Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
  • 7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
  • 9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Geen concerten bekend voor 06-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Cristina Scabbia (Lacuna Coil) - 54
  • Dallas Toler-Wade (Nile) - 52
  • James "Munky" Shaffer (Korn) - 56
  • Katherine "Kat" Thomas (The Great Kat) - 60
  • Robin Miller (King Crimson)† - 84
  • Salvador Payá Crespo (Phantom Mask) - 51
  • Sean Yseult (White Zombie) - 60
  • Stéphane Thuriot (Syrens Call) - 57
  • Steve Vai - 66
  • Tom Araya (Slayer) - 65
  • Tony Levin (King Crimson) - 80

Vandaag overleden:
  • Billy Preston (The Rolling Stones) - 2006
  • Jim Seals (Seals And Crofts) - 2022
  • Ralph Santolla (Obituary) - 2018
  • Robbin Crosby (Ratt) - 2002
Review

The Freeks - The Freeks
Jaar van release: 2008
Label: Cargo Records

The Freeks - The Freeks

Wanneer je het rijtje namen ziet welke aan dit album mee hebben gewerkt, laat de stijl van de muziek van The Freeks zich al raden. Ruben Romano (Nebula / Fu Manchu) John Mcbain (Monster Magnet / Wellwater Conspiracy) Scott Reeder (Kyuss / Across the River) Isaiha Mitchell (Earthless) Lorenzo Woodrose (Baby Woodrose / On Trial) Jason Corbin (Bartenders Bible / The Casbah) John Cobett (Hammers of Misfortune / Ludicra) Jack Endino Skin Yard / Earthworm) Mr. Bernie Worell (Wizard of Woo & Woo Warriors / Funkadelic / Parliament) vormen The Freeks en zijn samen verantwoordelijk geweest voor de zestien nummers die dit album vormen onder de voor de hand liggende titel The Freeks. De stijl van muziek verschilt niet veel van de producten die elk van de heren afzonderlijk achter zijn naam heeft staan, want het gaat hier om rasechte stoner/garage-rock en is voorzien van een flinke hoeveelheid psychedelica.

De zestien nummers verschillen niet veel in kwaliteit van elkaar en doen elk sterk denken aan de wortels van de psychedelische rock uit de jaren zestig. Sterker nog, ze vertonen meer overeenkomsten met deze oude psychedelische hits, dan met de meeste nieuwerwetse stoner van de afgelopen tien jaar. Elk nummer is doordrongen van een hoge dosis pret met een flink hallucinogene achtergrond zoals je van deze stijl van muziek kunt verwachten. Songs als Lunette, At The Station en Lost And Never Found zijn erg aardige songs met net voldoende psychedelische raarheid om er het gevoel van een lekkere trip bij te krijgen. Als verrassing wordt je na de flinke dosis stoner nog eens getrakteerd op een lijp gitaarriedeltje in de vorm van Dance of The Moth Queen.

Echte uitschieters kent het album echter niet, en dat is toch wel een gemis. Een paar echte knallers zouden niet hebben misstaan op dit album wat nu gewoon goed is, maar niet buitengewoon. Een ander puntje van kritiek is de vrij gladde productie die de ruwe kantjes van het genre er wat van af heeft gepoetst.

Hou je van garage/stoner rock van een goede kwaliteit zonder het risico te lopen op een miskoop, dan zit jet met dit conglomeraat van muzikanten die zich meer dan genoeg hebben bewezen in het genre goed. Ideaal om lekker hard te draaien bij het warme zomerweer wat er aan zit te komen.

Tracklist:
1. Hellacopter Drop
2. Lost And Never Found
3. It Is Written
4. Look Ahead
5. Excuses
6. Descent of The Yellow Chrysalis
7. The Go-Go Get
8. At The Station
9. Coming On
10. The Tribal Council Adjourn
11. Lunette
12. Basque In The Splendor
13. Tillbacks Till Stockholm
14. Absorb
15. Invasion of The Earthworm (Uncle Jack’s Last Freek Out)
16. Dance of The Moth Queen

Score: 80 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 12 mei 2008

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.