Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Izegrim, The Heritance en F.T.O.M.
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
    6 juni:
  • Flotsam and Jetsam
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Mäkelä (Memory Garden) - 49
  • Bob Seger - 81
  • Chris Shiflett (Foo Fighters) - 55
  • Federico Pennazzato (Secret Sphere) - 44
  • Jacob Bredahl (Hatesphere) - 48
  • Martin Olsen (As We Fight) - 46
  • Pascal Spierings (Whispering Gallery) - 51
  • Santeri Kallio (Amorphis) - 52
Review

In Arkadia - Blind Oppression
Jaar van release: 2008
Label: Another Sphere Records
In Arkadia - Blind Oppression
Begin dit jaar was ik laaiend enthousiast over de cd Tératologie van de Franse band Eths, die met enige vertraging zojuist eindelijk in Nederland is uitgebracht. Ik schreef destijds dat de taalbarrière de enige hindernis is die Tératologie me oplevert, aangezien ik de Franse taal niet machtig ben. Iemand die de teksten wel verstaat, zal hun laatste werkstuk wellicht nog meer kunnen waarderen. Nu ik het tweede album van het eveneens uit Frankrijk afkomstige In Arkadia beluister, ben ik echter blij dat Eths er voor kiest om in de eigen taal te zingen.

Wanneer een artiest uit Zuid-Europa zich aan het Engels waagt, levert dat in het algemeen namelijk een tenenkrommend accent en onbegrijpelijke teksten vol taalfouten op. In Arkadia is wat dat betreft helaas geen uitzondering. Het is lovenswaardig dat de band bij het promo-exemplaar van hun cd een tekstboekje bijsluit, maar als je de teksten meeleest vallen de vocale en lyrische gebreken slechts des te meer op. Omdat zanger/gitarist Theo geen bijzonder stemgeluid heeft, ligt er daarom een zware opgave voor de muzikanten om de kritische luisteraar toch over de streep te trekken.

In die opzet slaagt het viertal niet. De ruim veertig minuten moderne, tegen metalcore aanleunende melodieuze thrash/death metal op Blind Oppression ontstijgt de grijze middelmaat geen moment. In Arkadia weet zich niet te onderscheiden van al die andere bands. De muziek is niet vervelend om naar te luisteren, al valt het drumspel soms uit de toon, maar de songs bevatten te weinig agressie om het geheel spannend te maken. Het is ongevaarlijke muziek, daar waar thrash metal de luisteraar het onbehaaglijke gevoel hoort te geven dat elk moment de vlam in de pan kan slaan.

Blind Oppression biedt weliswaar voldoende afwisseling door af en toe een rustiger moment in te lassen en de aanwezigheid van een lang instrumentaal nummer (Vengeance Dies With A Fallen Fate). Dat voorkomt echter niet dat het geluid bij beluistering langzamerhand opgaat in de achtergrond. In Arkadia is het type band dat tijdens een metalavond in het plaatselijke buurthuis voor een aangename ambiance zorgt terwijl je aan de bar hangt en met een vriend of vriendin aan het kletsen bent. Het uitbrengen van een cd is misschien leuk voor de bandleden zelf, maar voor de rest van de wereld nogal overbodig.

Tracklist:
1. Useless
2. Preemptive Sidiate
3. Dystopia
4. Psychic Simian
5. Ego Alter
6. Cell Of Madness
7. Suck And Fuck
8. Adrenalin Drift
9. Vengeance Dies With A Fallen Fate
10. Obso(u)lescence

Score: 57 / 100

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 2 mei 2008

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.