Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Welke song bevat jouw favoriete gitaarsolo aller tijden?

Accept - Metal Heart
Alter Bridge - Blackbird
Black Sabbath - War Pigs
Dragonforce - Through The Fire And Flames
Guns N' Roses - November Rain
Iron Maiden - Powerslave
Jimi Hendrix Experience - All Along The Watchtower
Joe Satriani - Surfing With The Alien
Judas Priest - Painkiller
Led Zeppelin - Stairway To Heaven
Lynyrd Skynyrd - Free Bird
Mayhem - Freezing Moon
Megadeth - Hangar 18
Metallica - Fade To Black
Ozzy Osbourne - Crazy Train
Pantera - Floods
Pink Floyd - Comfortably Numb
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Rainbow - Stargazer
Slayer - Angel Of Death
Steve Vai - For The Love Of God
UFO - Rock Bottom
Van Halen - Eruption
Yngwie Malmsteen - Black Star
een andere rock- of metalsong, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 16-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Zaars (Tribulation) - 38
  • Barry Hay (Golden Earring) - 78
  • Flood (producent) - 66
  • Jared MacEachern (Machine Head) - 46
  • Scott Asheton (The Stooges)† - 77

Vandaag overleden:
  • Elvis Presley - 1977
  • Jason Corsaro (producent) - 2017
  • Mac Tontoh (Osibisa) - 2010
  • Robert Johnson - 1938
Review

Sepultura - Under A Pale Grey Sky
Jaar van release: 2002
Label: Roadrunner Records
Sepultura - Under A Pale Grey Sky
Sepultura's eerste live album is gelijk ook het laatste concert wat de band gaf in de oude bezetting, dus met Max Cavalera. Kort erna besloot Max op te stappen om Soulfly te beginnen, wat eigenlijk een verlengde is van wat hij bij Sepultura deed. Under A Pale Grey Sky is zoals gezegd opgenomen tijdens het laatste concert wat de band gaf met Max Cavalera, op 16 december 1996 in de Brixton Academy in London.

Bijna twee uur lang Sepultura tijdens haar hoogtepunt, en nog live ook. In totaal zijn het 28 songs wat de band speelt, verdeeld over twee cds. De opname kwaliteit is verrassend goed. Ik vermoed dat ze toen al besloten hadden dit concert eens uit te brengen, maar dat het door de split van Max er niet van gekomen is. Er worden nummers gespeeld uit alle tijdperken van de band, totaan het Roots album natuurlijk. Zo komen onder andere Arise, Beneath The Remains, Attitude, Roots Bloody Roots, Refuse/Resist en het rustige Kaiowas voorbij. Tevens speelt de band een aantal covers: We Gotta Know van de Cro-Mags en de Motorhead klassieker Orgasmatron.

Zoals ik al zei is de opname kwaliteit erg goed, al staan de gitaarsolos soms wat te zacht in de mix. De band speelt redelijk strak, maar het is te horen dat dit het laatste concert op de tour was. Hier en daar komen ze toch wat vermoeid over. Overdubs zijn volgens mij niet aanwezig, aangezien Max niet zo blij was met deze release, en daarom vast geen zin had om acheraf in de studio er nog wat aan te wijzigen. Desalniettemin is het een erg goede liveplaat geworden.

Tracklist:
CD 1:
1. Itsári (intro)
2. Roots Bloody Roots
3. Spit
4. Territory
5. Monologo Ao Pé Do Ouvido
6. Breed Apart
7. Attitude
8. Cut-Throat
9. Troops Of Doom
10. Beneath The Remains/Mass Hypnosis
11. Born Stubborn
12. Desperate Cry
13. Necromancer
14. Dusted
15. Endangered Species

CD 2:
1. We Who Are Not As Others
2. Straighthate
3. Dictatorshit
4. Refuse/Resist
5. Arise/Dead Embryonic Cells
6. Slave New World
7. Biotech Is Godzilla
8. Inner Self
9. Policia
10. We Gotta Know
11. Kaiowas
12. Ratamahatta
13. Orgasmatron

Score: 85 / 100

Reviewer: Tonnie
Toegevoegd: 23 september 2002

Meer Sepultura:

Sepultura - Under A Pale Grey Sky
Reactie van torre op 13-06-2006 om 22:27u
Score: 90 / 100

ik snap niet dat max hier niet zo blij mee was, top cd toch

Sepultura - Under A Pale Grey Sky
Reactie van satyr op 24-10-2006 om 10:34u
Score: 80 / 100

perfecte sound voor live cd

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.