Alcatraz
Enquête

Koop jij bij concerten en festivals nog weleens iets bij de merchandisestand(s)?

Ja, ik koop (bijna) altijd een aandenken
Regelmatig, maar lang niet altijd
Alleen bij mijn favoriete artiesten
Alleen als ik de show heel goed vind
Alleen als de prijs me erg meevalt
Alleen als het shirt of andere item me bijzonder aanspreekt
Alleen als ik in een bijzonder goede bui ben
Nee, ik heb inmiddels genoeg shirts en andere merchandise
Nee, vroeger wel, maar tegenwoordig vind ik het te duur
Nee, ook in het verleden deed ik dat zelden of nooit
Ik ga sowieso niet (meer) naar concerten en festivals
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 juli:
  • Cradle Of Filth en Nervosa
  • Valley of the Sun, Earth Tongue
  • 15 juli:
  • Battlesnake
  • Carach Angren
  • 16 juli:
  • Anal Vomit en Total Annihilation
  • Battlesnake
  • 19 juli:
  • Arkona
    13 augustus:
  • Cult Of Luna
  • Drowning Pool, Liliac en TerraDown
  • Machine Head en Diggeth
  • Prong
  • Sleepytime Gorillla Museum en Faun Fables
Kalender
Vandaag jarig:
  • Jon Larsen (Volbeat) - 55
  • Joost van den Broek (After Forever) - 43
  • Mark "Barney" Greenway (Napalm Death) - 56
  • Mark Mendoza (Twisted Sister) - 70
  • Tomas Haake (Meshuggah) - 54
  • Twan van Geel (Legion Of The Damned) - 46

Vandaag overleden:
  • Rob Pol (Grim Ordeal) - 2019
Review

Malefice - Dawn Of Reprisal
Jaar van release: 2009
Label: Metal Blade Records
Malefice - Dawn Of Reprisal
Er lijkt geen eind te komen aan de vloedgolf van nieuwe moderne metalbands. Met name metalcore en (melodieuze) death metal doet het blijkbaar goed onder de (metal)jeugd van tegenwoordig. In navolging van populaire moderne bands als Lamb Of God, As I Lay Dying en DevilDriver is er dan Malefice uit Engeland.

In feite doet Malefice niks nieuws. En ook al wil Metal Blade ons anders doen geloven, deze band staat behoorlijk in de schaduw van bovengenoemde bands. Met een combinatie van death metal met metalcore en thrash metal doet de band op Dawn Of Reprisal hun best om bruut te klinken. In die opzet slagen ze, maar helaas lukt het niet om net zo creatief te zijn als op hun debuut. En dat is jammer, want op Entities liet de band horen wel degelijk in staat te zijn kwalitatief goede, soms zelfs progressieve, muziek af te leveren.

Het betekent niet dat de nieuwe muziek van Malefice heel slecht is, maar teleurstellend is het wel. De afwisseling is namelijk ver te zoeken. Het geheel dendert op middelmatige wijze door en dat zorgt er voor dat ik moeite moet doen om de cd in zijn geheel beluisteren. Natuurlijk heb ik ook positieve punten want, eerlijk is eerlijk, af en toe vliegen er gitaarsolo’s voorbij om van te smullen. De productie is top, en ook mijn complimenten voor het schitterende artwork. Wil je Dawn Of Reprisal zelf beoordelen, dan moet je het MySpace-account van de band bezoeken. Daar kun je naar de plaat in zijn geheel luisteren.

Tracklist:
1. The Midas Effect
2. Abandon Hope
3. An Architect Of Your Demise
4. End Of Days
5. Human Portrait
6. As I Bleed
7. When Embers Ignite
8. Retribution
9. Hatred Justified
10. Sickened

Score: 65 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 27 februari 2009

Malefice - Dawn Of Reprisal
Reactie van Old Mhb op 27-02-2009 om 12:58u

Spreek voor jezelf. Ik ben 40 en vind Lamb Of God ... ook erg lekker klinken. Een mens die meegaat met zijn tijd en de evolutie in zijn favoriette muziek ontdekt net zo goed leuke nieuwe dingen als een tiener die vaders platenkast afschuimt.

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.