Bibelot, Dordrecht
Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • Sunn O))) en Natasa Grujovic & Steve Moore
  • The Exploited en Skroetbalg
  • 22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
  • Uncle Acid & the Deadbeats en Rezn
  • 23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
  • 24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs en Maha
  • Possesssed en The Heritance
  • 25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
  • 26 juni:
  • Jera On Air
  • Walg en Griis
  • 27 juni:
  • Aeveris, The Dirty Scums, Promise Down, Signs Of Algorithm en Powerslave
  • Jera On Air
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrea Garavaglia (Mesmerize) - 54
  • Anette Olzon (Nightwish) - 55
  • Arild Christensen (The Sins Of Thy Beloved) - 50
  • Brandon Flowers (The Killers) - 45
  • Don Airey (Deep Purple) - 78
  • Frederik Ehmke (Blind Guardian) - 48
  • Joey Kramer (Aerosmith) - 76
  • John Mitchell (Arena) - 53
  • Louiche Mayorga (Suicidal Tendencies) - 63
  • Mark Brzezicki (Big Country) - 69
  • Matteo Di Gioia (Destrage) - 41
  • Mike Einziger (Incubus) - 50
  • Oscar Lecina (Hapax) - 52
  • Pasi Ristolainen (Dreamtale) - 56
  • Ray Davies (The Kinks) - 82
  • Sascha Konietzko (KMFDM) - 65

Vandaag overleden:
  • John Lee Hooker - 2001
Review

Demians - Building An Empire
Jaar van release: 2008
Label: InsideOut Music
Demians - Building An Empire
De man achter Demians is een ambitieus kereltje. Nicholas Chapel is namelijk verantwoordelijk voor elke noot op dit album. Alle instrumenten werden door deze Fransman ingespeeld en hij tekende ook voor de uitstekende (accentloze) zangpartijen. Chapel is op het compositorische vlak ook al een talent, want hij componeerde tevens alle nummers op het album.

Inmiddels is Demians echter wel uitgegroeid tot een echte band, want het materiaal wordt tegenwoordig ook live ten gehore gebracht. Dat is dan ook absoluut een goede zaak, want dit werkstuk is werkelijk een schitterend album geworden. De Fransman bestrijkt zo'n beetje alle elementen van het progressieve en symfonische spectrum en hij heeft al die facetten samengesmeed tot een subliem geheel. Acht beresterke composities komen voorbij en daar zit werkelijk geen enkel zwak stuk tussen. Van de prachtig gezongen opener The Perfect Symmetry tot aan het bloedmooie epos Sand, alles is tot in de puntjes verzorgd. Het is dan ook geen wonder dat progvorst Steven Wilson (Porcupine Tree) z'n lof uitspreekt in de biografie. Dat is alvast een leuke opsteker voor Demians.

Muzikaal moeten we het zoeken in de richting van diezelfde Steven Wilson, want er komen meerdere keren zweverige passages voorbij die aan de verschillende bands van die excentrieke muzikant doen denken. Dan valt gelijk Pink Floyd ook als invloed aan te wijzen, aangezien de mooie gitaarpartijen meerdere malen naar David Gilmour lijken te verwijzen. Rocken kan Nicholas Chapel echter ook, zo bewijst hij in het mooi opgebouwde Naive. Naast al die invloeden van bovengenoemde bands en een groep als Tool, voegt Demians er ook nog genoeg eigen elementen aan toe. Hier is iemand te horen met een enorme passie voor muziek, zo blijkt ook uit het heerlijk kalme (met licht psychedelische klanken opgesierde) Empire.

Woorden schieten eigenlijk tekort om deze prachtige cd fatsoenlijk te kunnen beschrijven. Liefhebbers van progressieve rock moeten dit gewoon gaan beluisteren. Een schitterende plaat die na vele luisterbeurten nog steeds geheimen blijft prijsgeven. Steven Wilson heeft helemaal gelijk en hij mag gelijk wel gaan oppassen ook, want dit album klinkt een stuk avontuurlijker dan zijn laatste epos.

Tracklist
1. The Perfect Symmetry
2. Shine
3. Sapphire
4. Naive
5. Unspoken
6. Temple
7. Empire
8. Sand
*9. Earth

(*bonus track op limited edition)

Score: 91 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 22 juli 2008

Demians - Building An Empire
Reactie van daniel op 22-07-2008 om 15:48u
Score: 90 / 100

Volledig eens met recensent! Erg goede plaat. De Tool invloeden hoor ik ook enigzins, maar ik zou het zelf eerder vergelijken met "A Perfect Circle" , toevallig ook een groep waarin James Maynard Keenan (de zanger van Tool) heeft gezongen.
Daarbij wil ik wel opmerken dat ik het nu heb over de muziek en niet over de zang.

Met zo'n debuut voor de dag komen is niet elke band gegeven.

Demians - Building An Empire
Reactie van Bart op 23-07-2008 om 14:41u
Score: 95 / 100

Geweldig album. Ik was vooral onder de indruk van de opener The perfect symmetry, een van de beste nummers die ik ooit gehoord heb.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.