Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
  • 17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
Geen concerten bekend voor 14-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Achernar (Orakle) - 46
  • Billy Sherwood (Yes) - 61
  • Fred Estby (Dismember) - 54
  • Jona Lewie (Brett Marvin And The Thunderbolts) - 79
  • Linda Hopper (Magnapop) - 67
  • Luca Di Gennaro (Soul Secret) - 41
  • Mike "Cyco Miko" Muir (Suicidal Tendencies) - 63
  • Quincy Jones (producent)† - 93
  • Tom Allom (producent) - 80
Review

Demians - Building An Empire
Jaar van release: 2008
Label: InsideOut Music
Demians - Building An Empire
De man achter Demians is een ambitieus kereltje. Nicholas Chapel is namelijk verantwoordelijk voor elke noot op dit album. Alle instrumenten werden door deze Fransman ingespeeld en hij tekende ook voor de uitstekende (accentloze) zangpartijen. Chapel is op het compositorische vlak ook al een talent, want hij componeerde tevens alle nummers op het album.

Inmiddels is Demians echter wel uitgegroeid tot een echte band, want het materiaal wordt tegenwoordig ook live ten gehore gebracht. Dat is dan ook absoluut een goede zaak, want dit werkstuk is werkelijk een schitterend album geworden. De Fransman bestrijkt zo'n beetje alle elementen van het progressieve en symfonische spectrum en hij heeft al die facetten samengesmeed tot een subliem geheel. Acht beresterke composities komen voorbij en daar zit werkelijk geen enkel zwak stuk tussen. Van de prachtig gezongen opener The Perfect Symmetry tot aan het bloedmooie epos Sand, alles is tot in de puntjes verzorgd. Het is dan ook geen wonder dat progvorst Steven Wilson (Porcupine Tree) z'n lof uitspreekt in de biografie. Dat is alvast een leuke opsteker voor Demians.

Muzikaal moeten we het zoeken in de richting van diezelfde Steven Wilson, want er komen meerdere keren zweverige passages voorbij die aan de verschillende bands van die excentrieke muzikant doen denken. Dan valt gelijk Pink Floyd ook als invloed aan te wijzen, aangezien de mooie gitaarpartijen meerdere malen naar David Gilmour lijken te verwijzen. Rocken kan Nicholas Chapel echter ook, zo bewijst hij in het mooi opgebouwde Naive. Naast al die invloeden van bovengenoemde bands en een groep als Tool, voegt Demians er ook nog genoeg eigen elementen aan toe. Hier is iemand te horen met een enorme passie voor muziek, zo blijkt ook uit het heerlijk kalme (met licht psychedelische klanken opgesierde) Empire.

Woorden schieten eigenlijk tekort om deze prachtige cd fatsoenlijk te kunnen beschrijven. Liefhebbers van progressieve rock moeten dit gewoon gaan beluisteren. Een schitterende plaat die na vele luisterbeurten nog steeds geheimen blijft prijsgeven. Steven Wilson heeft helemaal gelijk en hij mag gelijk wel gaan oppassen ook, want dit album klinkt een stuk avontuurlijker dan zijn laatste epos.

Tracklist
1. The Perfect Symmetry
2. Shine
3. Sapphire
4. Naive
5. Unspoken
6. Temple
7. Empire
8. Sand
*9. Earth

(*bonus track op limited edition)

Score: 91 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 22 juli 2008

Demians - Building An Empire
Reactie van daniel op 22-07-2008 om 15:48u
Score: 90 / 100

Volledig eens met recensent! Erg goede plaat. De Tool invloeden hoor ik ook enigzins, maar ik zou het zelf eerder vergelijken met "A Perfect Circle" , toevallig ook een groep waarin James Maynard Keenan (de zanger van Tool) heeft gezongen.
Daarbij wil ik wel opmerken dat ik het nu heb over de muziek en niet over de zang.

Met zo'n debuut voor de dag komen is niet elke band gegeven.

Demians - Building An Empire
Reactie van Bart op 23-07-2008 om 14:41u
Score: 95 / 100

Geweldig album. Ik was vooral onder de indruk van de opener The perfect symmetry, een van de beste nummers die ik ooit gehoord heb.

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.