Fleddy Melculy
Enquête

Ga jij weleens voor een concertfilm of muziekdocu naar de bioscoop?

Ja, regelmatig
Ja, af en toe
Tot dusver slechts één keer
Nog niet, maar binnenkort wordt de eerste keer
Nee, maar wellicht ga ik dat ooit een keer doen
Nee, concertfilms of muziekdocu’s kijk ik wel thuis op een kleiner scherm
Nee, concertfilms en muziekdocu’s interesseren me sowieso niet
Anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 oktober:
  • Belphegor, Krisiun en Asagraum
  • Coroner, Tar Pond en Schizophrenia
  • I Prevail, Polaris en Amira Elfeky
  • Skating Polly en Lord Friday The 13th
  • 2 oktober:
  • Belphegor en Krisiun
  • Coroner
  • Myrath
  • Odd Obsessions
  • Ploegendienst
  • ProgPower Europe

    Met o.a. Einar Solberg, The Dear Hunter en Rendezvous Point

  • Teardrinker en Curselifter
  • 3 oktober:
  • A Life Aligned en Silent Treatment
  • An Evening With Knives en Onhou
  • Dordrecht Metal Fest
  • Insurrection, Massive Assault, Speedhound en Sanctum Collapse
  • Myrath
  • ProgPower Europe

    Met o.a. Einar Solberg, The Dear Hunter en Rendezvous Point

  • Ronnie Romero & Gus G.
  • Ruud Jolie
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • Tenside en Aurorawave
  • 4 oktober:
  • Firtan
  • Myrath
  • ProgPower Europe

    Met o.a. Einar Solberg, The Dear Hunter en Rendezvous Point

  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • 5 oktober:
  • Myrath
  • Unprocessed, Of Virtue en Daedric
  • 7 oktober:
  • Hällas en Earth Tongue
    1 november:
  • Any Given Day
  • Danko Jones
  • Floor Jansen
  • MaYaN en Dear Mother
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Valley Of The Sun en Kraakis Voodoo
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aesop Dekker (Agalloch) - 56
  • Albert Collins† - 94
  • Brian Greenway (April Wine) - 75
  • Cub Koda (Brownsville Station)† - 78
  • Earl Slick (Dirty White Boy) - 74
  • Esa Holopainen (Amorphis) - 54
  • Ethan Brosh (Fifth Angel) - 47
  • Ivan Sekyra (Drakar)† - 74
  • Jane Dornacker (The Tubes)† - 79
  • Kevin Griffin (Better Than Ezra) - 58
  • Kevin Storm (Heidevolk) - 46
  • Mariska Veres (Shocking Blue)† - 79
  • Martin Turner (Wishbone Ash) - 79
  • Mathias van Echelpoel (Chikatilo) - 34
  • Mikkel Sandager (Mercenary) - 50
  • Ola Aarrestad (The Sins Of Thy Beloved) - 47
  • Richard Oakes (Suede) - 50
  • Robert Lelièvre (Pan)† - 84
  • Timo Claas (Lay Down Rotten) - 47
  • Wayne Fabra (Necrophagia) - 60

Vandaag overleden:
  • Conrad "Cronos" Lant (Venom) - 2026
Review

Geist - Galeere
Jaar van release: 2009
Label: Lupus Lounge

Geist - Galeere

Al enkele jaren timmert het Duitse Geist op een uiterst constructieve manier aan de weg. Sinds 2005 werden twee albums uitgebracht, waarin de band liet horen zich op een zeer sterke manier te ontwikkelen. Eerder dit jaar kwam hun derde album Galeere uit, voor het eerst een conceptalbum. Een heel origineel concept nog wel, dat we bij mijn weten niet eerder in de black metal hebben gehoord, namelijk dat van zeeslagen en galeien, zonder overigens een doorlopend verhaal te vertellen. In mei bezocht ik de release party van Galeere in Bad Salzuflen en daar bleek dat ze het concept uiterst serieus namen, gezien de vergane zeemanskledij die de heren droegen. Dit, de aankleding van het podium en de meeslepende muziek stonden garant voor een bijzondere ervaring.

De ervaring die de cd biedt is zeker niet slechter. Muzikaal gezien is Galeere de overtreffende trap van Kainsmal en Patina, net zoals we gewend zijn van Geist. Melodieuze Duitse black metal, deze maal doorweven met klanken die je sterk associeert met antieke zeemansliederen. Ook bevat het album mysterieuze samples, die niet misplaatst waren geweest in een film als Pirates Of The Caribbean. Uiteraard is dit alles perfect uitgebalanceerd met de muziek. De muziek zelf is wederom een waar feest, want Galeere zit zo vol afwisseling en leukigheden dat je het album keer op keer kunt herluisteren en er telkens weer nieuwe dingen in ontdekt. Veel snelheidswisselingen, treurige en hele opgewerkte tonen, krachtige en dramatische zang, heerlijk!

