Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Hunter Omega & Warlord
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • The Exploited en Skroetbalg
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Wrighton (Tokyo Blade) - 63
  • Antti Laurén (Manitou) - 47
  • Arno (T.C. Matic)† - 77
  • Charles "Sexecutioner" Varga (Gwar) - 68
  • Greg Smith (Ted Nugent) - 63
  • Herbie Langhans (Seventh Avenue) - 51
  • John Dalton (The Kinks) - 83
  • Kevin Talley (Dååth) - 47
  • Kevin Valentine (Kiss) - 70
  • Michael Kruit (Chaos Divine) - 42
  • Pete Sandoval (Morbid Angel) - 62
  • Raul "Yuyi" M. (Dark Embrace) - 44
  • Rudy Jan van de Bergh (Phantom Mask) - 48
  • Viram Jasani (Led Zeppelin) - 81
  • Yves Huts (Epica) - 47

Vandaag overleden:
  • Larry Carroll (illustrator) - 2019
  • Michelle Meldrum (Phantom Blue) - 2008
  • Nick Menza (Megadeth) - 2016
Review

Eldritch - Blackenday
Jaar van release: 2007
Label: Limb Music Products
Eldritch - Blackenday
Het Italiaanse Eldritch heeft de laatste jaren een stel goede prog-, power en thrash-metal cd's gemaakt. Daarbij is het vorig jaar verschenen Neighbourhell misschien nog wel het beste werkje. Tot dan toe maakte band diverse albums met nummers die onderling vaak van stijl verschilden. Maar dat de band per release heavier en meer thrash-elementen toevoegde was duidelijk hoorbaar. Welnu, voor die stijl is er blijkbaar definitief gekozen, want Blackenday is Eldritch's meest agressieve album tot nu toe.

De veelzijdigheid in stijlen van eerdere platen was altijd het grote pluspunt. Dus in principe klinkt het bij voorbaat al zonde dat Eldritch zich vastklampt aan alleen maar invloeden van bands als Annihilator, Megadeth en Machine Head. En dat is ook zo, want eerlijk gezegd is Blackenday maar een middelmatig thrashplaatje geworden. In principe gaan snelle nummers als Silent Flame en Black RainThe Blackened Day is daar een mooi voorbeed van.

Maar Eldritch in een agressievere uitvoering voegt in feite niks toe aan alle andere thrash-releases. En dat is jammer, want de eerdere albums hebben wel altijd wat toegevoegd aan het progressieve metal-genre. Ik kan alleen maar hopen dat dit album een tijdelijke uitlaatklep is voor de band en dat de volgende cd weer een terugkeer gaat worden naar het oude geluid.

Tracklist:
1. Silent Flame
2. The Deep Sleep
3. The Blackened Day
4. Why?
5. Black Rain
6. Broken Road
7. Rumors
8. Frozen
9. The Child That Never Smiles
10. The Fire
11. Shallow Water Flood
12. Never Dawn

Score: 68 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 1 mei 2007

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.