Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
    15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brian Eno (Roxy Music) - 78
  • Gary Thain (Uriah Heep)† - 78
  • Grellmund (Ulver)† - 50
  • Kristen Vigard (New White Trash) - 63
  • Michael Müller (Superior) - 60
  • Mike "M-Bro" Embro (Razor)† - 64
  • Nick Perri (Silvertide) - 42
  • Peter Iwers (In Flames) - 51
  • Seth Putnam (Anal Cunt)† - 58
  • Wally Gold (producent)† - 98
  • Zoltan Bathory (Five Finger Death Punch) - 48

Vandaag overleden:
  • Terry Jones (Pagan Altar) - 2015
Review

Ricky Warwick - Belfast Confetti
Jaar van release: 2009
Label: DR2 Records
Ricky Warwick - Belfast Confetti
Er zijn grenzen aan het betamelijke. Als rock reviewer een Ierse pub-cd (zo noem ik 'm maar even) moeten reviewen is een lastige opgave. Dus wat doe je dan? Je gaat het onbekende muzikale wegdek op en kijkt wat er te genieten valt.

Dat valt mee. Waar kennen we Ricky W. van? Van The Almighty misschien (dat is alweer even geleden), en ooit deed de man iets bij Stiff Little Fingers en New Model Army. Verder is het een Ier, en die zijn zonder uitzondering trots op hun land en de meeste Ierse muzikanten uiten dat ook in hun muziek. Zo ook Ricky. Als je je album al Belfast Confetti noemt dan neigt de perceptie van dit werkje naar een soort van Iers carnaval.

Het eerste wat me te binnen schoot toen hij zijn strot opendeed was 'Jon Bon Jovi'. Zou die een Ierse broer hebben? Want hij klinkt namelijk voor geen meter naar een Ier. Dan heeft ie vast de broer van Richie Sambora gestrikt voor de gitaarpartijen. Alhoewel deze schijf met rock niet zo veel te maken heeft, luistert -ie wel lekker weg. Ik kan me zo voorstellen dat deze muziek het in een Ierse pub erg aardig gaat doen. Met name de zangpartijen zijn best te genieten en ik moet toegeven dat ik wel enige affiniteit heb gekregen met de muziek die Ricky hier tentoonspreidt.

Vele rockliefhebbers zullen niks met deze cd hebben al moet ik een mogelijke adoratie-uitzondering maken voor fans van een akoestische Bon Jovi, die met zijn maatjes opduikt in een kroeg en lekkere luisterliedjes uitstrooit over de bezoekers, want die zouden dit zomaar een wereldschijf kunnen vinden. In de tussentijd ga ik me afvragen hoe Ricky geklonken had met een Gary Moore uit de 80er jaren.

Tracklist:
1. Can’t Wait For Tomorrow
2. The Arms Of Belfast Town
3. Throwin’ Dirt
4. Thousands Are Leaving
5. Hanks Blues
6. Belfast Confetti
7. Angel Of Guile
8. Punchin’ Thunder
9. Born Fightin’
10. Can’t Hurt A Fool
11. If You’re Gonna Bleed…

Score: 70 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 14 maart 2010

Ricky Warwick - Belfast Confetti
Reactie van Een Metalfan op 14-03-2010 om 17:18u

1 keer live gezien

saaaaaaaaaaaaaaaaaaaiiiiiiiii !

Ricky Warwick - Belfast Confetti
Reactie van Een Metalfan op 15-03-2010 om 21:44u

die lag toch (vroegUH) die trol van headbangersball te dauwen???

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.