Dat Galeere in muzikaal opzicht voortborduurt op eerder werk is te merken aan een nummer als Durch Lichtlose Tiefen. Daarin zijn melodieën te horen die als typisch Geist te bestempelen zijn: langzame en snelle varianten van een bepaald melodieus patroon, sterk aangedikt door Cypher’s zang. Ook de opzwepende speelstijl waar Helike mee opent hebben we eerder gehoord, maar dat is bij Geist absoluut geen straf. Vertrouwde geluiden zijn zo aangepast dat ze naadloos opgaan in Galeere’s geluid en hierdoor één van de belangrijkste sfeerzetters van het album zijn. De nieuwe melodieuze geluiden die op dit album geïntroduceerd worden, vervullen eenzelfde functie, waardoor het moeilijk is om één element als hét sfeerelement te bestempelen. In mijn ogen spreekt dit boekdelen over het torenhoge niveau waarop Geist speelt. Al het nieuwe wordt door de band zo eigen gemaakt dat je je er over verbaast dat ze het nooit eerder gedaan hebben.

Afsluitend op de cd vinden we het epos Unter Toten Kapitänen. In dit bijna zestien minuten durende nummer komen alle leukigheden die we in eerdere nummers gehoord hebben nog eens fijntjes bij elkaar. De mooist denkbare, slepende melodieën, gecombineerd met emotionele zang en voor de aandikking van het thema perfect passend samplegebruik. Met nummers als deze is het ook niet verwonderlijk dat Geist zich in rap tempo heeft opgewerkt naar de top van de Duitse black metal, of zelfs black metal in het geheel. Ik ben in ieder geval lang niet meer zo lyrisch over een album geweest als ik over Galeere ben. Dus beste lezers, als er dit jaar één album is dat absoluut gekocht moet worden, dan is het deze wel!

Tracklist:
1. Galeere
2. Einen Winter Auf See
3. Durch Lichtlose Tiefen
4. Helike
5. Unter Toten Kapitänen

Klik hier voor een trailer van Galeere (stream).

Score: 98 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 14 oktober 2009

Geist - Galeere
Reactie van Een Metalfan op 14-10-2009 om 22:05u

Zeker goed maar geen 98 punten .

Mijn score 89 punten.

Han

Geist - Galeere
Reactie van Baldurs Tod op 15-10-2009 om 14:43u
Score: 62 / 100

Hm, kon er zelf niet veel mee. Liever de debuutplaat, hoewel ik daar ook we een beetje op uitgekeken ben.

Geist - Galeere
Reactie van FRank op 07-03-2011 om 17:39u
Score: 89 / 100

CD net ontdekt. Blijkt inderdaad een van de beste releases uit 2009 te zijn. Die 98 punten zijn wel wat te hoog, omdat bands als Blutmond en Todtgelichter met hun laatste CDs (uit 2010) toch nog net een trapje hoger staan. Maar absoluut klasse!

Zoeken
    29 september:
  • Alan Goldberg - Fuel For The Fire (40th Anniversary Edition)
  • 30 september:
  • Hardiesse - Tristesse Vespérale
  • 1 oktober:
  • Convulsif - Anatomy of Rage
  • Doctor Nez - Nothing Short of Silver
  • 2 oktober:
  • Aeturna - Aeturna
  • Amon Amarth - The Allfather Awakens
  • Bombstrap - Big Enemy
  • Brymir - What We Leave Behind
  • Crystal Throne - Chantry Of Sacrifice
  • Deathcult - Cult Of The Dog
  • Dissimulator - Artifice Dissolves
  • Eshtadur - In Darkness All Shadows Gone
  • Frozen Crown - The Legend Of The Six Kings
  • Hippotraktor - Annihilist
  • Inherited - All 4 One
  • Michael Bormann's Jaded Hard - South West
  • Mørkgrim - Sogur frá Norðfirði
  • Of Virtue - Death of the Altar
  • POHL / Ogives Big Band - Split
  • Razorvoid - Into the Void
  • Sansera - Soleil Noir
  • Servant - Lux Ex Inferis
  • Spirit Possession - Cathedral Speech
  • Temic - Ceiba
  • The Crystal Teardrop - Love You More
  • The Machine - Another Sun
  • Wes Hoffman - For The Better
  • Wizard Tattoo - When Gods Had Hands
  • Xasthur - Open to Misinterpretation
  • Zornheym - Descending Into Madness
  • 7 oktober:
  • Taufpatin - Les Malfaisances de la Taufpatin
Bibelot, Dordrecht Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.