Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit 2025?

1914 - 1916 (The Südtirol Offensive)
Amenra - Forlorn
Amon Amarth - We Rule The Waves
Arjen Anthony Lucassen - Our Final Song
Behemoth - The Shit Ov God
Coroner - Symmetry
Disturbed - I Will Not Break
Dream Theater - Midnight Messiah
Electric Callboy - Elevator Operator
Epica - Cross The Divide
Ghost - Satanized
Helloween - Universe (Gravity For Hearts)
Kreator & Britta Görtz - Tränenpalast
Linkin Park - Up From The Bottom
Lorna Shore - Oblivion
Mayhem - Weep For Nothing
Megadeth - Tipping Point
Paradise Lost - Silence Like The Grave
Poppy, Amy Lee & Courtney LaPlante - End Of You
Sabaton - Templars
Testament - Infanticide A.I.
Textures & Charlotte Wessels - At The Edge Of Winter
Till Lindemann - Und Die Engel Singen
Volbeat - By A Monster’s Hand
een ander nummer uit 2025, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 januari:
  • Colin of Arabia, Street Power, Cold Grip en Premonition
  • 7 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Moore (Judas Priest) - 76
  • Chris "The Machine" Widmann (Emergency Gate) - 45
  • Country Joe McDonald (Country Joe And The Fish) - 84
  • Dave G. Halliday (Hell)† - 69
  • David Wayne (Metal Church)† - 68
  • Flemming Rasmussen (producent) - 68
  • Frank Sawade (Human Fortress) - 51
  • Giacomo Mercaldo (Heimdall) - 48
  • Hanka Šlachtová (Salamandra) - 61
  • Johannes Schleiermacher (Haggard) - 38
  • Magnus Sahlgren (Lake Of Tears) - 53
  • Mikko Antero Mattila (Dreamtale) - 44
  • Moriah "Poppy" Pereira (Poppy) - 31
  • Richie Faulkner (Judas Priest) - 46
  • Tom Barman (Deus) - 54
  • Tom McDyne (Jon Oliva's Pain) - 49
  • Vincent Danhier (The Old Dead Tree) - 50

Vandaag overleden:
  • Dave "Holocaust" Iannica (Destructor) - 1988
  • Grellmund (Ulver) - 1998
  • Hank Williams - 1953
  • Sebastian Marino (Overkill) - 2023
Review

Stream Of Passion - The Flame Within
Jaar van release: 2009
Label: Napalm Records
Stream Of Passion - The Flame Within
Het eerste -mogen we zeggen - volwassen album van Stream Of Passion na de uittreding van o.a. bedenker/oprichter Arjen Lucassen; twee nieuwe gitaristen, sinds kort een nieuwe drummer en ook een nieuwe toetsenist, waarmee zangeres Marcela Bovio en bassist Johan van Stratum de erfenis mogen voortzetten van het eerste album Embrace The Storm, wat wereldwijd erkenning kreeg en ervoor zorgde dat de band een korte tour kon gaan maken en nog diverse festivals opluisterde.

Men is niet bij de pakken gaan neerzitten, want Bovio's tomeloze enthousiasme voor het potentieel van SoP leidde uiteindelijk tot een deal met Napalm Records die het wel zag zitten in de frêle schone uit Mexico en haar gevolg. Een van de eerste optredens in de nieuwe setting was in de Eindhovense Effenaar, en daar was (onder goedkeurend oog en oor van Lucassen en partner Lori Linstruth) al het een ander te horen van het nieuwe materiaal. Uiteindelijk ligt nu het volledig nieuwe album in de schappen en de hamvraag is: is SoP nog steeds SoP? Ja en nee.

De oude lijnen die Lucassen had uitgezet zijn iets of wat vervaagd en men is meer de kant opgegaan van de, laat ik het noemen, gothic nu-metal. Er is wat minder variatie te horen dan tijdens het debuut, iets minder sferisch en bombastisch ook, en men heeft hoorbaar de waardering voor bands als Evanescence meegenomen in het schrijfproces. Bovio is in topvorm; zij wordt volop in staat gesteld haar gouden stembanden in dienst van de nummers te stellen als The Art Of Loss het album opent. Als het album voortkabbelt in de cd speler blijkt wel na verloop van tijd dat het grote gevaar (te veel van het zelfde) op de loer ligt; er zijn net wat teveel herkenbaarheden uit het verder overigens goede songmateriaal te halen, en ik mis net even die ene "touch" (lees: afwisseling) om het hele album lang geboeid te kunnen blijven.

Neemt niet weg dat de band een uitstekende plaat heeft gemaakt, en nog een heel proces door te maken heeft voordat de hernieuwde eigen identiteit gestalte heeft kunnen krijgen. Wat mij betreft wel een vette voldoende, ook voor de productie van Joost Van Den Broek en consorten, en ik ben erg benieuwd (nu al) naar de opvolger. Weer een cover zoals nu Radiohead's Street Spirit is dan ook niet meer nodig.

Traclist:
1. The Art Of Loss
2. In The End
3. Now Or Never
4. When You Hurt Me The Most
5. Run Away
6. Games We Play
7. This Endless Night
8. My Leader
9. Burn My Pain
10. Let Me In
11. Street Spirit
12. A Part Of You
13. All I Know

Score: 89 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 5 juli 2009

Meer Stream Of Passion:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.