Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in augustus 2025 werd uitgebracht?

Babymetal - Metal Forth
Baest - Colossal
Blackbraid - Blackbraid III
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Burning Witches - Inquisition
Centuries Of Decay - A Monument To Oblivion
Chevelle - Bright As Blasphemy
Defacement - Doomed
Deftones - Private Music
Déhà - Ashes As Rain
Desaster - Kill All Idols
Halestorm - Everest
Hammer King - Make Metal Royal Again
Helloween - Giants And Monsters
In Mourning - The Immortal
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 1
Månegarm - Edsvuren
Martyr - Dark Believer
Mob Rules - Rise Of The Ruler
Pilgrimage - From Amber To Sun
Rise Against - Ricochet
Signs Of The Swarm - To Rid Myself Of Truth
Unleashed - Fire Upon Your Lands
Vicious Rumors - The Devil's Asylum
een ander album uit augustus 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Alberto Rionda (Avalanch) - 53
  • Carlos Denogean (Weedeater)† - 38
  • Dino Cazares (Fear Factory) - 59
  • Felix Bohnke (Edguy) - 51
  • Jill Janus (Huntress)† - 50
  • Mike Baker (Shadow Gallery)† - 62
  • Richard Coughlan (Caravan)† - 78
  • Roel Van Helden (Powerwolf) - 45
  • Sam Rivers (Limp Bizkit) - 48
  • Tomas Nilsson (Devian) - 43

Vandaag overleden:
  • Dave Hlubek (Molly Hatchet) - 2017
  • J.R.R. Tolkien (auteur) - 1973
Review

Hatesphere - To The Nines
Jaar van release: 2009
Label: Napalm Records
Hatesphere - To The Nines
De eerlijkheid gebiedt mij te zeggen dat ik niet al te hoge verwachtingen had van To The Nines. Binnen een jaar tijd was de hele bezetting van Hatesphere, op gitarist Pepe na, gewisseld. Vooral zanger Jacob Bredahl was daarbij in mijn ogen onvervangbaar.

Des te verbaasder was ik dan ook toen To The Nines voor het eerst uit mijn speakers denderde. De hele plaat lijkt gemaakt om wantrouwige zeikers zoals ondergetekende de mond voor eens en altijd te snoeren. Vanaf de eerste tonen van To The Nines beukt het nieuwe album weer ongenuanceerd zoals de gehoorgangen binnen met een intensiteit die we als laatste ten tijde van Bloodred Hatred en Ballet Of The Brute gehoord hebben.

Waar er bij de laatste albums The Sickness Within en Snake Eyes And Killer Smiles een gelaagder en iewat ‘diepgaander’ Hatesphere te horen was, wordt er nu weer met de botte bijl gehakt. Het album is vooral met een doorgetrapt gaspedaal gespeeld en gunt de luisteraar nauwelijks rustpunten.

Ook blijft de vocale presentatie van zanger Jonathan ‘Joller’ Albrechtsen niet onopgemerkt. Hij heeft weliswaar niet dezelfde manische en bijna-klaplong vocalen van voorganger Jacob Bredahl, desondanks weet hij met zijn brute orgaan te overtuigen.

Hatesphere heeft mij erg weten te verbazen met To The Nines; he is een plaat geworden waar de agressie werkelijk vanaf spat. Het wiel wordt zeker niet opnieuw uitgevonden, echter als je toe bent aan een enorm pak rammel in je oren kun je gewoonweg niet om dit album heen.

Tracklist:
1. To The Nines
2. Backstabber
3. Cloaked In shit
4. Clarity
5. Even If It Kills Me
6. Commencing A Campaign
7. The Writing's On The Wall
8. In The Trenches
9. Aurora
10. Oceans Of Blood

Score: 87 / 100

Reviewer: Jan
Toegevoegd: 19 maart 2009

Meer Hatesphere:

Hatesphere - To The Nines
Reactie van Bastiaan op 19-03-2009 om 10:25u

Heb vier nummers gehoord van deze plaat. Had er ook niet al te hoge verwachtingen van. Muzikaal gezien is alles bij het oude gebleven, en inderdaad, misschien nog nét een tikkie bruter dan de laatste platen: een goed punt wat mij betreft, want daar staat Hatesphere toch bekend om: Bruutheid tot op het bot. De zang valt me heel erg mee, het is lekker smerig, maar lijkt tegelijkertijd iets meer techniek te bevatten. In dat opzicht mis ik de hysterische vocalen van Bredahl wel een beetje. Maar ik denk dat we aan deze nieuwe zanger veel plezier beleven, hij is immers ook nog erg jong (19, 20), dus dit zal zich zeker nog ontwikkelen. Ik ga de plaat snel aanschaffen!

Hatesphere - To The Nines
Reactie van Tore op 24-11-2009 om 21:22u
Score: 8 / 100

Briljant!! bruut! en vet!

Hatesphere - To The Nines
Reactie van Tore op 24-11-2009 om 21:23u
Score: 80 / 100

haha no 8 but 80/100 lol

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.