Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij het meest teleurstellende studio-album, dat in 2025 is uitgebracht?

Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Arch Enemy - Blood Dynasty
Architects - The Sky, The Earth And All Between
Babymetal - Metal Forth
Behemoth - The Shit Ov God
Dark Angel - Extinction Level Event
Equilibrium - Equinox
Ghost - Skeletá
Jinjer - Duél
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
Killswitch Engage - This Consequence
Lacuna Coil - Sleepless Empire
Machine Head - Unatøned
Marko Hietala - Roses From The Deep
Obscura - A Sonication
Orbit Culture - Death Above Life
Paleface Swiss - Cursed
Patriarkh - Prophet Ilja
Sabaton - Legends
Slaughter To Prevail - Grizzly
Sleep Token - Even In Arcadia
Soulfly - Chama
Spiritbox - Tsunami Sea
Volbeat - God Of Angels Trust
een ander tegenvallend album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bill Hicks (komiek)† - 64
  • Billy Gibbons (ZZ Top) - 76
  • Damond Jiniya (Savatage) - 51
  • Dan "Baalberith" Jurecek (Salamandra) - 52
  • Deborah Anderson (Alex Reece) - 55
  • Etienne Gallo (Augury) - 48
  • Henric Carlsson (Nightrage) - 45
  • Hugo Prinsen Geerligs (The Gathering) - 52
  • Ludwig van Beethoven (componist)† - 255
  • Marios Iliopoulos (Nightrage) - 56
  • Sebastian Carrasco (Six Magics) - 42
Review

Izegrim - Tribute To Totalitarianism
Jaar van release: 2008
Label: Rusty Cage Records
Izegrim - Tribute To Totalitarianism
Tribute To Totalitararianism is de naam van de nieuwe langspeler van het Zutphense Izegrim. De band rondom blikvanger en grunteres Kristien komt precies met hetgeen je kan verwachten als je een beetje bekend bent met de groep, namelijk: rauwe thrash/death met een krijsende zangeres, die niet onderdoet voor mannelijke collegae.

De sound en productie klinken vrij bot en mat, iets wat de muziek zeker niet misstaat. De death/thrash klinkt daardoor lekker old school, maar er is wel veel ruimte voor melodieus gitaarwerk. Maar verwacht (gelukkig) geen catchy metalcorepraktijken, nee daarvoor ben je bij Izegrim aan het verkeerde adres. Denk aan oude melodische deathmetalbands uit Zweden.

Sommige nummers hebben wat tijd nodig om te waarderen, na verloop van tijd zul je er achterkomen dat er veel catchy passages voorbij komen. Zoals in het pakkende Hail Victory waar de gedachten al snel naar een band als Arch Enemy springen (is dat niet die andere band met een zangeres?). Dit nummer heeft een pakkend refrein wat met name te danken is aan het aanstekelijke riffwerk. De gitaren eisen sowieso een hoofdrol op. Veelal sober en somber maar altijd in dienst van het nummer.

De stem van Kristien past erg goed bij de straffe sound. Haar gegrom en gekrijs mag dan niet erg goed te verstaan zijn, het is wel effectief, het draagt bij aan de duistere gloed die over het album heerst. De teksten zijn, kort door de bocht, een dikke middelvinger jegens het systeem. Die vinger wijst vooral naar de VS. Ze zijn bovendien erg in your face, een beetje over the top als je het mij vraagt, maar sarcasme is ook een wapen.

Izegrim levert met TTT goed werk af.. Onlangs waren ze nog op tour met Flotsam & Jetsam en het lijkt er op dat er nog meer moois voor de band in het verschiet ligt. Mooi werk van eigen bodem waar fans van het rauwere thrash/deathgenre zeker even naar moeten luisteren.

Tracklist:
1. Regime of Redemption
2. For God & Country
3. In the Name of Freedom
4. Hell on Earth
5. The Better of Two Evils
6. New World Order
7. The Father, The Son & the Holy President
8. Hail Victory
9. Sword of Damocles
10. Deliverance

Score: 80 / 100

Reviewer: Bastiaan
Toegevoegd: 18 april 2008

Meer Izegrim:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.