Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Izegrim, The Heritance en F.T.O.M.
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
    6 juni:
  • Flotsam and Jetsam
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Mäkelä (Memory Garden) - 49
  • Bob Seger - 81
  • Chris Shiflett (Foo Fighters) - 55
  • Federico Pennazzato (Secret Sphere) - 44
  • Jacob Bredahl (Hatesphere) - 48
  • Martin Olsen (As We Fight) - 46
  • Pascal Spierings (Whispering Gallery) - 51
  • Santeri Kallio (Amorphis) - 52
Review

Izegrim - Tribute To Totalitarianism
Jaar van release: 2008
Label: Rusty Cage Records
Izegrim - Tribute To Totalitarianism
Tribute To Totalitararianism is de naam van de nieuwe langspeler van het Zutphense Izegrim. De band rondom blikvanger en grunteres Kristien komt precies met hetgeen je kan verwachten als je een beetje bekend bent met de groep, namelijk: rauwe thrash/death met een krijsende zangeres, die niet onderdoet voor mannelijke collegae.

De sound en productie klinken vrij bot en mat, iets wat de muziek zeker niet misstaat. De death/thrash klinkt daardoor lekker old school, maar er is wel veel ruimte voor melodieus gitaarwerk. Maar verwacht (gelukkig) geen catchy metalcorepraktijken, nee daarvoor ben je bij Izegrim aan het verkeerde adres. Denk aan oude melodische deathmetalbands uit Zweden.

Sommige nummers hebben wat tijd nodig om te waarderen, na verloop van tijd zul je er achterkomen dat er veel catchy passages voorbij komen. Zoals in het pakkende Hail Victory waar de gedachten al snel naar een band als Arch Enemy springen (is dat niet die andere band met een zangeres?). Dit nummer heeft een pakkend refrein wat met name te danken is aan het aanstekelijke riffwerk. De gitaren eisen sowieso een hoofdrol op. Veelal sober en somber maar altijd in dienst van het nummer.

De stem van Kristien past erg goed bij de straffe sound. Haar gegrom en gekrijs mag dan niet erg goed te verstaan zijn, het is wel effectief, het draagt bij aan de duistere gloed die over het album heerst. De teksten zijn, kort door de bocht, een dikke middelvinger jegens het systeem. Die vinger wijst vooral naar de VS. Ze zijn bovendien erg in your face, een beetje over the top als je het mij vraagt, maar sarcasme is ook een wapen.

Izegrim levert met TTT goed werk af.. Onlangs waren ze nog op tour met Flotsam & Jetsam en het lijkt er op dat er nog meer moois voor de band in het verschiet ligt. Mooi werk van eigen bodem waar fans van het rauwere thrash/deathgenre zeker even naar moeten luisteren.

Tracklist:
1. Regime of Redemption
2. For God & Country
3. In the Name of Freedom
4. Hell on Earth
5. The Better of Two Evils
6. New World Order
7. The Father, The Son & the Holy President
8. Hail Victory
9. Sword of Damocles
10. Deliverance

Score: 80 / 100

Reviewer: Bastiaan
Toegevoegd: 18 april 2008

Meer Izegrim:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.