Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
  • 27 april:
  • Hard Op Koningsdag
  • Willemsfest 2026
  • 28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • 29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
  • 1 mei:
  • Hell On Air
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
Geen concerten bekend voor 25-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksej Obradovic (De Profundis) - 46
  • Elyghen (Elvenking) - 48
  • Fish (Marillion) - 68
  • Fredrik Hedström (Persuader) - 47
  • Ilia (Arafel) - 45
  • Javier Jiménez (Ebony Ark) - 44
  • Michael Wagener (producent) - 75
  • Mihai (Cadavrul) - 38
  • Nicholas Barker (Cradle Of Filth) - 53
  • Paul Baloff (Exodus)† - 66
  • Rosalie Cunningham (Purson) - 36
Review

Aeon - Rise To Dominate
Jaar van release: 2007
Label: Metal Blade Records
Aeon - Rise To Dominate
Als er van één substantie gesproken kan worden waarmee het leven over het algemeen een driehoeksverhouding heeft, dan is het ongetwijfeld as. Waar het deprimerend-grijze stofje enerzijds een overblijfsel vormt van iets dat ooit was en er niet meer is, draagt het ook dikwijls bij aan de vruchtbare grond waaruit weer fijne zaken rijzen. Vergeet het as van Defaced Creation, aanschouw Aeon, want op de overblijfselen van een vergane band bloeit inmiddels een sappige, verse stengel.

Niet helemaal vers meer, want met de overtuigende ep Dark Order en de zeer noemenswaardige Bleeding The False maakte Aeon al enkele jaren terug al naam en de nodige indruk. Dit jaar komt de opvolger Rise To Dominate en de verwachtingen zijn hoog, want de brute doch onderhouden death is in Zweden terrein aan het verliezen daar technisch imperium nu (overal) hoogtij lijkt te vieren. Aeon is nog wèl zo'n solide pilaar dus laat de nieuwe plaat maar zielen pletten.

Pletten doet Rise To Dominate wel, maar mijn verwachtingen worden al met al helaas niet waargemaakt. Niet dat Aeon nu ook zwicht voor een toegankelijkere of beduidend technischere sound, nee, dat gelukkig nou ook weer niet. Behoorlijk mokerende death met geluid als mammoethuid, dat is nog steeds waar Aeon voor staat. Toch heeft Rise To Dominate in mijn ogen een zwak punt - de cd is vrij saai. Waar de voorgangers de luisteraar nog opfokten en uitdaagden met een hoogstaand muzikaal aanbod lijkt Rise To Dominate het met name van de overrompelende buldering van violent geluid en een sporadische scherpe gitaarlooping te moeten hebben. Aeon lijkt deze keer heel wat minder aandacht aan de composities en variatie te hebben besteed en leunt de nieuwe cd te veel op de kracht van de muziek. En deathmetal kent hierin een sterk maar ook een zwak punt - in dat laatste geval kan een gebrek aan voldoende afwisseling een cd te algemeen maken. En tegenwoordig regent het al "algemene cd's".

Van een slechte cd zal ik niet spreken, wel van een cd die mijn hoge verwachtingen niet heeft kunnen ingelost. Rise To Dominate is een cd die "wel leuk" is om te horen, maar bij mij geen voorrang krijgt boven een hoop andere platen, iets wat ik van het debuut en de ep niet kan zeggen. Wel wil ik de band toch nog een veer in de reet steken voor het slotnummer, want No One Escapes Us ramde mijn kopf als een onbeleefde baksteen die onverwachts van een stevige gevel plettert. De intensiteit van dat nummer is enorm. Heel anders dan de rest van het album is de hekkensluiter niet enkel knuppelend tot de dood er op volgt, maar sinister, duister, traag en beklemmend. De sfeer die om dit nummer hangt is doordringender dan de geur van de pest, en dat is opmerkelijk, omdat de rest van het album nauwelijks tot geen sfeer ademt.

Als Aeon het nieuwe album meer in die stijl had gehouwen was dit voor mij één van de krakers van het jaar geworden. Maar desalniettemin houdt deze wending de toekomstperspectieven nog open dus ik kijk toch wel weer hoopvol uit naar het vervolg.

Tracklist:
1. Helel Ben-Shachar
2. Spreading Their Disease
3. Living Sin
4. Hate Them
5. You Pray To Nothing
6. Caressed By The Holy Man
7. House Of Greed
8. Godless
9. When The War Comes
10. There Will Be No Heaven For Me
11. Luke 4-5-7
12. No One Escapes Us

Score: 73 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 4 oktober 2007

Zoeken
    24 april:
  • Asenheim - Elbenblut
  • At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
  • Battleroar - Petrichor
  • Elegant Weapons - Evolution
  • Foo Fighters - Your Favorite Toy
  • Nuclear Messiah - Black Flame
  • Sepultura - The Cloud Of Unknowing
  • Since The Death - Entangled
  • Six Feet Under - Next To Die
  • Terror - Still Suffer
  • The Amity Affliction - House Of Cards
  • Wrang - Verwording
  • 27 april:
  • Candarian - Trepanoción
  • 1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.