Enquête

Zou jij voor een losse zaal- of stadionoptreden van jouw favoriete band(s) speciaal naar een land reizen buiten de Benelux, als die groep Nederland en België overslaat?

Ja, dat doe ik regelmatig
Ja, dat heb ik al eens gedaan
Nog niet, maar dat ga ik dit of volgend jaar wel doen
Nog niet, maar voor een speciale gelegenheid zou ik het overwegen
Nee, niet voor een losse show, maar ga wel naar festivals buiten de Benelux
Nee, ik ga niet naar concerten of festivals buiten Nederland en België
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Charles Hedger (Cradle Of Filth) - 45
  • Dee Dee Ramone (Ramones)† - 74
  • Fábio Ribeiro (Shaaman) - 56
  • Kerry Livgren (Kansas) - 76
  • Marcus Hammarström (Elvira Madigan) - 50
  • Mattias Norrman (Katatonia) - 49
  • Ted "Demented" Foster (Aeturnus Dominion) - 58
  • Tim Pierce (Meat Loaf) - 66
  • Tomi Mykkänen (Battlelore) - 51

Vandaag overleden:
  • Jacques Racine (Aut’Chose) - 2024
  • Jay Dublee (producent) - 2010
  • Jimi Hendrix (The Jimi Hendrix Experience) - 1970
  • Nick Gravenites (The Electric Flag) - 2024
Review

Dreamland - Eye For An Eye
Jaar van release: 2007
Label: Dockyard 1

Dreamland - Eye For An Eye

Everything on Dreamland’s second album is a notch “more” – more melodies, driven by more rhythm and more good old times’ spirit. Zo omschrijft de biografie het tweede album van the fresh approach to power metal! uit Zweden. Het vorige album Future’s Calling was echter weinig verfrissend, maar gewoon degelijk te noemen. Zouden de heren meer hebben opgestoken – zou de biografie gelijk hebben?

De psychologische aanpak lijkt niet te werken, want na 3 luisterbeurten komt de luisteraar toch al vrij snel tot de conclusie dat al die vernieuwingen nog steeds voortborduren op het voorgaande album zonder echt interessanter te klinken. Het stemgeluid van Joacim Lundberg is daarnaast toch echt niet krachtig genoeg om zinnen als ‘metal never dies’ overtuigend over te brengen.

De gitaarsolo’s en melodietjes zijn net zoals op het voorgaande album prima aan te horen, terwijl de bas en drums de partijen ook strak, doch fantasieloos inspelen. Secret Signs is zo’n nummer waar alles dan ook gewoon goed samenvalt, terwijl een semi-ballad als Forever And Ever duidelijk laat horen waarom power metal nog steeds zo’n gehaat genre is. De plotselinge grunt op Revolution In Paradise is dan ook een welkome afwisseling op het verder oh zo standaard materiaal.

Eye For An Eye is net zoals zijn voorganger een aardig plaatje, maar laat helaas geen band in ontwikkeling horen. De score die net 1 puntje minder is dan het vorige album is dan ook een symbolische waarschuwing dat stilstaan tot achtergaan leidt. En mensen, er zijn toch wel betere bands dan Hammerfall om qua sound te kopiëren?

Tracklist:
1. Eye For An Eye
2. Carousel Of Pain
3. Reverse Deny
4. Secret Signs
5. Chosen Ones
6. Spread Your Wings
7. Shadows Of The Night
8. Heavenly Designed
9. Children Of Tomorrow
10. Forever And Ever
11. Revolution In Paradise

Score: 69 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 14 mei 2007

Meer Dreamland:

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.