Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Hunter Omega & Warlord
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrzej Selwon (Naumachia) - 43
  • Bill Whelan (componist) - 76
  • Dalbello - 67
  • Daniel Erlandsson (Arch Enemy) - 50
  • Dennis Leeflang (Sun Caged) - 47
  • Eyal Levi (Dååth) - 47
  • Kenny Hickey (Type O Negative) - 60
  • Morrissey (The Smiths) - 67
  • Morteüs (Destinity) - 45
  • Natasha Shneider (Queens Of The Stone Age)† - 70
  • Petri Eskelinen (Rapture) - 48
  • Richard Wagner (componist)† - 213
  • Zephiros (Destinity) - 45

Vandaag overleden:
  • Kirk Arrington (Metal Church) - 2023
Review

K[nine] - Dead World's Poetry
Jaar van release: 2008
Label: Rusty Cage Records
K[nine] - Dead World's Poetry
Je hebt van die beginnende bands die twee kanten uit kunnen gaan: of een goede band worden in hun genre, of verdwijnen in de grote grijze massa. Dit geldt ook voor het Noorse K[nine], wat met de EP Dead World’s Poetry een paar goede knooppunten aflevert voor de toekomst, maar waar ook een flink aantal verbeterpunten in te ontdekken zijn.

K[nine] speelt een soort mix van metalcore en nu-metal. Dit is natuurlijk iets wat we wel vaker hebben gehoord. Over het algemeen klinkt het gros van al die bands erg oppervlakkig en zal inderdaad verdwijnen in die eerder genoemde grijze massa. Slechts een enkeling weet hieruit te ontkomen. De vraag is natuurlijk of deze Noren hierin zullen slagen. Muzikaal gezien klinkt alles erg vlak en weinig inventief. Op een paar lekkere riffs en vette breakdowns na, is er niks nieuws aan de zon. Drummer Espen Håland vormt hierop de uitzondering en onderscheidt zich met prima drumwerk van het oppervlakkige geluid.

De band heeft ook twee zangers in de gelederen. Zoals je dan kan raden is de ene voor de schreeuwende vocals en de andere voor de cleane stem. Jonas Hovland beschikt over een gouden strot als het om felle uithalen gaat. De cleane stem van Arvid Tjelta is daarentegen een zwaar minpunt en had ook beter achterwege gelaten kunnen worden. Tjelta heeft nou niet echt de meest indrukwekkende cleane stem en lijkt ook een grote Corey Taylor-imitatieshow uit te voeren op de plaat. Erg jammer.

Nee, echt overtuigen doet K[nine] met deze EP niet. Het kan best wat leuks opleveren, maar vooralsnog is het nog erg oppervlakkig. Maar het hoeft hier niet bij te blijven. Ik ben wel benieuwd hoe deze band zich zal ontwikkelen, want potentie hebben ze zeker wel. Maar dan mag het best wat gevarieerder klinken, wat meer diepgang bevatten, betere cleane zang bevatten (of simpelweg gewoon schrappen) en alsjeblieft die suffe bandnaam lozen. Dan kunnen deze Noren best groeien.

Tracklist:
1. Fraction Of Time
2. Pitch Black Eyes
3. My Inner Demons
4. Failed Creation
5. Choose Your End
6. Path Of Damnation

Reviewer: Matthijs
Toegevoegd: 14 oktober 2008

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.