Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij het meest teleurstellende studio-album, dat in 2025 is uitgebracht?

Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Arch Enemy - Blood Dynasty
Architects - The Sky, The Earth And All Between
Babymetal - Metal Forth
Behemoth - The Shit Ov God
Dark Angel - Extinction Level Event
Equilibrium - Equinox
Ghost - Skeletá
Jinjer - Duél
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
Killswitch Engage - This Consequence
Lacuna Coil - Sleepless Empire
Machine Head - Unatøned
Marko Hietala - Roses From The Deep
Obscura - A Sonication
Orbit Culture - Death Above Life
Paleface Swiss - Cursed
Patriarkh - Prophet Ilja
Sabaton - Legends
Slaughter To Prevail - Grizzly
Sleep Token - Even In Arcadia
Soulfly - Chama
Spiritbox - Tsunami Sea
Volbeat - God Of Angels Trust
een ander tegenvallend album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Clemens "Botis" Frank (Disillusion) - 42
  • Cliff Williams (AC/DC) - 76
  • Dick Wagner (Alice Cooper)† - 83
  • Henri "Henkka" Pirkkalainen (Excalion) - 42
  • Mamen Castaño (Arwen) - 49
  • Mappe Björkman (Candlemass) - 61
  • Steven Verstuyft (Consensus) - 57
  • Tim Skold (Shotgun Messiah) - 59
  • Timo Honkanen (Battlelore) - 46
  • Tom Englund (Evergrey) - 52
Review

Dawn Under Eclipse - UniVersus
Jaar van release: 2011
Label: Ultimhate Records
Dawn Under Eclipse - UniVersus
Zo op z'n tijd vind ik het best lekker om een furieus plaatje in de welbekende melodeathstijl te horen. Het Italiaanse Dawn Under Eclipse voegt er ook nog wat elementen aan toe die aan metalcore, djent en deathcore refereren. Van mij mogen ze, want deze tweede schijf mag er zijn, zoals dat eigenlijk ook al voor het debuut From End To End uit 2009 gold.

Qua stijl doen de Italianen mij sterk denken aan bands als Destinity, The Arcane Order en ons eigen Chiraw. Agressieve en moderne metalbands die niet vies zijn van een breakdown of schreeuwzang, maar met interessante songstructuren en afwisselende zangstukken de verveling met gemak uit de weg gaan. Bovendien gebruikt ook Dawn Under Eclipse wat duistere keyboardlijnen om de sound van extra diepte te voorzien. Inderdaad, net als de genoemde voorbeelden, al legt men hier de nadruk wel wat meer op de melodie. Songs als Genesis en Dilemma (waarin het lijkt alsof Matt Barlow (ex-Iced Earth) de cleane zang verzorgt, inclusief staccato riffje in de stijl van die band in het middenstuk) klinken daarom sterk, krachtig en bevatten meer diepgang dan de meeste corebandjes van dit moment tentoon spreiden.

Dat ook Dawn Under Eclipse nog geen perfectie heeft bereikt, blijkt wel een aantal keer. Zo is Lapsus een voorspelbaar nummer met nogal irritante zangpartijen en een zeurrefrein dat te vaak herhaald wordt. De breakdown voel je bovendien al van mijlenver aankomen. Dat de band er naar het einde toe toch nog even lekker de beuk ingooit, mag dan al niet meer baten. Gelukkig geldt dat niet voor de overige nummers op de plaat. Het zijn goed uitgewerkte songs met melodie, agressieve stukken en voldoende afwisseling om niet na twee luisterbeurten al in de stoffige kast te belanden. Leuke plaat van een band die bewijst dat de clichés van het genre zonder al te veel moeite te omzeilen zijn.

Tracklist:
1. Genesis
2. Lapsus
3. Dilemma
4. Awakening
5. The Crown
6. Renaissance
7. The Ceremony

Score: 79 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 6 december 2011

Meer Dawn Under Eclipse:

Zoeken
    12 december:
  • Astral Spear - Ancient Throne Of Sinister Rites
  • Dark Divination - Liitto Hengen Ja Veren
  • Glasgow Kiss - Down In Flames
  • Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 2
  • Moonlit Masquerade - Wreckage
  • Parásito - Despoblador II
  • Pedestal For Leviathan - Enter: Vampyric Manifestation
  • Sun Of The Suns - Entanglement
  • Unrecht - A Thousand And One Nightmares
  • Xathra - Renancer
  • 18 december:
  • Shadowborn - Through The Hourglass
  • 19 december:
  • Alien Orchestra - Under My Pale Skin
  • Funeral Vomit - Upheaval Of Necromancy
  • Imperatore - The Lionspirit
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.