Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Vind jij Knocked Loose een goede vervanger voor Twisted Sister op Graspop?

Ja, ik vind het zelfs een verbetering
Ja, ik vind beide bands gelijkwaardig
Nee, al vind ik Knocked Loose ook best leuk
Nee, al vertrouw ik er op dat er niets beter beschikbaar was
Nee, ik vind het een waardeloze vervanging
Ach, maakt mij niet uit, ik zou geen van beide gaan bekijken
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Megalomaniacs, Beyond Cruelty en Grofvuil
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
  • 22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
    21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Wéber (Ossian) - 58
  • Berno Paulsson (producent) - 71
  • Dirk Assmuth (Angel Dust) - 61
  • Floor Jansen (Nightwish) - 45
  • Gérard Gentil (fotograaf) - 82
  • Heri Joensen (Tyr) - 53
  • Paul Newton (Uriah Heep) - 78
  • Randy Blythe (Lamb Of God) - 55
  • Randy Rampage (Annihilator)† - 66

Vandaag overleden:
  • Bruce Sinofsky (regisseur) - 2015
  • Piotr Grudziński (Riverside) - 2016
Review

Dominici - O3 A Trilogy - Part 3
Jaar van release: 2008
Label: InsideOut Music

Dominici - O3 A Trilogy - Part 3

Drie jaar gelden stond Charlie Dominici plots weer in de schijnwerpers met zijn O3, het debuutalbum onder de naam Dominici. In 2007 verscheen het tweede deel van de O3-trilogie en nu is er dan eindelijk het laatste album om het verhaal af te maken: O3 A Trilogy - Part 3. Charlie Dominici is al een oude rot in het vak, maar heeft eigenlijk maar heel weinig muziek uitgebracht. Het bekendst en belangrijkst in zijn carrière is ongetwijfeld het eerste album van Dream Theater When Dream And Day Reunite waarop hij de vocalen voor zijn rekening nam.

Het derde deel uit deze O3-trilogie lijkt heel veel op het tweede deel in de zin van harde progressieve rock met een flinke diversiteit aan zang. Hoewel Dominici in interviews aan geeft zo min mogelijk muziek te luisteren om maar niet door andere beïnvloedt te worden, zijn de links met bands als Dream Theater en andere oude rotten in het vak zoals Rush onmiskenbaar aanwezig. Feitelijk is de muziek van de heer Dominici dan ook niet zo heel erg origineel. Zijn zangkunsten zijn op momenten prachtig, maar door het brede gebied wat hij probeert te beslaan met allerlei verschillende manieren van zingen, slaat hij bij zijn vocale experimenten af en toe flink de plank mis. De zang in het nummer Hell on Earth is tenenkrommend bijvoorbeeld, aan de andere kant staan daar prachtige songs tegenover zoals Revelation waarin zijn hoge uithalen af en toe voor kippenvel kunnen zorgen.

Aan de muziek is zoals je kunt verwachten veel aandacht besteed. Soms lijkt het echter dat de aandacht wat verslapte, bijvoorbeeld tijdens de ‘koorachtige’ stukjes in Genesis die volgen na een minuten durend instrumentaal orgasme. Het is wat jammer dat die niet wat strakker zijn, want het nummer zou dan nog beter tot zijn recht komen als afsluitend hoogtepunt.

O3 A Trilogy Part 3 is een album waar je je als progliefhebber geen buil aan kunt vallen, zeker niet wanneer je kast vol staat met albums van Dream Theater en Symphony X.

Tracklist:
1. King of Terror
2. March into Hell
3. So Help Me God
4. Liquid Lightning
5. Enemies of God
6. Revelation
7. Hell on Earth
8. Genesis

Score: 80 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 10 april 2008

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.