Enquête

Wat is jouw favoriete Alestorm-song?

1741 (The Battle Of Cartagena)
Alestorm
Captain Morgan's Revenge
Drink
Fucked With An Anchor
Hangover
Keelhauled
Killed To Death By Piracy
Magnetic North
Mexico
Nancy The Tavern Wench
No Grave But The Sea
P.A.R.T.Y.
Pirate Song
Rum
Shipwrecked
Shit Boat (No Fans)
The Sunk'n Norwegian
Treasure Chest Party Quest
Voyage Of The Dead Marauder
Walk The Plank
Wenches And Mead
Wolves Of The Sea
Zombies Ate My Pirate Ship
een andere Alestorm-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 juli:
  • Vio-Lence en Cutthroat
  • 28 juli:
  • Unearth
  • 29 juli:
  • M.D.C. en Fast Friends SF
  • Voyager
  • Wacken Open Air
  • 30 juli:
  • Bear McCreary
  • Lovebites
  • Wacken Open Air
  • 31 juli:
  • Anette Olzon
  • Wacken Open Air
  • Wolvennest en Aeturna
Geen concerten bekend voor 25-08-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dani Filth (Cradle Of Filth) - 53
  • Dave Jerden (producent)† - 77
  • Guy Van Nueten (The Sands) - 61
  • Hugh Syme (Rush) - 73
  • Jim Price (The Rolling Stones) - 81
  • Manny Charlton (Nazareth) - 85
  • Mark Clarke (Colosseum) - 76
  • Mortiis (Mortiis) - 51
  • Skinny Disco (Deathstars) - 47
  • Thurston Moore (Sonic Youth) - 68

Vandaag overleden:
  • Mike Shipley (producent) - 2013
  • Peter Green (Fleetwood Mac) - 2020
  • Samuel Taylor Coleridge (auteur) - 1834
Review

Athorn - Phobia
Jaar van release: 2010
Label: AFM Records
Athorn - Phobia
Symbionic metal is hoe ze het zelf noemen. Athorn ontstond twee jaar geleden toen enkele ervaren metalmuzikanten uit Hannover samen kwamen. Carsten Frank kennen we in ieder geval van Human Fortress. De andere namen zeggen me helemaal niets. In dit geval komt de stijlomschrijving wel goed uit, want hier is er zeker sprake van een soort symbiose, oftewel het samenleven van twee levensvormen. Athorn is duidelijk een combinatie van heavy/power metal en moderne thrash metal.

Athorn bracht vorig jaar al een EP met de naam Livable Hatred uit. Die leverde een platendeal op met AFM Records en daarom kon een debuutalbum niet lang uitblijven. Phobia handelt, zoals de titel al zegt, over angsten. Helaas komen de monsters, spookverhalen, hel en verdoemenis en andere doodsangsten alleen tekstueel over. De muziek komt wel origineel over, maar bevat toch behoorlijk wat gerecyclede riffs. Het zou juist wel tof (en origineler) zijn als het horrorelement terug te horen was.

Sommige songs zijn best goed. Liefhebbers van moderne metal zullen hier ongetwijfeld mee in hun nopjes zijn. Het gesoleer van Stefan Schönebeck en Tobias Liedke is uitstekend. Zelf vind ik het beauty-and-the-beast-effect van het zangwerk (het afwisselen van grunts en cleane vocalen) van Carsten Frank een beetje kinderlijk overkomen. Mocht je geïnteresseerd zijn, luister dan maar eens naar songs als Humanize The Demon en Phobia.

Tracklist:
1. Angel Of The Fall
2. Emperor Of Ruins
3. Humanize The Demon
4. Phobia - Prologue
5. Phobia
6. After The End
7. A Matter Of Time
8. From Beyond
9. The Ferryman
10. Schizophrenia

Score: 72 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 6 november 2010

Athorn - Phobia
Reactie van ede staal op 07-11-2010 om 21:12u
Score: 90 / 100

Klinkt lekker

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.