Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
    26 maart:
  • David Ellefson en Mago
  • Kataklysm, Vader en Blood Red Throne
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Björler (At The Gates) - 53
  • Courtney LaPlante (Spiritbox) - 37
  • Darby Slick (The Great Society) - 82
  • Eric Griffin (Wednesday 13) - 50
  • Grant "Thrax" Campbell (Aeturnus Dominion) - 53
  • Jaz Coleman (Killing Joke) - 66
  • Jonas Björler (At The Gates) - 53
  • Marc Duffau (Manigance) - 55
  • Mikael "Arc v 666" Arnkil (Impaled Nazarene) - 54
  • Oliver Wakeman (Yes) - 54
  • Paul Oliver (Oliver/Dawson Saxon) - 52
  • Stefanos Psillides (Winter's Verge) - 44
  • Tim Commerford (Rage Against The Machine) - 58
  • Travis Smith (illustrator) - 56

Vandaag overleden:
  • Bill Hicks (komiek) - 1994
Review

Kromlek - Finis Terræ
Jaar van release: 2011
Label: Trollzorn
Kromlek - Finis Terræ
Wat moet je doen als je een middelmatige band bent en toch een beetje aandacht wilt trekken? Dan zeg je dat de Maya’s ongelijk hebben en dat de wereld in 2011 zal vergaan dankzij jouw laatste album. Of je gebruikt rare tekens om zo reviewers het leven zuur te maken. Of je vraagt bevriende gastmuzikanten om een bijdrage aan je nieuwe plaat te leveren. De heren van het Duitse Kromlek doen het allemaal. Maar of het geholpen heeft?

Met Finis Terræ levert deze Duitse pagan metalband voor de derde maal een langspeler af. Grenzen van het genre worden overschreden, het is een overweldigende kaleidoscoop aan epische melodieën, bombastische momenten en indrukwekkende teksten over het naderende einde van de wereld. Het sextet weet wel hoe ze hun album aan moet prijzen. De lyrics gaan van Duits en Engels tot Sanskriet, Arabisch en Latijn. Variatie troef dus en dat geldt voor het hele album. Kromlek heeft zelf al een aardige omschrijving van het album gegeven. Helaas zijn ze daarbij het gezegde ‘less is more’ uit het oog verloren.

Hoewel ik afwisseling en variatie alleen maar kan toejuichen, lijkt het alsof Kromlek hierin juist is doorgeschoten. Het album staat zo vol met van alles en nog wat dat je als luisteraar het spoor snel bijr stebent. Rustmomenten zijn er nauwelijks te vinden en het tempo ligt hoog. Dit komt het luisterplezier niet ten goede. Wel kan ik de grunts van mr alphavarg tot op zekere hoogte waarderen. Minder vind ik de zang à la grindcorebands. Positief ben ik dan wel weer over de bijdrage van Joris en Mark van Heidevolk in Moritvrvs Immortalis. Samen met The Cocoon zijn deze nummers voor mij het beste materiaal van de schijf.

Dat er potentie zit in Kromlek laten ze met dit album barstensvol ideeën wel horen. Ik hoop van ganser harte dat ze een volgende keer de tijd nemen om die plannen goed uit te werken en met een dijk van een plaat zullen komen. Vooralsnog is dit geen slecht resultaat, maar wel eentje waarmee ze de middelmaat nog steeds niet ontstijgen. Gelukkig is het einde van de wereld nog niet gekomen en wellicht weet Kromlek ons voor die tijd nog eens positief te verrassen.

Tracklist:
1. Iron Age Prelude
2. Nekropolis' Fall
3. Angróð
4. The Cocoon
5. Mantikor
6. Manjushri Aus Mir
7. Moritvrvs Immortalis
8. Ad Rvbiconem
9. Bastion
10. Creation's Crowning Glory
11. Metropolitan Roots
12. Egophaneia
13. Finis Terræ

Score: 70 / 100

Reviewer: Nicole
Toegevoegd: 23 oktober 2011

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.