Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Bij veel concerten en festivals kun je tegenwoordig een VIP-pakket aanschaffen, met bijvoorbeeld een meet-and-greet, exclusieve merchandise of een andere voorkeursbehandeling. Koop jij weleens zo’n (fors) duurder toegangsbewijs?

Ja, ik heb al regelmatig een VIP-pakket aangeschaft
Ja, ik heb reeds 1 of 2 keer zo’n VIP-pakket aangeschaft
Nog niet, maar ik ben wel van plan het een keer te proberen
Helaas, ik zou graag willen, maar kan die VIP-kaartjes niet betalen
Nee, alleen voor iets heel bijzonders zou ik dat overwegen
Nee, ik vind dat niets en koop gewoon een regulier kaartje
Nee, ik kom nooit bij evenementen waar ze VIP-opties hebben
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
  • 11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en Internal Bleeding
  • Wolves In The Throne Room en Ter Ziele
  • 12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
  • 14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
  • 15 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Insurrection, Boneripper, Bladecrusher en Echoes In Ruin
  • Summer Breeze
  • 16 augustus:
  • Dynamo Metalfest
Geen concerten bekend voor 10-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna Murphy (Cellar Darling) - 37
  • Brian Eschbach (The Black Dahlia Murder) - 44
  • Christofer Johnsson (Therion) - 54
  • Hansi Kürsch (Blind Guardian) - 60
  • Ian Anderson (Jethro Tull) - 79
  • Mark Borgmeyer (Crimson Glory) - 60
  • Zachary Hietala (Tarot) - 57

Vandaag overleden:
  • Ian Jones (Blitzkrieg) - 2009
  • Øystein "Euronymous" Aarseth (Mayhem) - 1993
  • Phil Baheux (Channel Zero) - 2013
Review

Geoff Tate - Kings & Thieves
Jaar van release: 2012
Label: InsideOut Music
Geoff Tate - Kings & Thieves
Als één woord van toepassing is op het tweede solo-album van Geoff Tate, dan is het: 'aangenaam'. De stem van de (voormalige?) Queensrÿche-zanger is na al die jaren nog steeds warm, vertrouwd en aangenaam. Kelly Grays gitaarspel, dat soms aan The Edge van U2 doet denken, is spaarzaam doch opvallend aangenaam. De (soft)rocksound die de meeste nummers typeert is veilig en radiovriendelijk, maar desondanks aangenaam. De fijne arrangementen en eersteklas productie geven de songs meerwaarde. De composities, inclusief de teksten, zijn stuk voor stuk weliswaar niet al te verrassend of uitzonderlijk sterk, maar liggen toch reeds na enkele luisterbeurten aangenaam in het gehoor.

Als geheel is Kings & Thieves harder dan Geoff Tates titelloze solodebuut uit 2002 en gelukkig een stuk beter dan het meest recente Queensrÿche-album Dedicated To Chaos, met de fraaie ballade Change als mijn persoonlijke favoriet. Toch zal Tates aanhang als gevolg van deze tweede soloplaat waarschijnlijk niet groeien. Degene die na ruim twintig jaar nog immer roept dat de beste man weer heavy metal moet gaan maken (en derhalve niet door heeft dat Queensrÿche überhaupt slechts een paar releases heeft uitgebracht die voor 'metal' kunnen doorgaan), zal de veelvuldig vervloekte vocalist op basis van Kings & Thieves zeker niet terug in de armen sluiten. Degene die het latere Queensrÿche-werk een warm hart toedraagt, zal deze cd daarentegen wederom goed smaken, tot en met de (door Tate zelf ingespeelde) prominente saxofoonbijdrage in The Way I Roll aan toe.

