Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
Geen concerten bekend voor 24-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Nelson (Lizzy Borden)† - 63
  • Anita Auglend (The Sins Of Thy Beloved) - 47
  • Chris Fehn (Slipknot) - 53
  • Jarmo Pääkkönen (Excalion) - 43
  • Leshi (Arafel) - 44
  • Mario Caldato Jr. (producent) - 65
  • Michael Bøgballe (Mnemic) - 49
  • Nicky Hopkins (The Rolling Stones)† - 82
  • René Berg (Hanoi Rocks)† - 70
  • Shinya Terachi (Dir En Grey) - 48
  • Stefan "Stefu" Piesnack (Hanoi Rocks) - 69
  • Steve Dawson (Saxon) - 74
  • Trace Cyrus (Metro Station) - 37
Review

Slidhr - Demo 2006
Jaar van release: 2006
Label: Debemur Morti Productions

Slidhr - Demo 2006

Dat Debumur Morti Productions de laatste jaren erg goed bezig is met het aantrekken van leuke bands, moge duidelijk zijn. Eén van die bands is het Ierse Slidhr, waarvan in 2006 hun eerste release, de demotape die ik nu bespreek, uitkwam. Slidhr is een eenmansband die wordt gevormd door Gast, beter bekend van het Zweedse Myrkr, waar hij ook alle instrumenten voor zijn rekening neemt. Met Slidhr hebben we voor het eerst ook zijn zang te horen gekregen en het totaalplaatje mag er zijn.

De welbekende vooroordelen over eenmansbands gaan al bij de eerste noten van The Serpent’s Hold de deur uit. Met een waanzinnige krijs opent Gast een erg pakkend stukje black metal. De sfeer is behoorlijk duister en de muziek is lekker fel en opzwepend, door de aanstekelijke melodieën en het tempo. Als het tempo even verhoogd wordt, wat regelmatig gebeurt, zit je even op het puntje van je stoel door de razernij die er tevoorschijn komt. Het contrast tussen de zang en muziek is groot, wat bij mij op veel waardering kan rekenen, omdat het bij mij het gevoel van snelheid en intensiteit vergroot. De productie is een beetje rommelig en sluit daarmee uitstekend aan op de muziek.

Ondanks de postieve kanten aan Demo 2006, zijn er ook een aantal minder positieve punten te benoemen. Eén van die punten is de formule die Gast gebruikt in zijn muziek. Hoewel subliem uitgewerkt, neigt het toch een beetje naar een standaardformule; er gebeurt weinig spectaculairs. Een tweede punt van kritiek is klein gebrek aan afwisseling. The Serpent’s Hold is een heel afwisselend en spetterend nummer, maar Gast weet dit niveau niet vast te houden. Vanaf Horn Of Ruin zakt het niveau een beetje in en wordt er teveel ingeleverd op het gebied van pakkende melodieën en afwisselend rustige stukken en felle uitschieters, al trekt dit op Scorn Of The Old Ghost een klein beetje weer bij.

Goede en minder goede punten tegen elkaar afwegend, kan gesproken worden van een geslaagde demo. Slidhr heeft inmiddels zijn tweede release uit, dus mocht je na deze demo nog zin in meer hebben, geef die dan ook eens een kans.

Tracklist:
1. The Serpent’s Hold
2. Horn Of Ruin (mp3)
3. Scorn Of The Old Ghost

Score: 75 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 15 januari 2008

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.