Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ben Varon (Amoral) - 42
  • Edd Griles (regisseur)† - 80
  • George Aspiotis (Spitfire) - 52
  • Herman Rarebell (Scorpions) - 76
  • Jan Kuehnemund (Vixen)† - 72
  • Jeff Ward (Nine Inch Nails)† - 63
  • Jonathan "Johnny Christ" Seward (Avenged Sevenfold) - 41
  • Kirk Hammett (Metallica) - 63
  • Stefan Zobel (Boomerang) - 54
  • Stian Tomt "Shagrath" Thoresen (Dimmu Borgir) - 49

Vandaag overleden:
  • Bjørn Müller (Backstreet Girls) - 2024
  • Malcolm Young (AC/DC) - 2017
  • Michael Kamen (componist) - 2003
  • Mick Rock (fotograaf) - 2021
Review

Leaves' Eyes - Njord
Jaar van release: 2009
Label: Napalm Records
Leaves' Eyes - Njord
De trein die Leaves Eyes’ heet dondert stevig door. Na debuutalbum Lovelorn (2004) en opvolger Vinland Saga (2005), enkele EP’s en de liveregistratie We Came With The Northern Winds (2008) is nu het nieuwe album Njord in de winkels te koop. Ondergetekende was aanwezig bij de opnamen van de eerdergenoemde dvd en het was duidelijk dat de Duitsers de show met vikingschip tot in detail hadden voorbereid. Die drang naar perfectie is goed te horen op Njord.

Dit keer is er gekozen voor een wat losser concept dan het verhaal over viking Leif Eriksson op Vinland Saga. De nummers gaan nu - in maar liefst acht talen - over Scandinavische mythen en geschiedenis. Daarnaast is er een traditioneel Brits liedje te horen: Scarborough Fair. Hier komt Liv Kristines (ex-Theatre Of Tragedy) prachtige stem goed tot zijn recht. Waar haar stem eerder nog vaak mierzoet was, is er nu veel meer afwisseling te horen in bijvoorbeeld Through Our Veins en Emerald Island. Liv is duidelijk gegroeid (of ze laat haar stem nu meer op andere manieren horen) en dat is een genot om naar te luisteren.

Waar ik persoonlijk minder over te spreken ben, is brulboei Alexander Krull. Leaves’ Eyes is dan wel zijn band Atrocity - maar dan met vrouwlief Liv op zang - en hij is dan wel producer van de plaat, toch lijkt hij als vocalist niet altijd op zijn plek. In My Destiny en Emerald Island bijvoorbeeld schreeuwt hij af en toe de titel erdoorheen en dat is het dan. Beter vind ik dan zijn aanvullingen in Take The Devil In Me, dat al met al ook een beetje aan het coverwerk van Atrocity doet denken.

Zoals we van Leaves’ Eyes kunnen verwachten, zit ook dit werkje weer sterk in elkaar. Muzikaal gezien is het degelijk, zonder al te veel op te vallen. De nummers kennen genoeg variatie: van het stevigere Ragnarok tot ballad Irish Rain. Dit keer is er zelfs gebruik gemaakt van een heus orkest en koor. Ook hebben we wat betreft de productie en mix geen reden tot klagen. Toch speelt Leaves’ Eyes wel erg op veilig. Nu verwacht ik ook geen grindcore uit Liv’s keeltje, maar toch hoop ik dat het volgende album verrassender en spannender zal zijn. Het catchy My Destiny lijkt bijvoorbeeld wel erg op Elegy van de vorige plaat.

Maar misschien is perfectie en degelijkheid wel het geheim van Leaves’ Eyes. Het heeft ze in ieder geval geen windeieren gelegd, want met Njord leveren ze wel het beste album af uit hun carrière tot nu toe.

Tracklist:
1. Njord
2. My Destiny
3. Emerald Island
4. Take The Devil In Me
5. Scarborough Fair
6. Through Our Veins
7. Irish Rain
8. Northbound
9. Ragnarok
10. Morgenland
11. The Holy Bond
12. Frøya’s Theme

Score: 85 / 100

Reviewer: Nicole
Toegevoegd: 10 september 2009

Meer Leaves' Eyes:

Leaves' Eyes - Njord
Reactie van Erik op 10-09-2009 om 11:12u
Score: 85 / 100

Een heerlijke plaat.

Leaves' Eyes - Njord
Reactie van JeroenH op 11-09-2009 om 21:52u
Score: 80 / 100

Into The Grave

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.