Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 06-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Becky Baldwin (Mercyful Fate) - 35
  • Charley Shackelford (Daylight Dies) - 48
  • Christophe Briand (Spheric Universe Experience) - 48
  • Didier Fontaine (A Group) - 66
  • Johnny Dee (Doro) - 62
  • Martí­n Méndez (Opeth) - 48
  • Mike Wead (King Diamond) - 59
  • Pablo Stagnaro (Six Magics) - 44
  • Robbie de Klerk (Another Messiah) - 47
  • Roy Mayorga (Stone Sour) - 56
  • Szymon Czech (producent)† - 51
  • Tim Öhrström (Avatar) - 36
  • Udo Dirkschneider (Accept) - 74

Vandaag overleden:
  • Alwin Schnoing (The Wounded) - 2023
Review

The Amenta - N0N
Jaar van release: 2008
Label: Listenable Records
The Amenta - N0N
De industriële revolutie houdt de metaloorden de laatste tijden behoorlijk in haar greep. Waren metalbands jaren geleden nog stukken terughoudender met het gebruik van industrial- en electronica- invloeden, tegenwoordig lijken dat juist dè smaakmakers te worden die extreme muziek nog extremer, naargeestiger en zenuwslopender doen klinken. De militante klanken van dat grof geschut mogen de perforatie van de maagwanden veelal op zich nemen, daar de traditionele klanken van death- en blackmetal een doorgewinterde luisteraar nog maar zelden op de knieën forceren.

The Amenta is altijd een band geweest die naast een al niet misselijke mix van die twee giganten met de kleine teen in de industrialplassen hengelde. Op Occasus floreerde deze combinatie in sublimiteit, de muziek ramde door merg en been en was net een beetje anders dan anders. Precies goed om de honger van het metaloor te stillen en uit te springen door een voorkomen van staal. Kil, hard en meedogenloos.
De opvolger N0N pakt de zaken stevig bij de haren. De enige duidelijke overeenkomst met Occasus zit `m in de nummertitels, die nog steeds één woord de titel tellen. Voor de rest is N0N een progressieve kilometerstap van Occasus vandaan, recht door de poorten van de industriële muziek, die ongeveer 70 procent van het nieuwe album beheert. De rest is wederom en obscure mix van death en black, al spelen deze factoren op N0N een beduidend ondergeschikte rol. Deze cd is vooral toegespitst op een biomechanisch voorkomen met een draderig brein waar enkel ziektes huizen en een bloeddorst van een kudde Reapers. N0N is de Aliën van de metal.

Geen onverdienstelijke prestatie, deze kan The Amenta in ieder geval in de plunjezak wegbergen. Echter zult u tevens begrijpen dat N0N mijlenver van de metal, zoals wij de metal doorgaans kennen, staat en u over een groot tolerantievermogen dient te beschikken wil N0N uw hart bezitten alvorens deze uit te vreten. Bent u vooral op zoek naar extreme muziek, dan zullen de dreunende, gure en gitzwarte klanken van dit album u geheid bevallen. De distantie van de metal is echter niet gering, wilt u vooral de verwoestende kracht van blastbeats en killerriffs in uw bloed voelen koken, dan is N0N u geheid te mechaniek en kunt u beter Occasus nog maar een slinger gunnen.

Uniek in zijn soort is N0N echter absoluut. The Amenta heeft met dit album een onbetwiste kriegmachine geschapen die koelbloedig en vol muzikale dreiging ziel na ziel om zeep helpt. Een open-minded oor is reddeloos verloren.

Tracklist:
1. On
2. Junky
3. Vermin
4. Entropy
5. Slave
6. Whore
7. Spine
8. Skin
9. Dirt
10. Atrophy
11. Cancer
12. Rape

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 30 oktober 2008

The Amenta - N0N
Reactie van Devoo op 30-10-2008 om 16:03u

Klinkt echt te ziek, maar het heeft wel iets ja.

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.