Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

De acht hoofdacts van Graspop 2026 zijn Bad Omens, Bring Me The Horizon, Def Leppard, Limp Bizkit, Sabaton, The Offspring, Twisted Sister en Volbeat. Hoeveel van deze bands zou jij komende zomer graag willen zien?

Alle acht
Zeven
Zes
Vijf
Vier
Drie
Twee
Eén
Geen van allen

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 december:
  • Ignite, Antillectual en Florida Men
  • 8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
  • 9 december:
  • Of Mice & Men, Ghostkid en Gore
  • 11 december:
  • Clutch
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Eindhoven Metal Meeting Warm Up
  • 12 december:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Desolated, Bayway, D Bloc en Sidestep
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Epinikion, Cathubodua en Abstracted Mind
  • 13 december:
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Grindpad, Obstruktor en Axident
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anthony "T-bone" Tabone (Crimsonfire) - 53
  • Christophe "Kristof" Gérardin (Kronos) - 47
  • Dominic Howard (Muse) - 48
  • Fredrik Norrman (Katatonia) - 51
  • James McIlroy (Cradle Of Filth) - 48
  • Maarten de Brauwer (Consensus) - 41
  • Nita Strauss (Alice Cooper) - 39
  • Thunderstick (Samson) - 71

Vandaag overleden:
  • Greg Lake (Emerson, Lake & Palmer) - 2016
  • Jacques van Oevelen (Picture) - 2016
Review

Grave Digger - Tunes Of Wacken
Jaar van release: 2002
Label: G.U.N. Records
Grave Digger - Tunes Of Wacken
Na bijna 20 jaar in het vak vonden de heren van Grave Digger het tijd worden om een live cd en dvd uit te brengen. Hiervoor hadden ze speciaal het optreden wat ze op Wacken Open Air in 2001 gaven opgenomen.

Na de doedelzakintro breekt de band los in Scotland United. Het geluid is niet echt zo super. Gelijk in het eerste nummer staat de zang te laag in de mix, net alsof het van een afstandje is opgenomen. Goed, het klinkt daardoor wel meer als een live opname. Dat het live is is goed te merken. Je hoort het publiek goed genoeg, en er is aardig wat interactie van zanger Chris Boltendahl met het publiek. Erg storend vind ik echter dat dit in het Duits is. Okee, ze namen het op in Duitsland, en de band is zelf Duits, maar omdat ze het opnamen konden ze best rekening houden met de rest van de wereld.

Grave Digger speelt nummers uit alle hoeken van hun bestaan. Van hun meest recente album Excalibur (althans, meest recent tijdens de opname) tot het vroege werk zoals Heavy Metal Breakdown. De band speelt echter niet zo strak als op de albums. En ook de zang is wat vals af en toe bij de hoge noten. Verder is het wel leuk om ze live te horen, vooral als je ze eens live gezien hebt. Voor wie Grave Digger niet kent kan het beste met een van de studio albums beginnen.

Tracklist:
1. Intro
2. Scotland United
3. The Dark Of The Sun
4. The Reaper
5. The Roundtable
6. Excalibur
7. Circle Of Witches
8. The Ballad Of mary (Queen Of Scots)
9. Lionheart
10. Morgane Le Fay
11. Knights Of The Cross
12. Rebellion (The Clans Are Marching)
13. Heavy Metal Breakdown

Koop deze cd nu bij Bol.com

Score: 62 / 100

Reviewer: Tonnie
Toegevoegd: 17 juli 2002

Meer Grave Digger:

Grave Digger - Tunes Of Wacken
Reactie van Een_Metalfan op 12-10-2003 om 11:40u
Score: 80 / 100

Het eerste wat me duidelijk wordt bij het beluisteren van deze ceedee is dat het weer typisch is dat deze fantastische band in Nederland wordt genegeerd door de media, lees Aardschok. Zo gaat het natuurlijk al jaren, bands als Blind Guardian, Edguy en diverse stijlgenoten worden ook allemaal genegeerd, behalve wanneer ze commercieel succes krijgen. In eigen land worden deze bands op handen gedragen, en terecht, want hoor eens hoe enthousiast de band zelf al is, en dat na twintig jaar!!!!!. Goede ceedee die echter wordt overtroffen door hun laatste studioalbums.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.