Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
    25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
Kalender
Vandaag jarig:
  • Americo Rigoldi (Dominici) - 47
  • Anders Johansson (Hammerfall) - 64
  • Barrie Wentzell (fotograaf) - 84
  • Glen Drover (Megadeth) - 57
  • Klaus Meine (Scorpions) - 78
  • Martin Mayer (Sunterra) - 51
  • Pascal Landry (Dark Omentia) - 42
  • Paul Weller (The Jam) - 68
  • Robby Steinhardt (Kansas)† - 76
  • Seven Antonopoulos (Channel Zero) - 52
Review

Audioslave - Audioslave
Jaar van release: 2002
Label: Sony Music
Audioslave - Audioslave
Wat een schok was het toen Rage Against The Machine besliste te splitten. Weer een toonaangevende nineties band die tot het verleden behoorde. Net zoals Nirvana, Soundgarden en Alice In Chains. Twee van de drie genoemde groepen zijn sowieso geschiedenis, want Kurt en Layne zijn nu in het hiernamaals. Chris Cornell van Soundgarden echter niet (gelukkig maar), en hij startte samen met de muzikanten van RATM een nieuwe band, Audioslave.

Er is veel gezegd over deze groep, het zou een éénmalig project zijn, ze doen het voor het geld, het wordt Rage Against The Machine zonder Zack etc... . Nu is het album er, en kunnen we echt oordelen vellen.

Wat opvalt is dat alles wel enigszins vertrouwd klinkt, maar het is zeker geen schaamteloze Soundgarden- of RATM kopie die de heren neerzetten. Het is natuurlijk logisch dat de muziek bijwijlen wat weg heeft van Rage Against The Machine en dat de stem je soms zal herinneren aan Soundgarden.

De kracht van het album ligt in de variatie. Het is geen rapmetal, geen grunge of pop. Het ligt ergens tussenin. Wat opvalt is dat de stem van Chris de zwaar groovende rockmuziek met zijn stem zeker geen rapmetal-karakter geeft, maar eerder een Led Zeppelin-groove. Opener "Cochise" is hiervan een goed bewijs.

Na een aantal luisterbeurten begint het album steeds meer te bevalle, want telkens valt er iets nieuws op, is er weer een niewue song die langzaam maar zeker z'n troeven uitspeeld. Of het nu de minimalistische schoonheid van "Like a stone" (met heerlijk mooie gitaarsolo), de energie van "Exploder" of "I am the highway", de opbouw van "Shadow of the sun" of de intimiteit van " The Last Remaining Light", het klint allemaal meesterlijk. Cornell's krachtige stem bevat heel veel soul, en heeft misschien niet het ritmische van Zack of diesn allesverbijtende woede, het voegt wel extra diepgang en passie toe aan de schitterende songs die in hun hardste momenten doen denken aan de eerder genoemde band, maar toch ook veel verder reiken.

De cd zal geen revolutie betekenen zoals destijds het naamloze debuut van RATM, en er staat ook geen rocksingle zoals "Black Hole Sun" op, maar toch is dit een speciaal iets. De draad wordt opgepikt waar een hele genratie ze enkele jaren geleden liet liggen. Hopelijk zet dit aan tto wat inspiratie bij beginnede bands, zodat de toekomst rooskleurig kan zijn...

Tracklist:
1. Cochise
2. Show me how to live
3. Gasoline
4. What you are
5. Like a stone
6. Set it off
7. Shadow of the sun
8. I am the highway
9. Exploder
10. Hypnotize
11. Bring em back alive
12. Light my way
13. Getaway car
14. The last remaining light

Score: 90 / 100

Reviewer: Triad
Toegevoegd: 2 december 2002

Audioslave - Audioslave
Reactie van Een_Metalfan op 07-02-2004 om 16:09u
Score: 80 / 100

Het is zeker een klasse album. Hopelijk komt er een vervolg.

Zoeken
    22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.