Dankzij de dramatische split tussen Tate en de overige leden van Queensrÿche, en het daaropvolgende juridische gevecht, is het nog onduidelijk wie op lange termijn de groepsnaam mag blijven gebruiken. Voorlopig staat de zanger in elk geval met 1-0 voor. Met hulp van enkele bevriende muzikanten is Geoff Tate al jaren de voornaamste songwriter van de band en met Kings & Thieves heeft hij alweer wat nieuw, aangenaam materiaal in de (internet)winkel liggen, ook al verschijnt deze plaat dan onder zijn eigen naam. Een vers Queensrÿche-album van redelijk niveau in elkaar draaien zal voor Tate geen enkel probleem zijn, ofschoon zowel het grote succes als de heavy sound uit de beginjaren onder zijn leiding nooit zullen terugkeren.

Of en wanneer de nu door Todd La Torre geleide alternatieve versie van Queensrÿche ooit met nieuw, eigen materiaal zal komen (en of de heren dat onder de naam Queensrÿche mogen uitbrengen), zullen we moeten afwachten. Kings & Thieves is weliswaar geen hoogvlieger, maar absoluut geen verkeerde plaat. Geoff Tates oud-collega's, die de zanger in de media door het slijk hebben gehaald, zullen zelf nu eerst maar eens moeten bewijzen dat ze het beter kunnen.

Tracklist:
1. She Slipped Away
2. Take A Bullet
3. In The Dirt
4. Say U Luv It
5. The Way I Roll
6. Tomorrow
7. Evil
8. Dark Money
9. These Glory Days
10. Change
11. Waiting

Score: 72 / 100

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 28 oktober 2012

Geoff Tate - Kings & Thieves
Reactie van Teun op 28-10-2012 om 15:37u

Volgens mij staat ie met 1-0 achter.

Geoff Tate - Kings & Thieves
Reactie van Doomicus op 28-10-2012 om 15:55u

Queensryche was mijn favoriete band totdat DeGarmo opstapte en Tate de voornaamste songwriter werd. "Redelijk niveau"'? Zelfs dat is volgens mij nooit meer gehaald na Promised Land. Ik heb alle releases beluisterd en ze een eerlijke kans gegeven... Maar het was een hopeloze zaak. Nu ze die blaaskaak eruit geflikkerd hebben heb ik in ieder geval de hoop dat het weer wat kan worden met ze !

Geoff Tate - Kings & Thieves
Reactie van pos op 28-10-2012 om 16:30u

Tja ook dat eerste nummer wat ik gehoord heb (dark money) is wat mij betreft kraak nog smaak. Het is niet zo hopeloos als zijn eerste solo plaat maar is verder simpelweg pure middelmaat.

Geoff Tate - Kings & Thieves
Reactie van metaljanet op 28-10-2012 om 18:43u

en ik vind dat iemand met die naam toch beter gaat voor een schrijfwijze/uitspraak die iedereen aankan : zjef teet (of is het zjof)?...

Geoff Tate - Kings & Thieves
Reactie van Metal Meepy op 28-10-2012 om 21:25u
Score: 58 / 100

Brrr... Aangenaam is dit voor mij allerminst. De rillingen lopen me af en toe over het lijf. Slechts een magere voldoende ivm de oude Queensrÿche-echo's die dit af en toe bij me oproept. Ik ga nog maar even 25 jaar terug met een CD-tje uit de oude doos, en denk daarbij aan de geweldige live optredens die ik van deze meneer heb mogen aanschouwen.

Geoff Tate - Kings & Thieves
Reactie van poepluier op 30-10-2012 om 17:34u
Score: 60 / 100

Nog zo'n woord wat van toepassing is.......KUT!!!!!!

Geoff Tate - Kings & Thieves
Reactie van Pepijn op 30-10-2012 om 20:17u
Score: 20 / 100

Het album is echt tom te janken zo slecht en bevindt zich op hetzelfde niveau van 'Dedicated To Chaos'. Ik vind het een hele (lees; haast onmogelijke) klus het hele album aan te moeten horen.

Geoff Tate - Kings & Thieves
Reactie van Richard op 21-12-2012 om 11:06u
Score: 50 / 100

Ik wil graag op deze quote reageren: "Geoff Tates oud-collega's, die de zanger in de media door het slijk hebben gehaald"

Ook ik heb de media rondom het Queensryche drama nauwgezet gevolgd en het lijkt mij eerder dat het andersom is?

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.