Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
Kalender
Vandaag jarig:
  • Asis Nasseri (Haggard) - 55
  • Beatriz Albert (Ebony Ark) - 44
  • Billy Howerdel (A Perfect Circle) - 56
  • Christopher Hall (Stabbing Westward) - 61
  • Colin Goldring (Gnidrolog) - 76
  • Courtney Cox (Burning Witches) - 37
  • Dean Pleasants (Suicidal Tendencies) - 61
  • Edu Falaschi (Angra) - 54
  • Ingo Schwichtenberg (Helloween)† - 61
  • Mike Bridge (Season's End) - 39
  • Page Hamilton (Helmet) - 66
  • Rick Wakeman (Yes) - 77
  • Samppa Hirvonen (Nightwish) - 48
  • Stig Pedersen (D-A-D) - 61

Vandaag overleden:
  • Chris Cornell (Soundgarden) - 2017
Review

Cattle Decapitation - Karma.Bloody.Karma
Jaar van release: 2006
Label: Metal Blade Records
Cattle Decapitation - Karma.Bloody.Karma
Cattle Decapitation is waarschijnlijk de meest inconsequente band der death metal. Wie deze bandnaam kent en de muziek zich heeft doen smaken (zonder de teksten goed te lezen) zal verrast staan van het feit dat dit alles eigenlijk één grote ironievertoning is. En als er dan van een verrassingsdoosje gesproken kan worden, dan liever eentje met een engeltje, deze keer geen duiveltje. Want in wezen zijn de heren van Cattle Decapitation precies het omgekeerde van wat hun bandnaam en muzikale vertoning op het eerste gezicht doet geloven. Leve de dieren!!! En de mensheid? Koeienschijt. Niets meer of minder.

En met deze ongewijzigde koers nog altijd stevig op zak vuurt Cattle Decapitation dit jaar wederom een teken van leven af. En wat voor een teken. Want met Karma.Bloody.Karma. laat deze band eindelijk zien hoe je met kop en schouders boven de death/grind middenmoot dient uit te steken.

Na een zeer korte intro laat de opener Unintelligent Design op alle fronten blijken waar Cattle Decapitation vandaag de dag voor staat. De eerste tekstregel luidt als: ”Goddamn Human And Ther Stupid Ideas” en de tonen openbaren u een zeer aantrekkelijke varia van lompe death, scherpe grind, een aangenaam staaltje techniek en zelfs een piepklein snufje blackmetalse agressie.
Karma.Bloody.Karma ontpopt zich als een zeer diverse plaat waarop de onvervalste Amerikaanse death metal-noten nog altijd de regie in handen hebben, maar Karma.Bloody.Karma. biedt zoveel meer dan alleen stoomwalsende beukmuziek. Zo vormen de nummers One Thousand Times Decapitation, The Carcass Derrick en Total Gore? een technische drieluik die u in één ademteug tot u neemt (en vervolgens blauw aanloopt) en is het nummer Suspended In Coprolite een mooie samenvatting van de plaat als zodanig. Dit nummer heeft alles in zich, inclusief zelfs wat melodieuze noten die een weldadig rusteilandje vormen.
Het einde van de plaat is behoorlijk venijnig, kil en ook hier steken blekkie klanken zo her en der de kop op. Zet u schrap, want gure winden steken op.

Een uiterst aangename verassing, deze cd van een band die vehemente klanken zo interessant weet neer te zetten, de luisteraar de stuipen op het lijf jaagt en de mensheid tekstueel behoorlijk in de zeik neemt.
Human Decapitation. En niets anders.

Tracklist:
1. Intro
2. Unintelligent Design
3. Success Is...(Hanging By The Neck)
4. One Thousand Times Decapitation
5. The Carcass Derrick
6. Total Gore?
7. Bereavement
8. Suspended In Coprolite
9. Alone At The Landfill
10. Karma, Bloody Karma
11. The New Dawn
12. Of Human Pride And Flatulence

Score: 91 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 2 december 2006

Meer Cattle Decapitation:

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.