Fleddy Melculy
Enquête

Van de kernleden Tipton, Downing, Hill en Halford is alleen de laatstgenoemde nog over in de live-formatie van Judas Priest. Vind je het daarom beter als voor optredens de bandnaam voortaan gewijzigd wordt?

Ja
Nee
Geen voorkeur

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 oktober:
  • Audrey Horne en Motorowl
  • The HU en SKÁLD
  • 15 oktober:
  • Firtan en Bezwering
  • 16 oktober:
  • Humanity's Last Breath, Vildhjarta, Enterprise Earth en Karmanjakah
  • Firtan en Bezwering
  • Masters Of Reality
  • Mayhem en Marduk
  • Nymue en De Griene Wâlden
  • 17 oktober:
  • Anvil en Killer
  • Bards of Valor, Ilmarinen, Epinikion en Captain Kelphair and the Salty Seamen
  • Electric Eel Shock en Money & The Man
  • Elise en Jurassic Park
  • Fajtfest Fryslân
  • Life's Metaphor, Unfinished en Drain Life
  • Marko Hietela
  • Reinkaos en Morbid Stinsel
  • Spider Deathfest
    Met Rotten Remains, Anomic en Stoflik Omskot
  • The Dirty Denims en Glock '45
  • The Narrator
  • Wounded
  • 18 oktober:
  • Dimmu Borgir en Behemoth
  • Firtan
    13 november:
  • Changeling, Obsidian Tide en +46 Forty Six Band
  • Clobber
  • Temptations For The Weak en Mantah
  • Tusky en Rats And Daggers
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Cassidy (The Black Dahlia Murder) - 37
  • Andrej Volčanšek (Brutart) - 48
  • Benjamin Clapp (White Trash) - 49
  • Bruno Kramm (Das Ich) - 59
  • Chris Farlowe (Atomic Rooster) - 86
  • Daniel "Død" Olaisen (Blood Red Throne) - 49
  • Dave Knudson (Botch) - 50
  • Diego Pires (Warlord) - 41
  • Fabian Gustavsson (Andromeda) - 47
  • Hein Willekens (Legion Of The Damned) - 41
  • James Lascelles (Wheel) - 43
  • Jenny Darren (The Second City Sound) - 77
  • Joey Belladonna (Anthrax) - 66
  • John Greely (Iced Earth) - 64
  • Mike Ohlson (Vektor) - 38
  • Morten Sandager (Mercenary) - 53
  • Neil Aspinall (Apple Records)† - 85
  • Nik Sampson (Benediction) - 37
  • Ole "Bone W. Machine" Öhman (Dissection) - 53
  • Paul Simon (Simon And Garfunkel) - 85
  • Rehn Stillnight (Nocturna) - 34
  • Robert Lamm (Chicago) - 82
  • Ruby Roque (The Project Hate MCMXCIX) - 44
  • Sammy Hagar (Van Halen) - 79
  • The Dude (The Slot) - 48
  • Tomi Kallava (Lightsucker) - 45
  • Wissam Abiad (Kimaera) - 46

Vandaag overleden:
  • Andréa Meyer-Haugen (Nebelhexë) - 2021
  • Gus Chambers (Grip Inc.) - 2008
  • Momadon (Manilla Road) - 2022
  • Saint Dog (Kottonmouth Kings) - 2020
Review

Lyriel - Leverage
Jaar van release: 2012
Label: AFM Records

Lyriel - Leverage

Met Leverage is het Duitse septet dat zich Lyriel noemt alweer toe aan hun vierde album, tenminste, als je de heruitgaves van hun oudere werk niet meetelt, want elk van de voorgaande drie albums is ook al eens heruitgebracht. Het ontzettend mooie derde album Paranoid Circus zag het licht in 2010, maar verscheen afgelopen jaar al opnieuw, ondanks dat dit kleine pareltje van gothic metal met veel Keltische invloeden nog vers in het geheugen ligt, is Lyriel met Leverage een andere muzikale weg ingeslagen.

