Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
    22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Akira Takasaki (Loudness) - 65
  • Atomic Steif (Sodom)† - 58
  • Bjørn Müller (Backstreet Girls)† - 66
  • Dani Löble (Helloween) - 53
  • Glen Alvelais (Forbidden) - 58
  • James Lavelle (Unkle) - 52
  • Kozaki Ai (illustrator) - 44
  • Mario Lalli (Yawning Man) - 60
  • Mark Charig (King Crimson) - 82
  • Nick Foster (Divinity) - 47
  • Norman Smith (Hurricane Smith)† - 103
  • Scott Phillips (Alter Bridge) - 53

Vandaag overleden:
  • Andy Warhol (illustrator) - 1987
  • Ian Wallace (King Crimson) - 2007
  • Lloyd "Mooseman" Roberts III (Body Count) - 2001
  • Mark Lanegan (Screaming Trees) - 2022
  • Tom Duffy (technicus) - 1990
Review

Cold In Berlin - And Yet
Jaar van release: 2012
Label: Candlelight Records

Cold In Berlin - And Yet

Hoewel dit het tweede album is van het Britse kwartet dat schuil gaat achter de naam Cold In Berlin, is dit mijn eerste kennismaking met ze. Bij de bandnaam moest ik gelijk aan Moby's album Always Cold In Berlin denken, maar ten onrechte. Daar heeft And Yet muzikaal gezien namelijk vrij weinig mee van doen; of het moet het ietwat excentrieke karakter zijn.

De combinatie van stoner, punk, gothic en bikerrock (en wat al niet meer) geeft in eerste instantie een verward gevoel. Wat is dit nou weer, wat moet ik ermee?! Maar al gauw blijken de hier en daar vagelijk aan Kate Bush refererende, punky vocals van zangeres Maya de meeste houvast te bieden. De andere bandleden vormen slechts het muzikale kader waarbinnen zij schittert.

Helaas moet wel geconcludeerd worden dat ook productioneel de meeste aandacht naar haar is uitgegaan. Natuurlijk, zij staat helemaal vooraan in de mix, maar met de moderne technieken van tegenwoordig kan je je een dergelijke povere opname van de instrumenten toch nauwelijks meer permitteren. Gelukkig maar dat dat allemaal een beetje weggemoffeld is.

Maar waarschijnlijk moet Cold In Berlin het gewoon van hun live-prestaties hebben. Naar verluid is dat ook een hele belevenis en verrek... na een paar keer beluisteren, als je een beetje vetrouwd bent geraakt met het geluid van deze Londenaren... Dit steekt nog verdomde goed in elkaar ook. Niks geen progressiefmoeilijk ritmegeneuzel, niks geen solorgasmes of dissonante akkoordenprogressies, maar effectief, brutaal en rechttoe rechtaan 'in your face'-gothpunk met subtiele versieringen. Cold In Berlin is een fijne positieve verrassing tussen de eenheidsworsten.

Tracklist:
1. Take Control
2. ...and The Darkness Bangs
3. The Witch
4. Brick By Brick
5. The Visionary
6. Roll On In
7. Love Is Shame
8. John
9. The Lie
10. Whisper
11. ...and Yet

Score: 79 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 3 augustus 2012

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.