Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
Geen concerten bekend voor 04-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Dutkiewicz (Killswitch Engage) - 49
  • Gary Moore† - 74
  • Jari Kuokkanen (Teräsbetoni) - 49
  • Joakim "Jocke" Malmborg (Crimson Moonlight) - 41
  • Jorge Salán (Mägo De Oz) - 44
  • Jürgen Wannenwetsch (Stormwitch) - 62
  • Karel Repecký (Salamandra) - 54
  • Lars Eric Si (Age Of Silence) - 52
  • Maco H (Tarot) - 58
  • Marco Angioni (Chaoswave) - 53
  • Marco Sfogli (James LaBrie) - 46
  • Mike Starr (Alice In Chains)† - 60
  • Muddy Waters† - 113
  • Nigel Preston (The Cult)† - 63
  • Peter Baltes (Accept) - 68

Vandaag overleden:
  • Carlo Mastrangelo (Pulse) - 2016
  • Scott Columbus (Manowar) - 2011
Review

Rebirth Of Nefast / Slidhr - Ex Nihilio
Jaar van release: 2008
Label: End All Life Productions

Rebirth Of Nefast / Slidhr - Ex Nihilio

Maanden geleden besprak ik Only Death en Demo 2006, demo releases van respectievelijk Rebirth Of Nefast en Slidhr. Deze twee Ierse band hebben inmiddels hun krachten gebundeld en de indrukwekkende split Ex Nihilio uitgebracht. Op hun voorgaande releases maakten beide bands zeer duistere en sfeervolle black metal. Afgaande op de eerste tonen van Rebirth Of Nefast’s Swallowing The Sun, is dat ook deze keer het geval.

Opvallend is het dan ook dat het werk van Rebirth Of Nefast op deze split, heel anders aandoet dan op hun Only Death demo. Aparte, semi-religieuze ritualistische zang zet nog steeds een bizar sfeertje, maar het wordt al snel duidelijk dat Rebirth Of Nefast de indringende toonzetting en het bizarre spektakel dat een nummer als Flaming The Inner Sanctum kenmerkte, heeft laten varen. Wat er voor in de plaats is gekomen, scoort inmiddels ook hoge ogen bij mij, maar het was even wennen.

De opbouw in Swallowing The Sun is veel langzamer, de muziek is meer rechttoe rechtaan en ik hoor meer repeterende elementen. Dit zette mij in de eerste instantie op het verkeerde spoor, maar als vervolgens die typische slepende melodieën tevoorschijn komen, weet je dat Rebirth Of Nefast het nog niet verleerd is. Ook Drink Of The Black Chalice laat dit horen, maar op een veel directere manier. Wann’s bizarre vocale begeleiding is ook bijzonder passend bij de muziek en op de meeste momenten weer behoorlijk op de achtergrond, waardoor hij niet leidend is. Dit benadrukt die heerlijke sfeer die Rebirth Of Nefast ook op Ex Nihilio goed neer weet te zetten.

Slidh’s Though The Roots zorgt eveneens voor een verrassing. Als de laatste noten van Rebirth Of Nefast’s muziek uitgestorven zijn, springt daar opeens een spetterend stuk black metal tevoorschijn. Hard en direct, met duistere melodieën. De prachtige en waanzinnige krijsen van Gast, zorgen voor een bijzonder meeslepend effect. Heel erg verrassend, vind ik dit, omdat ik vorig jaar een stuk minder te spreken was over het werk van Slidhr, in vergelijking met hun voorganger op deze split. In tegenstelling tot zijn werk op Demo 2006, weet Gast het niveau hier wel vast te houden, wat voor Slidhr een flinke vooruitgang betekent.

Ook The Paupers’ Bones weet op dezelfde manier te overtuigen als Through The Roots, al is de verrassing van de opening hier inmiddels weg en moet Gast echt laten zien wat hij in huis heeft. Dat doet hij gelukkig uitstekend, wat in een mooi, waanzinnig klinkend stuk black resulteert. Mijn kritiek op Demo 2006, dat Gast te weinig weet te variëren, gaat ook hier weer deels op, al lijkt dat bij de outro Deepest Gaze even anders. Door de overtuiging waarmee beide nummers van Slidhr gebracht worden, valt dit echter niet erg op en staat ook dit Ierse werk garant voor een hoog cijfer.

Tracklist:
1. Rebirth Of Nefast – Swallowing The Sun
2. Rebirth Of Nefast – Drink Of The Black Chalice
3. Slidhr – Through The Roots
4. Slidhr – The Paupers’ Bones
5. Slidhr – Deepest Gaze

Score: 86 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 12 november 2008

Meer Rebirth Of Nefast / Slidhr:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.