Wat direct al opvalt na het verplichte intro is het geluid dat veel harder is geworden. Het gaat veel meer de richting op van bijvoorbeeld een Nightwish. Waar Paranoid Circus nog uitblonk in een soort magische subtiliteit waarin hard en zacht voorzichtig waren uitgebalanceerd, lijkt Lyriel hier te hebben gekozen voor een ruige richting die met pure kracht moet overtuigen. Dat lukt aardig met titelsong Leverage en het daaropvolgende Parting, maar als iemand die geweldig van het voorgaande album kon genieten, is deze nieuwe richting behoorlijk wennen. De verruwing heeft ook tot gevolg dat het allemaal wat simpeler lijkt te klinken, terwijl dat bij een nadere bestudering eigenlijk wel meevalt.

Het synthesizergeluid is op dit album achterwege gebleven om zo de echte instrumenten meer ruimte te geven, en wanneer je eenmaal bekomen bent van het gitaargeweld waar Leverage mee opent, zijn de subtiliteiten van bijvoorbeeld een cello nog altijd terug te vinden in de composities en voegen deze daadwerkelijk iets toe. De lieflijke ballads hebben plaatsgemaakt voor harde powerballads die best wel werken, maar er tegelijkertijd ook voor zorgen dat in verhouding tot voorgaande albums, Lyriel wat van haar eigenheid heeft opgegeven voor een populairder geluid.

De Keltische invloeden zijn nog altijd aanwezig en komen het beste naar voren in de beide Duitstalige songs die op dit album te vinden zijn. Het aanstekelijk energieke Aus Der Tiefe is pakkend en lijkt misschien nog het meest op een uptempo-versie van eerdere Lyriel-composities. In het innige duet Wenn Die Engel Fallen wordt zangeres Jessica Thierjung bijgestaan door Schandmaul-zanger Thomas Linder, wat het niemendalletje een mooie extra dimensie geeft. De vocalen zijn sowieso dik in orde op dit schijfje. Het krachtigere geluid van de groep lijkt ook bevorderlijk te zijn voor de zangkunsten van leadzangeres Jessica Thierjung.

Al met al is dit Leverage een aardige opvolger van Paranoid Circus, maar is er door de keuze voor een harder geluid wel het een en ander verloren gegaan aan de uniciteit van de groep en is het mystieke van voorgaande platen op de achtergrond geraakt.

Tracklist:
1. When It’s Coming To An End…
2. Leverage
3. Parting
4. Voices In My Head
5. The Road Not Taken
6. White Lilly
7. Aus Der Tiefe
8. Wenn Die Engel Fallen
9. Side By Side
10. Repentance

Score: 76 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 23 februari 2012

Zoeken
    12 oktober:
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
  • 14 oktober:
  • Ola Englund - The Neverending Story
  • 15 oktober:
  • Otras - Na Krídlach Morovida
  • Sundowner - Cesspool
  • 16 oktober:
  • Among the Seeds of Death - Master
  • Blind Illusion - Stage Flight: Live At The UC Theatre
  • Carnation - Symphony In Flesh
  • Double Space - Not In A Million Years
  • Fervence - Constructs
  • Generation Steel - Steelmachine
  • Gloryhammer - Space 1993: Wrath of Kor-Virliath
  • Grant The Sun - Biomes
  • Iapetus - The Mother Void
  • Lugubrious Garment - In The Wide Vale Of Uncreated Night
  • Mother of Graves - The Light that Keeps Us
  • Night Hag - Great Dismal Darkness
  • Sépulcre - Cryptic Temple Of Otherworldly Abhorrations
  • Shores of Null - Homesick
  • Shy, Low - Purity Spiral
  • St. Digue - Secret Language
  • Stoned Jesus - Songs to Moon
  • Streamer - Into the Void
  • Temperance - Arcani
  • The Lovecraft Sextet - Penance
  • Thrakian - The Way
  • Threestepstotheocean - Death of Permanence
  • Urarv - Nychta Psychis
  • URNA - The Great Jihad
  • Xeria - Agua
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.