Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Kamper Sloopfest
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
  • 1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan White (Oasis) - 54
  • Andrea Buratto (Secret Sphere) - 46
  • Bertrand Maillot (Karelia) - 47
  • Chrigel Glanzmann (Eluveitie) - 51
  • Garry Peterson (The Guess Who) - 81
  • Holly Knight (Device) - 70
  • Kevin Moore (Dream Theater) - 59
  • Lenny Kravitz - 62
  • Mark Hunter (Chimaira) - 49
  • Markus Hirvonen (Insomnium) - 46
  • Patrick Loisel (Augury) - 56
  • Phil Feit (Riot) - 67
  • Tommy Stewart (Godsmack) - 60

Vandaag overleden:
  • Alan White (Yes) - 2022
  • Luc Chauty (Midwinter) - 2004
  • Vince McAllister (Pentagram) - 2006
Review

Unsanctum - Ignite the Skies
Jaar van release: 2003
Label: Cacophonous Records
Unsanctum - Ignite the Skies
"A Merseyside based extreme metal band that take their influences from death metal bands as Mayhem, Dimmu Borgir and Emperor, plus the likes of Slayer and Hatebreed, Unsanctum produce a heady mix of hardcore, deathcore and straight-up metal." Zo luidt de omschrijving van de muziek van Unsanctum, volgens de biografie (hoe incompetent moet je overigens zijn om de eerste drie bands death metal te noemen?!). Nu ben ik geen liefhebber van hardcore en verwanten als neo-hardcore en deathcore, maar dat zet ik altijd even opzij als ik een cd van dat genre moet recenseren. Ik beoordeel de plaat op basis van techniek, songconstructie en productie, mijn mening over de muziekstijl in kwestie daargelaten.

Met het debuutalbum van Unsanctum weet ik helaas geen raad. "Ignite the Skies" mag dan een serieuze poging zijn om productief mee te doen in het metalgenre, maar deze plaat heeft werkelijk niets bij te dragen. In de bio las ik dat de gemiddelde leeftijd van de vier bandleden 18 is. Dit verbaasde me totaal niet, gezien hoe goed te horen is dat we hier met een bandje van beginners te maken hebben die veel te vroeg een contract aangeboden hebben gekregen. Ik heb het al vele malen eerder gezegd en ik zeg het nu weer: wat betreft bands is de metalscene overbevolkt. Labels moeten alles bijeen schrapen om te kunnen concurreren met de andere labels, en als ze zo snel niet een goede band kunnen vinden, dan tekenen ze wel een middelmatige band. Unsanctum valt binnen die laatste categorie; de band hoort duidelijk nog in de demofase te zitten.

In de eerste plaats kunnen de heren gewoon geen boeiende songs schrijven, die indruk maken en na afloop even blijven hangen. Af en toe komen er een aantal toffe riffs voorbij, en enkele thrashy stukken kan ik ook wel waarderen, maar het is een hele klus om die er tussen uit te halen. Daarbij komt dat de productie gewoon slecht is voor een release op Cacophonous Records. "Ignite the Skies" lijkt wel als old school black metal album te zijn geproduceerd, wat de deathcore van Unsanctum op een flinterdunne, holle manier doet manifesteren. Waar producer Michael Kenney (Anaal Nathrakh, Mistress e.a.) met z'n aandacht zat tijdens de opnames van "Ignite the Skies" weet ik niet, maar in ieder geval niet in de studio. Gezien het muzikale niveau van Unsanctum, heb ik daar stiekem wel een beetje begrip voor.

Het spijt me zeer, maar het overgrote deel van "Ignite the Skies" grenst aan troep. Er is zoveel goede muziek verkrijgbaar, dat ik me gewoon geen reden kan voorstellen waarom mensen aan dit album geld en tijd zouden besteden. Je gaat toch ook geen testbeeld zitten kijken terwijl er op een andere zender een spectaculaire gladiatorenfilm is?!

Tracklist:
1. The Chaosborn
2. Forests of the Burning Darkness
3. As the Rain Falls
4. The Laceration
5. Dawn the Black Winds
6. Ignite the Skies
7. Shadows of Dilligence
8. New Maps of Hell
9. Serpent
10. Every Waking Moment Dies
11. Beneath the Fire

Score: 50 / 100

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 9 juli 2003

Meer Unsanctum:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.