Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Lucifer's Child, Servant en Neverus
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
  • 28 januari:
  • Onslaught
  • Paleface Swiss
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ben Moody (Evanescence) - 45
  • Bryan Hipp (Brutality)† - 58
  • Christopher Bradley (Beneath The Massacre) - 43
  • Luis Moya (Poema Arcanus) - 52
  • Morie "Heath" Hiroshi (X Japan) - 58
  • Steve Riley (L.A. Guns)† - 70
  • Steven Adler (Guns N' Roses) - 61

Vandaag overleden:
  • Barry Goldberg (The Electric Flag) - 2025
  • Rhett Forrester (Riot) - 1994
Review

Leaves' Eyes - Njord
Jaar van release: 2009
Label: Napalm Records
Leaves' Eyes - Njord
De trein die Leaves Eyes’ heet dondert stevig door. Na debuutalbum Lovelorn (2004) en opvolger Vinland Saga (2005), enkele EP’s en de liveregistratie We Came With The Northern Winds (2008) is nu het nieuwe album Njord in de winkels te koop. Ondergetekende was aanwezig bij de opnamen van de eerdergenoemde dvd en het was duidelijk dat de Duitsers de show met vikingschip tot in detail hadden voorbereid. Die drang naar perfectie is goed te horen op Njord.

Dit keer is er gekozen voor een wat losser concept dan het verhaal over viking Leif Eriksson op Vinland Saga. De nummers gaan nu - in maar liefst acht talen - over Scandinavische mythen en geschiedenis. Daarnaast is er een traditioneel Brits liedje te horen: Scarborough Fair. Hier komt Liv Kristines (ex-Theatre Of Tragedy) prachtige stem goed tot zijn recht. Waar haar stem eerder nog vaak mierzoet was, is er nu veel meer afwisseling te horen in bijvoorbeeld Through Our Veins en Emerald Island. Liv is duidelijk gegroeid (of ze laat haar stem nu meer op andere manieren horen) en dat is een genot om naar te luisteren.

Waar ik persoonlijk minder over te spreken ben, is brulboei Alexander Krull. Leaves’ Eyes is dan wel zijn band Atrocity - maar dan met vrouwlief Liv op zang - en hij is dan wel producer van de plaat, toch lijkt hij als vocalist niet altijd op zijn plek. In My Destiny en Emerald Island bijvoorbeeld schreeuwt hij af en toe de titel erdoorheen en dat is het dan. Beter vind ik dan zijn aanvullingen in Take The Devil In Me, dat al met al ook een beetje aan het coverwerk van Atrocity doet denken.

Zoals we van Leaves’ Eyes kunnen verwachten, zit ook dit werkje weer sterk in elkaar. Muzikaal gezien is het degelijk, zonder al te veel op te vallen. De nummers kennen genoeg variatie: van het stevigere Ragnarok tot ballad Irish Rain. Dit keer is er zelfs gebruik gemaakt van een heus orkest en koor. Ook hebben we wat betreft de productie en mix geen reden tot klagen. Toch speelt Leaves’ Eyes wel erg op veilig. Nu verwacht ik ook geen grindcore uit Liv’s keeltje, maar toch hoop ik dat het volgende album verrassender en spannender zal zijn. Het catchy My Destiny lijkt bijvoorbeeld wel erg op Elegy van de vorige plaat.

Maar misschien is perfectie en degelijkheid wel het geheim van Leaves’ Eyes. Het heeft ze in ieder geval geen windeieren gelegd, want met Njord leveren ze wel het beste album af uit hun carrière tot nu toe.

Tracklist:
1. Njord
2. My Destiny
3. Emerald Island
4. Take The Devil In Me
5. Scarborough Fair
6. Through Our Veins
7. Irish Rain
8. Northbound
9. Ragnarok
10. Morgenland
11. The Holy Bond
12. Frøya’s Theme

Score: 85 / 100

Reviewer: Nicole
Toegevoegd: 10 september 2009

Meer Leaves' Eyes:

Leaves' Eyes - Njord
Reactie van Erik op 10-09-2009 om 11:12u
Score: 85 / 100

Een heerlijke plaat.

Leaves' Eyes - Njord
Reactie van JeroenH op 11-09-2009 om 21:52u
Score: 80 / 100

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.