Helldorado
Enquête

Zou jij voor een losse zaal- of stadionoptreden van jouw favoriete band(s) speciaal naar een land reizen buiten de Benelux, als die groep Nederland en België overslaat?

Ja, dat doe ik regelmatig
Ja, dat heb ik al eens gedaan
Nog niet, maar dat ga ik dit of volgend jaar wel doen
Nog niet, maar voor een speciale gelegenheid zou ik het overwegen
Nee, niet voor een losse show, maar ga wel naar festivals buiten de Benelux
Nee, ik ga niet naar concerten of festivals buiten Nederland en België
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Charles Hedger (Cradle Of Filth) - 45
  • Dee Dee Ramone (Ramones)† - 74
  • Fábio Ribeiro (Shaaman) - 56
  • Kerry Livgren (Kansas) - 76
  • Marcus Hammarström (Elvira Madigan) - 50
  • Mattias Norrman (Katatonia) - 49
  • Ted "Demented" Foster (Aeturnus Dominion) - 58
  • Tim Pierce (Meat Loaf) - 66
  • Tomi Mykkänen (Battlelore) - 51

Vandaag overleden:
  • Jacques Racine (Aut’Chose) - 2024
  • Jay Dublee (producent) - 2010
  • Jimi Hendrix (The Jimi Hendrix Experience) - 1970
  • Nick Gravenites (The Electric Flag) - 2024
Review

Dominance - Echoes Of Human Decay
Jaar van release: 2009
Label: Kolony Records
Dominance - Echoes Of Human Decay
Het Italiaanse antwoord op de topbands binnen het extremen genre (Suffocation, Cannibal Corpse en Malevolent Creation), zoals Dominance zichzelf pleegt te noemen, heeft nogal wat voeten in aarde gehad, lijkt het wel. Tien jaar heeft het moeten duren voordat de puzzel met Echoes Of Human Decay dan eindelijk gelegd was. Na het debuut uit 1999 is Dominance anno 2009 klaar om de schaduw achter zich te laten en de wereld te onderwerpen.

Aldus de band en welke band beweert wat anders? Toegegeven, met Echoes Of Human Decay komt men niet beroerd voor de dag. Gezien het feit dat ik doorgaans steen en been klaag over de technische trend binnen deathmetal, die vrijwel iedere redelijke band om zeep lijkt te helpen, is een cd als deze in dat opzicht al een hele verademing. Termen als "geniaal", "baanbrekend" of "overdonderend" blijven weliswaar achterwege, evenals de beoogde onderwerping van het slakkenhuis, daarvoor leunt Echoes Of Human Decay op teveel bekende en nauwelijks verrassende fundamenten. Toch bevat een cd als deze vooral gevarieerde, degelijke en stevige kost die... nouja... niet echt een bedreiging voor de bovengenoemde bands vormt, maar klassieke deathmetal met melodieuze riffs wel weer stevig op de kaart zet.

Het gitaarwerk in veel nummers (The Siege, Duellist) neigt geregeld richting de melozweedse noot en klinkt bij wijlen als de iets minder melodieuze versie van de oude Insomnium. In combinatie met de robuuste grom, een sporadische krijs, thrash-aandoende hobbels, een likje smerigheid en logisch opgebouwde nummers die met het tempo spelen en de luisteraar geen obstakels in de weg leggen, wordt Echoes Of Human Decay al met al een cd die, gezien de ingrediënten, er zonder meer mag zijn. Van mij mag Dominance gerust weer tien jaar op de opvolger broeden, te veel van deze muziek zal het luisterplezier onvermijdelijk reduceren. Toch knalt de band voorlopig drie kwartier aan massieve doch flexibele death uit het oorlogstuig. Geen fratsen, dat scheelt.
Helaas geldt dat ook voor de hoes...

Tracklist:
1. Dead Mechanism
2. Last Witness
3. Gilgamesh
4. Primordial
5. The Siege
6. Duellists
7. The Temple Of Two Queens
8. Unholy Birth
9. The Sailor
10. Like a Distant Thunder

Score: 75 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 10 maart 2009

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.