sfeer door de subtiele hoge keyboardtonen die door de duisternis heen schijnen.

Hoewel The Cancelled Earth – zoals veel dark ambient – behoorlijk minimalistisch is, valt er met een goede hoofdtelefoon genoeg te ontdekken. Het is echter wel een album dat de nodige investering van de luisteraar vraagt, want als achtergrondmuziek tijdens het afwassen zal dit niet bepaald overkomen. Wie echter de juiste setting creëert (een donkere ruimte, een stel uitstekende boxen, en een glas goede whisky), zal echter getrakteerd worden op een mooie reis.

Tracklist:
1. Cornerstone
2. Antenna
3. Bascule Bridge
4. Railroom
5. Deadpost
6. Cella
7. Architectôn

Score: 82 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 11 december 2012

Zoeken
    4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence
  • 10 september:
  • Magic Cross - Magic Cross
  • Sweet Electric - Something Something Disco
  • 11 september:
  • Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
  • CoreLeoni - Generection
  • Green Lung - Necropolitan
  • Harlott - Exsequiis
  • HKSPK - Heimkehr
  • Killer - The Grand Finale
  • Mother of Millions - ?
  • Scene Queen - Metalicious
  • Til The End - Til The End
  • Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.