Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 april:
  • Aborted, Crypta, The Zenith Passage en Organectomy
  • Imperial Age
  • John Coffey
  • Neckbreakker en Galge
  • 27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksej Obradovic (De Profundis) - 45
  • Elyghen (Elvenking) - 47
  • Fish (Marillion) - 67
  • Fredrik Hedström (Persuader) - 46
  • Ilia (Arafel) - 44
  • Javier Jiménez (Ebony Ark) - 43
  • Michael Wagener (producent) - 76
  • Mihai (Cadavrul) - 37
  • Nicholas Barker (Cradle Of Filth) - 52
  • Paul Baloff (Exodus)† - 65
  • Rosalie Cunningham (Purson) - 35
Review

Potentiam - Years In The Shadow
Jaar van release: 2007
Label: Schwarzdorn Production
Potentiam - Years In The Shadow
De bijgeleverde biografie belooft ons IJslandse dark avantgarde-metal. Dat ze uit IJsland komen, geloof ik op hun woord. Maar met het labeltje dark avantgarde-metal ben ik het niet eens. Potentiam speelt gewoon een mix van gothic/new wave en standaard dark/doomy metal en geeft haar songs een duidelijk begin, middenstuk en einde mee.

Hoewel de sfeer me zeker niet volledig opslorpt, is Years In The Shadow best een sfeervol album. Als je doorheen de matige productie en mix luistert, hoor je dat de heren meeslepende riffs combineren met wat sfeervolle keyboardlijnen. Althans dat geldt enkel voor de eerste vier songs die opgenomen zijn in 2003 want de overige vier songs zijn opgenomen in 2005 zonder enige toetsen en laat veel meer leadgitaarwerk horen. En dit zorgt ervoor dat je het gevoel hebt dat je luistert naar een ratjetoe album van een beginnende band. Terwijl dit toch al het derde Potentiam album is. Een erg vreemde zaak.

Geef je niet om dit schizofrene gegeven, dan is dit bij vlagen erg mooie album misschien wat voor jou. Althans als je er niet om geeft dat zanger Eldur voor geen meter kan zingen. U hebt het al door vrienden (en hopelijk ook aantrekkelijke vriendinnen) dat ik toch mijn twijfels heb over deze band.

Tracklist:
1. Elysium
2. Mirror God
3. The Idolized
4. Eternity's Dark Embrace
5. 8 For Holy Rebels
6. Chameleon
7. Black Light
8. Star Of The 10th Moon

Score: 59 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 31 maart 2007

Meer Potentiam:

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.