Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna (Operatika) - 46
  • Davide La Rosa (Daedalus) - 47
  • Dick Dale† - 89
  • Gary Holt (Exodus) - 62
  • Juppe Sutela (To/Die/For) - 49
  • Kenichiro Fukui (The Black Mages) - 66
  • Mick Mars (Mötley Crüe) - 75
  • Oskar Montelius (Sabaton) - 46
  • Will Mecum (Karma To Burn)† - 54

Vandaag overleden:
  • Adam "MCA" Yauch (Beastie Boys) - 2012
  • Robbie Whelan (technicus) - 1983
Review

Slidhr - Demo 2006
Jaar van release: 2006
Label: Debemur Morti Productions

Slidhr - Demo 2006

Dat Debumur Morti Productions de laatste jaren erg goed bezig is met het aantrekken van leuke bands, moge duidelijk zijn. Eén van die bands is het Ierse Slidhr, waarvan in 2006 hun eerste release, de demotape die ik nu bespreek, uitkwam. Slidhr is een eenmansband die wordt gevormd door Gast, beter bekend van het Zweedse Myrkr, waar hij ook alle instrumenten voor zijn rekening neemt. Met Slidhr hebben we voor het eerst ook zijn zang te horen gekregen en het totaalplaatje mag er zijn.

De welbekende vooroordelen over eenmansbands gaan al bij de eerste noten van The Serpent’s Hold de deur uit. Met een waanzinnige krijs opent Gast een erg pakkend stukje black metal. De sfeer is behoorlijk duister en de muziek is lekker fel en opzwepend, door de aanstekelijke melodieën en het tempo. Als het tempo even verhoogd wordt, wat regelmatig gebeurt, zit je even op het puntje van je stoel door de razernij die er tevoorschijn komt. Het contrast tussen de zang en muziek is groot, wat bij mij op veel waardering kan rekenen, omdat het bij mij het gevoel van snelheid en intensiteit vergroot. De productie is een beetje rommelig en sluit daarmee uitstekend aan op de muziek.

Ondanks de postieve kanten aan Demo 2006, zijn er ook een aantal minder positieve punten te benoemen. Eén van die punten is de formule die Gast gebruikt in zijn muziek. Hoewel subliem uitgewerkt, neigt het toch een beetje naar een standaardformule; er gebeurt weinig spectaculairs. Een tweede punt van kritiek is klein gebrek aan afwisseling. The Serpent’s Hold is een heel afwisselend en spetterend nummer, maar Gast weet dit niveau niet vast te houden. Vanaf Horn Of Ruin zakt het niveau een beetje in en wordt er teveel ingeleverd op het gebied van pakkende melodieën en afwisselend rustige stukken en felle uitschieters, al trekt dit op Scorn Of The Old Ghost een klein beetje weer bij.

Goede en minder goede punten tegen elkaar afwegend, kan gesproken worden van een geslaagde demo. Slidhr heeft inmiddels zijn tweede release uit, dus mocht je na deze demo nog zin in meer hebben, geef die dan ook eens een kans.

Tracklist:
1. The Serpent’s Hold
2. Horn Of Ruin (mp3)
3. Scorn Of The Old Ghost

Score: 75 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 15 januari 2008

Zoeken
    1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Haste The Day - Dissenter
  • Savage Master / Mystic Storm - The Power / Wandering Time
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
  • 5 mei:
  • Sins Of Shadows - The Last Frontier
  • 8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.