Into The Grave
Enquête

South Of Heaven vindt pas in juni plaats, maar de line-up is al compleet. Wat vind jij de gaafste band die voor deze tweede editie is geboekt?

A Knight Under Maria's Altar
Alestorm
Anthrax
Becoming A.D.
Black Label Society
Boneripper
Cavalera plays Chaos A.D.
Corrosion Of Conformity
Death To All
Dismember
Flotsam And Jetsam
Gloryhammer
Haywire
Hellripper
Megadeth
Nephylim
Rectal Smegma
Septicflesh
Sepultura
Severe Torture
The Fifth Alliance
Trenchwar
Wind Rose

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 27 november:
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 28 november:
  • Asagraum, Chösen en Hellevaerder
  • 29 november:
  • Metal Before Christmas
  • Metalstorm en COVID
  • Petzjekket Fest 2025
  • 30 november:
  • Aephanemer, Valhalore en Dark Oath
  • Hemelbestormer, Ontaard en Gavran
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksi Ahokas (Rapture) - 45
  • Christopher Ian Turner (Orange Goblin) - 56
  • Giuseppe Orlando (Novembre) - 49
  • Juan Garcia (Agent Steel) - 62
  • Lennart Jacobsen (Saturnus) - 47
  • Marcello Pompeu (Korzus) - 60
  • Patrik Jensen (The Haunted) - 56
  • Pinche Peach (Brujeria)† - 59
  • Satchel (Steel Panther) - 55
  • Sergej "Lazar" (Arkona) - 49
  • Tony Clarkin (Magnum)† - 79
  • Tony Rombola (Godsmack) - 61

Vandaag overleden:
  • Albert Collins - 1993
  • Eric Carr (Kiss) - 1991
  • Freddie Mercury (Queen) - 1991
Review

Nothnegal - Decadence
Jaar van release: 2012
Label: Season of Mist
Nothnegal - Decadence
Bij de Malediven denk ik – en waarschijnlijk velen met mij – aan zon, zee, strand, cocktails, palmbomen en exotische schoonheden. Metal is nu niet direct de eerste associatie met deze eilandenreeks in de Indische Oceaan, maar met Nothnegal beschikt het land in ieder geval over één band die internationaal probeert door te breken. Season Of Mist is namelijk het label dat dit exotische fruit heeft weten te plukken, waardoor het debuutalbum Decadence inmiddels overal bij de betere platenboer in de schappen ligt.

De muziek van Nothnegal is echter stukken minder exotisch dan de locatie doet vermoeden. Verwacht hier geen Orphaned Land- of Melechesh-achtige tierelantijntjes; de band richt zich vooral op toegankelijke, ietwat futuristische death metal. Daarmee roept Nothnegal met name associaties op met bands als Zonaria, Crionics en Mors Principium Est. Het moge duidelijk zijn dat deze band niet de meest originele muziek maakt. De vraag is: is dat erg?

Het antwoord is: ‘ja en nee’. Wat Nothnegal op Decadence ten gehore brengt, is enerzijds niet origineel genoeg om veel potten te breken, zeker niet in een genre dat het metallandschap de laatste jaren heeft overspoeld. Anderzijds is het materiaal op Decadence ook absoluut niet slecht en zal de onverzadigbare liefhebber van melodieuze death metal er zeker iets van zijn gading op vinden. Nummers als Salvation, het strakke Armageddon en het sfeervolle, futuristische R.A.D.A.R. klinken behoorlijk catchy en nodigen zeker uit tot meerdere luisterbeurten. Daarentegen is de droge, monotone grunt van zanger ‘Fufu’ niet echt indrukwekkend en pakken de iele keyboards (nota bene verzorgd door Marco Sneck, de inmiddels ex-toetsenist van Kalmah) niet overal even goed uit.

Voor een debuutalbum is Decadence dan ook best aardig – en aangezien ik met deze stijl goed uit de voeten kan, vergeef ik de band het gebrek aan originaliteit. Maar meer dan een aardig album voor de genreliefhebbers is Decadence niet geworden. Laat die zonovergoten stranden dus maar even voor wat ze zijn: de komende tijd is het verstandiger om het donkere oefenhok in te gaan en aan spetterende composities te sleutelen. Wellicht volgt met een volgende album dan wél die felbegeerde internationale doorbraak.

Tracklist:
1. Salvation
2. Claymore
3. Janus
4. Decadence
5. Armageddon
6. R.A.D.A.R
7. Sins Of Our Creations
8. Singularity

Score: 73 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 20 april 2012

Nothnegal - Decadence
Reactie van Een Metalfan op 22-04-2012 om 15:45u

ik vind hem wel geweldig enh geef 90 punten

Nothnegal - Decadence
Reactie van jt op 23-04-2012 om 21:18u
Score: 78 / 100

Vond dit op de metalmeeting 2010 een hoogtepunt!! Een geweldig optreden van de heren wat ik niet snel zal vergeten. Toen met nummers van de eerste ep (Een super ep!!!!!!!!!!!), Deze cd is best anders maar ook niet slecht.

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.