Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • Luna Kills en Pacemaker
  • M'era Luna
  • Wolfmother
  • 9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
  • Spectral Wound, Invulche en Blodzallog
  • 10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
  • 11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en Internal Bleeding
  • Wolves In The Throne Room en Ter Ziele
  • 12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
  • 14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anton Fig (Kiss) - 74
  • Colin Jones (fotograaf)† - 90
  • Hal Patino (King Diamond) - 64
  • Les Binks (Judas Priest)† - 75
  • Lüpüs Thünder (The Bloodhound Gang) - 54
  • Mel Tillis (Old Dogs)† - 94
  • Pekka Kasari (Amorphis) - 60
  • Rikki Rockett (Poison) - 65
  • Sam Totman (Dragonforce) - 47
  • Scott Stapp (Creed) - 53
  • The Edge (U2) - 65
Review

Hate - Morphosis
Jaar van release: 2008
Label: Listenable Records
Hate - Morphosis
In een land waar instituten als Vader en Behemoth al jarenlang de dienst uitmaken op het gebied van death metal, is voor veel genregenoten hooguit een plek in de marge weggelegd, ook al is de kwaliteit vaak hoog tot zeer hoog. Want hoeveel geweldige albums bands als Decapitated of Crionics ook zullen afleveren, ze zullen altijd als ‘kleine broertjes’ gezien worden. Ook het Poolse Hate lijkt tot een rol in de marge gedoemd te zijn, zelfs al is Morphosis alweer het zesde volledige album van de band.

Nu moet ik ook eerlijk bekennen dat dit album absoluut niet op kan tegen de laatste albums van Vader en Behemoth, maar toch is Morphosis een verrassend en overtuigend album geworden, dat tegelijkertijd typisch Pools, maar toch ook fris klinkt. Het typisch Poolse ligt vooral in de zang, die regelmatig aan Behemoth doet denken, maar door subtiele ambient / industrial-invloeden in de muziek te verwerken én door regelmatig wat gas terug te nemen, klinkt Hate tegelijkertijd tamelijk vernieuwend in een overvolle scène.

De grootste complimenten verdienen de gitarist en drummer, die ervoor zorgen dat Morphosis als een Zwitsers uurwerk klinkt. Ook de strakke productie draagt bij aan de intensiteit van dit album. De intelligente composities verhinderen echter dat Morphosis slechts uit hersenloos geram bestaat. Zo klinkt een nummer als Resurrection Machine tegelijkertijd bruut, intens, dreigend en mechanisch. Het is een nummer dat uitstekend laat horen waar Hate, gerijpt door jaren ervaring, inmiddels toe in staat is. Hoewel het niveau van Impressions In Blood en The Apostasy dus nog niet gehaald wordt, heeft Hate met Morphosis gewoon een goed, afwisselend en tamelijk origineel death metal-album afgeleverd, dat in ieder geval niet zomaar in de grijze massa zal ondergaan.

Tracklist:
1. Metamorphosis
2. Thredony
3. Immum Coeli (Everlasting World)
4. Catharsis
5. Resurrection Machine
6. The Evangelistic Pain
7. Omega
8. Erased

Score: 80 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 14 juli 2008

Meer Hate:

Hate - Morphosis
Reactie van Thijs op 15-07-2008 om 09:36u

"De grootste complimenten verdienen de gitarist en drummer, die ervoor zorgen dat Morphosis als een Zwitsers uurwerk klinkt. "

Jammer alleen dat de drummer het live niet weet waar te maken, op Neurotic Deathfest was het een zwabberende onstrakke bedoeling.

Hate - Morphosis
Reactie van Grafhoer op 16-07-2008 om 15:19u
Score: 80 / 100

Aardig Behemoth soundje, alleen wat minder goed.
De drummer klinkt wel erg machinaal (dus eentonig), maar de rest is zwaar okee.

Hate - Morphosis
Reactie van klafje op 18-07-2008 om 12:39u
Score: 65 / 100

Hate's vorige cd was VELE malen beter.... Ook qua productie. Hate vind ik juist helemaal niet vernieuwend met deze cd, ze tonen juist aan dat ze hun limiet hebben bereikt. Wel is de laaste track Erased erg goed.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.