Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 juli:
  • Floor Jansen
  • Vindicta
  • 10 juli:
  • Bospop festival
  • Vindicta
  • 11 juli:
  • Biohazard en Sworn Enemy
  • Bospop festival
  • Wade Black's 35 Years Of Metal
  • 12 juli:
  • Bospop festival
    8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
Kalender
Vandaag jarig:
  • George "Corpsegrinder" Fisher (Cannibal Corpse) - 56
  • Greg T. Walker (Blackfoot) - 75
  • Jessica Otten (Dictated) - 38
  • John Purdell (producent)† - 67
  • Steve Ramsey (Skyclad) - 62
  • Tommy "T. Baron" Vetterli (Coroner) - 59

Vandaag overleden:
  • Midnight (Crimson Glory) - 2009
  • Sabine Dünser (Elis) - 2006
  • Tim Cronin (Monster Magnet) - 2025
Review

Unsanctum - Ignite the Skies
Jaar van release: 2003
Label: Cacophonous Records
Unsanctum - Ignite the Skies
"A Merseyside based extreme metal band that take their influences from death metal bands as Mayhem, Dimmu Borgir and Emperor, plus the likes of Slayer and Hatebreed, Unsanctum produce a heady mix of hardcore, deathcore and straight-up metal." Zo luidt de omschrijving van de muziek van Unsanctum, volgens de biografie (hoe incompetent moet je overigens zijn om de eerste drie bands death metal te noemen?!). Nu ben ik geen liefhebber van hardcore en verwanten als neo-hardcore en deathcore, maar dat zet ik altijd even opzij als ik een cd van dat genre moet recenseren. Ik beoordeel de plaat op basis van techniek, songconstructie en productie, mijn mening over de muziekstijl in kwestie daargelaten.

Met het debuutalbum van Unsanctum weet ik helaas geen raad. "Ignite the Skies" mag dan een serieuze poging zijn om productief mee te doen in het metalgenre, maar deze plaat heeft werkelijk niets bij te dragen. In de bio las ik dat de gemiddelde leeftijd van de vier bandleden 18 is. Dit verbaasde me totaal niet, gezien hoe goed te horen is dat we hier met een bandje van beginners te maken hebben die veel te vroeg een contract aangeboden hebben gekregen. Ik heb het al vele malen eerder gezegd en ik zeg het nu weer: wat betreft bands is de metalscene overbevolkt. Labels moeten alles bijeen schrapen om te kunnen concurreren met de andere labels, en als ze zo snel niet een goede band kunnen vinden, dan tekenen ze wel een middelmatige band. Unsanctum valt binnen die laatste categorie; de band hoort duidelijk nog in de demofase te zitten.

In de eerste plaats kunnen de heren gewoon geen boeiende songs schrijven, die indruk maken en na afloop even blijven hangen. Af en toe komen er een aantal toffe riffs voorbij, en enkele thrashy stukken kan ik ook wel waarderen, maar het is een hele klus om die er tussen uit te halen. Daarbij komt dat de productie gewoon slecht is voor een release op Cacophonous Records. "Ignite the Skies" lijkt wel als old school black metal album te zijn geproduceerd, wat de deathcore van Unsanctum op een flinterdunne, holle manier doet manifesteren. Waar producer Michael Kenney (Anaal Nathrakh, Mistress e.a.) met z'n aandacht zat tijdens de opnames van "Ignite the Skies" weet ik niet, maar in ieder geval niet in de studio. Gezien het muzikale niveau van Unsanctum, heb ik daar stiekem wel een beetje begrip voor.

Het spijt me zeer, maar het overgrote deel van "Ignite the Skies" grenst aan troep. Er is zoveel goede muziek verkrijgbaar, dat ik me gewoon geen reden kan voorstellen waarom mensen aan dit album geld en tijd zouden besteden. Je gaat toch ook geen testbeeld zitten kijken terwijl er op een andere zender een spectaculaire gladiatorenfilm is?!

Tracklist:
1. The Chaosborn
2. Forests of the Burning Darkness
3. As the Rain Falls
4. The Laceration
5. Dawn the Black Winds
6. Ignite the Skies
7. Shadows of Dilligence
8. New Maps of Hell
9. Serpent
10. Every Waking Moment Dies
11. Beneath the Fire

Score: 50 / 100

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 9 juli 2003

Meer Unsanctum:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.