Batushka
Enquête

Vind jij Knocked Loose een goede vervanger voor Twisted Sister op Graspop?

Ja, ik vind het zelfs een verbetering
Ja, ik vind beide bands gelijkwaardig
Nee, al vind ik Knocked Loose ook best leuk
Nee, al vertrouw ik er op dat er niets beter beschikbaar was
Nee, ik vind het een waardeloze vervanging
Ach, maakt mij niet uit, ik zou geen van beide gaan bekijken
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
  • 20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Eye Of Melian en Delain (acoustic)
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne en Everything Decays
  • 21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Megalomaniacs, Beyond Cruelty en Grofvuil
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
  • 22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
Geen concerten bekend voor 16-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Arnaud Ménard (Alkemyst) - 47
  • Dave Lombardo (Slayer) - 61
  • Ice-T (Body Count) - 68
  • Jack Ponti (Surgin’)† - 68
  • Laurits Medom (As We Fight) - 44
  • Mauricio Maldonado (Viuda Negra) - 47
  • Momadon (Manilla Road)† - 91
  • Taage Laiho (Altaria) - 60
  • Tapani Kangas (Celesty) - 46
  • Tooru "Kyo" Niimura (Dir En Grey) - 50
Review

Tholus - Constant
Jaar van release: 2007
Label: Goregorecords
Tholus - Constant
De opmars van de technische deathtemal is niet te stuiten. Hoewel dit metalsubgenre al lang gen rariteit meer is en de jazz-invloeden in de deathmetal net zo geaccepteerd zijn als de hele teentjes knoflook in een bakje met "knoflookolijven", komen er steeds nieuwe varianten van dit genre uit de grond geplopt. Net als je begint te denken alles nu wel gehad hebben, komt er weer een band die het net effe anders aanpakt. Dus daar gaan we weer:

Vanuit de VS waait het debuutalbum van Tholus, Constant, richting deze regionen en hoewel ik tegenwoordig nauwelijks meer originaliteit van de technische death verwacht (want God, hoeveel bands uit dat straatje hebben de revue de laatste tijd niet gepasseerd?) moet ik zeggen dat Tholus dan weer zo`n exemplaar is die de zaken wéér iets anders draait. Wat mij aan een hoop tech-death-bands met name opvalt is dat ze overduidelijke deathmetal met overduidelijk geen metal laten paren, met de inmiddels bekende uitkomst. Tholus houdt de muzikale benadering wat luchtiger. De death-kant valt niet te negeren (zeker niet op nummers als Involuntary en Protocultures) maar deze heeft niet de meest prominente plaats, evenals de technische breaks en jazzy riffs niet te ver doorslaan zodat het gevoel dat de muziek een muzikale wedstrijd begint te worden, achterwege blijft.

Tholus gooit op Constant muzikale aspecten ban bands als Carcass, Necrophagist en PsyOpus op één hoop met Frank Zappa en maakt daar eigen nummers van die een beetje death zijn, redelijk technisch worden uitgevoerd, leuke solo`s bevatten en de melodie beslist niet schuwen. Tevens wordt deze cd aangevuld door gesproken samples en stevig drum-geroffel zodat het eindresultaat van alles in huis lijkt te hebben. Zowel snelheid als slakkengang, crushing noise als stilte met slechts een licht zoemend geluid tot uw dienst en verder een zeer gevarieerde doch vrij makkelijk oppikbare muzikale invulling.

Mocht u de technische death nog steeds niet zat zijn, kunt u Tholus gerust aan de inspectie onderwerpen. Verwacht geen magnifieke klanken, wereldse riffs of vingerbrekende capriolen, maar wie die lat een tik omlaag schift zal hier geheid de nodige heil in vinden.

Tracklist:
1. Short Forevers
2. Expropriated
3. Protocultures
4. Staring Back
5. Involuntary
6. Ripe for the Killing
7. Constant
8. Speculum of the New Race

Score: 73 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 15 april 2007

Meer Tholus:

Zoeken
    13 februari:
  • Ellefson-Soto - Unbreakable
  • Fossilization - Advent Of Wounds
  • Greyhawk - Warriors Of Greyhawk
  • Messticator - Total Mastery
  • No Worth Of Man - The Killing Streets
  • Powerwolf - Wildlive (Live At Olympiahalle)
  • Saille - Forebode
  • Slaughterday - Dream Emperor
  • Winter Eternal - Unveiled Nightsky
  • 20 februari:
  • Clawfinger - Before We All Die
  • Lead Injector - Witching Attack
  • Misotheist - De Pinte
  • Nytt Land - Aba Khan
  • Phasma - Purgatory
  • Sylosis - The New Flesh
  • The Veer Union - Reinvention
Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.