Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 januari:
  • Lionheart en Madball
  • 22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
Geen concerten bekend voor 19-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Clive Edwards (UFO) - 73
  • Daniel "Dani" Férnandez (Dark Moor) - 52
  • Edgar Allan Poe (auteur)† - 217
  • Jake Fredén (Nostradameus) - 46
  • Jan-Marco Becker (Superior) - 52
  • Janis Joplin (Big Brother And The Holding Company)† - 83
  • Jeff Pilson (Dokken) - 67
  • Johnny O'Keefe† - 91
  • Kazco Hamano (The Black Mages) - 56
  • Peter "Pepe" Lyse Hansen (Hatesphere) - 47
  • Phil Everly (The Everly Brothers)† - 87
  • Robert Palmer (The Power Station)† - 77
  • Rod Evans (Deep Purple) - 79
  • Whitfield Crane (Ugly Kid Joe) - 58

Vandaag overleden:
  • Carl Perkins - 1998
Review

Diablo - Icaros
Jaar van release: 2008
Label: Drakkar Entertainment
Diablo - Icaros
Soms heeft een groep in eigen land veel succes, maar blijft de rest van de wereld lang onwetend over de kwaliteiten van de band. Zo behaalde het Finse viertal Diablo met de albums Renaissance (2002) en Eternium (2004) in eigen land reeds de albumlijsten, maar kreeg de formatie buiten de eigen landsgrenzen nauwelijks een voet aan de grond. Hoewel de vierde langspeler Mimic47 twee jaar geleden in Finland zelfs de eerste plaats bereikte, zorgde de internationale release via Drakkar opnieuw niet voor de wereldwijde doorbraak. Nu volgt echter een herkansing, daar het label de opvolger Icaros enkele maanden na de Finse release gelukkig ook op het vasteland van Europa uitbrengt.

De stijl van Diablo is moeilijk te categoriseren. De band smeedt invloeden uit melodeath, progmetal, thrash en metalcore tot een melodieus, afwisselend en boeiend geheel. De strot van zanger/gitarist Rainer Nygård is lekker ruig en wordt op de juiste momenten bijgestaan door clean of gang vocals (met gastbijdragen van leden van onder meer Tarot, Teräsbetoni en Rotten Sound). De gemakkelijkst te verteren songs zijn Hammer en de titeltrack. Hammer is een kort en snel, thrashy nummer dat aanzet tot headbangen en meebrullen. De titelsong bevat zeer pakkende zanglijnen en was al bij de eerste draaibeurt mijn favoriet van deze plaat. Het nummer vertelt het beroemde verhaal uit de Griekse oudheid over de gedoemde vlucht van Icarus, vanuit het oogpunt van diens vader Daedalus. Eigenlijk vind ik deze bewerking van de legende even goed als Iron Maiden’s Flight Of Icarus, en dat wil wat zeggen.

De andere acht songs zijn complexer en vragen wat meer tijd voordat ze hun geheimen prijsgeven. Wat mij betreft is dat echter een goede investering, want hoe vaker ik dit album beluister, hoe blijer ik word dat ik Diablo nu eindelijk heb leren kennen. De voorgaande albums zijn mij namelijk ontgaan, maar staan inmiddels op het verlanglijstje. Icaros is in ieder geval een aanrader. Niet alleen is de muziek hoogstaand, maar tevens zijn de produktie verzorgd, het artwork fraai en de teksten sterk. Weliswaar durf ik op de titelsong na niet te zeggen waar de nummers over gaan, maar ze maken me wel nieuwsgierig. Even benieuwd ben ik naar de liveprestaties van de band. Het is dus goed nieuws dat het viertal in februari het voorprogramma mag verzorgen bij de Europese toernee van Children Of Bodom en Cannibal Corpse. Het zou me niet verbazen als die tour voor Diablo het startpunt betekent om na Finland ook de rest van de wereld te gaan veroveren.

Tracklist:
1. Trail Of Kings
2. Living Dead Superstar
3. Bad Sign
4. Resign From Life
5. Icaros
6. Light Of The End
7. Chagrin
8. Through Difficulties To Defeat
9. Hammer
10. Into The Sea

Score: 84 / 100

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 28 november 2008

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.