Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
  • 29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
    24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Possesssed en The Heritance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Albert Bouchard (Blue Öyster Cult) - 79
  • Arthur Berkut (Aria) - 64
  • Brian Cannon (illustrator) - 60
  • Edward Reekers (Kayak)† - 69
  • Fotis Benardo (Septic Flesh) - 46
  • Jens Becker (Grave Digger) - 61
  • Marc Martins Pia (Persefone) - 42
  • Rubén Perez (Hapax) - 50
  • Slava Popova (Operatika) - 47
  • Steve McDonald (Redd Kross) - 59
  • Steve Upton (Wishbone Ash) - 80
  • Tor Atle Andersen (Communic) - 46

Vandaag overleden:
  • Earl Root (Aesma Daeva) - 2008
  • Paul Gray (Slipknot) - 2010
  • Tony Bono (Whiplash) - 2002
Review

Sideblast - Flight Of A Moth
Jaar van release: 2008
Label: Cyclone Empire
Sideblast - Flight Of A Moth
Holy fuck, tornado's huizen tegenwoordig ook óveral. Buitenshuis, binnenshuis, binnenshoofds... De extreme exemplaren bieden geen échappement, echt niet, de genadeloos wervelende slurf verdraait alles, gelijk een kippennekje. Geen uitzonderingen.
Sideblast is nou net zo'n zware jongen. Hoewel ik geregeld op experimentele deathmetal afgeef is het simpelweg dimmen geblazen als Sideblast in razernij ontsteekt. Ontzag is een logisch gevolg voor muzikale krachten die enkel een spoor van harteloze verwoesting trekken.

Geen hyperbolen, enkel feiten. Ongeacht of het debuut Flight Of A Moth u zal bekoren, kan geen oor dit geweld ontkennen. Veertig minuten lang domineren woeste chaos, snoeihard geluid, aardedonkere growls, blastbeats en ontembare agressie alles en iedereen die er aan te prooi valt. Een loodzware shake van death, black, thrash, groove en jawel... (subtiele) toetsen doen een onstuitbare, roterende muur van massief geluid in beweging komen. Flight Of A Moth stormt de vitale organen binnen en beukt ze in een handomdraai donkerpaars.

De extreme aard van de cd wordt ook nog eens extra benadrukt door het feit dat er eigenlijk nergens halt wordt gehouden. De opgefokte nummers worden aan elkaar gesnoerd middels een even opgefokte, zieke, Franse monologen, waardoor de cd aan één stuk door blijft schieten. De details ontdekt u grotendeels pas later. Wie vertrouwt raakt met de impact van deze muzikale stortvloed, zal een hoop mooie nuances uit de nummers kunnen opdiepen. Met name de rol van de toetsen (die in eerste instantie maar gering zal opvallen) verdient een notitie, daar deze mijns inziens haast subliem worden ingezet. Nergens overheersend, ze verweven zich subtiel met de rest en leveren enkel een sinister aandeel, daar, waar de andere instrumenten sfeermatig even geen bereik hebben.

Flight Of A Moth is in mijn ogen één van de beste extreme, experimentele (debuut)albums sinds tijden. De energie, drift, fysieke input en vlekkeloze skills zijn werkelijk overrulend. Zelfs de Sepultura-cover Arise klinkt zó botverbrijzelend, dat het origineel bijna het risico loopt om kleur in te leveren.

Tracklist:
1. Storyboard
2. The Abscess
3. Pattern Of Life
4. Deep Scorn
5. The Circle Is Closed
6. Wrong Decision
7. Since The First Day
8. Flight Of A Moth
9. Lucid Dream
10. Same Blood
11. Arise (Sepultura cover)

Score: 90 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 11 juni 2008

Sideblast - Flight Of A Moth
Reactie van dolf op 11-06-2008 om 16:08u
Score: 85 / 100

Goed album, is echter al lang uit.. maargoed...

Zoeken
    21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.