Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
Geen concerten bekend voor 15-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave "Snaer" van Beers (Her Enchantment) - 51
  • Jim Dickinson (producent)† - 84
  • Jimmy "Judas" Persson (Soilwork) - 46
  • John Grden (Fear Of God) - 61
  • Juha-Pekka Leppäluoto (Charon) - 51
  • Pontus Jansson (Axenstar) - 52
  • Rami Mustafa (Nervecell) - 42
  • Riitta Heikkonen (Entwine) - 45
  • Ville "Wille-W" Wallenius (Twilightning) - 43
Review

Moker - Translating The Pain
Jaar van release: 2007
Label: Shiver Records
Moker - Translating The Pain
Voor de zoveelste keer ligt het bewijs dat het harde ploeteren op en goede dag rijkelijk beloond zal worden in mijn handen. Of liever gezegd, in de cd-speler, want dat is de plaats waar het bewijs zich ontplooit tot een waarneembaar gegeven. En het bewijs liegt er niet om, hell no. Integendeel. Mokerende deathmetal draait mijn oren tot macaronispiraatjes en I love it!

Deze mokerende band is niemand minder dan de Belgische Moker (toeval bestaat niet), de Moker die vorig jaar nog op de split-cd met Outcast te horen was. Drie nummertjes, maar dat was kwaliteit genoeg en zo heeft Moker tegenwoordig én een label én de debuut-cd op zak.
En door dat laatste kunt u moeilijk nog om Moker heen. Translating The Pain is een uitstekend debuut geworden waar uw hart geheid de marathon van holt en uw haren vanzelf de polonaise van gaan lopen. Wat u op de split met Outcast al waar kon nemen was slechts een kleine voorproef van wat Translating The Pain u allemaal zal bieden.

De grote kracht van dit album schuilt in een aantal zaken en de composities springen mij als eerste in het oor. Moker is geen band die een half uur lang stug doorbeukt zonder eens een toeristenroute aan te doen om bij de finish te geraken. Er zijn veel wegen naar Rome en Moker neemt qua muzikale samenstelling niet de simpelste en snelste. De band is niet enkel gefixeerd op snelheid, want deze wordt geregeld teruggeroepen zodat de felle sprint wordt afgewisseld met een drafje waarin de solide spelende instrumenten een behoorlijk potje deathmetal neerzetten. De lompe basgitaar die Broken Silence opent en de warme, kalme solo`s op Last Note zijn wat dat betreft juweeltjes, en zo zijn er meer.

Mokerstrot Ad is het volgende pluspunt want ook dankzij zijn vocale aandeel is Moker een lust voor het oor. Ad kan alles. Grommen, brullen, kotsen, krijsen en bulderen. U vraagt, wij draaien. En dit alles wordt ook op het juiste moment ingezet waardoor ieder nummer weer een lekker hoogtepunt wordt en de muziek gevarieerd blijft. Naast dit alles mogen de gastbijdragen van leden van Suhrim en In-Quest op het nummer False Reality (mijn persoonlijke favoriet) en Fréderic Wouters op de hekkensluiter Last Note niet onvermeld blijven, want deze kruidnageltjes zorgen voor een extra pittig muzikaal geheel.

De productie is eveneens zeer noemenswaardig. Niet te clean, niet te vadsig maar wel lekker lomp. Moker hanteert een gewichtig geluid, want een neerkomende hamer mag per slot van rekening ook niet van piepschuim zijn, wil deze de nodige deuken kunnen leveren.

De kwaliteit van Moker is opgevangen, het harde werken met een labeldeal beloond. Nu is het aan u om deze band de wereld door te leiden. Hoor Translating The Pain en zeg het voort!

Tracklist:
1. Intro
2. Manic Existence
3. Your Dark Self
4. My World Decays
5. Tormented Soul
6. False Reality
7. Am I Falling Into The Claws Of The Lurking Deathtrap?
8. Broken Silence
9. Stuck In A Pattern
10. Last Note

Score: 88 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 2 april 2007

Moker - Translating The Pain
Reactie van hyppy op 03-04-2007 om 09:20u
Score: 82 / 100

LEKKERE DEATH ZEG jammergenoeg klinkt het niet echt strak en op elkaar ingespeeld, desondanks supersound en HEFTIG!!!

Moker - Translating The Pain
Reactie van Nico!!!! op 07-04-2007 om 11:27u
Score: 89 / 100

Tis echt ne grave cd, kem em sinds gistere en tis echt cava, lekker hard. zware breaks en den ad zen stem blijft beestig!

Zoeken
    12 november:
  • Wheel of Time - Asymmetry
  • 14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
  • 21 november:
  • Annisokay - Abyss - The Final Chapter
  • Bloodbound - Field Of Swords
  • Danko Jones - Leo Rising
  • Havamal - Age Of The Gods
  • In Virtue - Age Of Legends
  • Midnite City - Bite The Bullet
  • Stryper - The Greatest Gift Of All
  • The Halo Effect - We Are Shadows
Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.