Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
  • 27 april:
  • Hard Op Koningsdag
  • Willemsfest 2026
  • 28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • 29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
    23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brent Muscat (Faster Pussycat) - 59
  • David Cross (King Crimson) - 77
  • Georgina Biddle (Skyclad) - 56
  • Henry Meeuws (Casual Silence) - 55
  • John McBain (Monster Magnet) - 61
  • John Miles (The Alan Parsons Project)† - 77
  • Ken Owen (Carcass) - 56
  • Lorentz Aspen (Theatre Of Tragedy) - 48
  • Ron Lipnicki (Overkill) - 56
  • Roy Orbison (Traveling Wilburys)† - 90
  • Steve Clark (Def Leppard)† - 66
  • Tanja Maul (Dawn Of Destiny) - 48
  • William Shakespeare (auteur)† - 462

Vandaag overleden:
  • Arno (T.C. Matic) - 2022
  • William Shakespeare (auteur) - 1616
Review

Jon Oliva's Pain - Maniacal Renderings
Jaar van release: 2006
Label: AFM Records
Jon Oliva's Pain - Maniacal Renderings
Savatage mastermind Jon Oliva denkt nog elke dag aan het dodelijke ongeluk dat zijn broer (en tevens Savatage-gitarist) Chris in 1993 overkwam. Jon probeerde zijn verdriet te temperen door overmatig vreten, drankmisbruik en drugs/medicijn gebruik. Gelukkig bleef hij ook troost zoeken in muziek en dat leidde tot kippenvel albums van Savatage (Handful Of Rain en het onderschatte Poets and Madmen) en het magische soloalbum Tage Mahal dat onder de toepasselijke naam Jon Oliva’s Pain werd uitgebracht.

De opvolger van het debuut is Maniacal Renderings gedoopt en is weer een sterk kunstwerkje in ouderwetse heavy metal. Jon is tegenwoordig erg goed bij stem en de wijze waarop hij zanglijnen vertolkt blijft absoluut uniek. Hij heeft een meer dan uitstekende begeleidingsgroep rond zich heen geschaard met als hoogtepunt gitaartovenaar Matt LaPorte die de nieuwe fantasierijke en afwisselende songs met overtuiging vertolken.

Het gevarieerde album bevat typische Savatage-achtige hardrocksongs als Time To Die, Through The Eyes Of The King en Push It To The Limit. Maar ook prachtige symfonische rocksongs als het titelnummer en het aan Queen-referende Timeless Flight zijn bloedmooi. Jon gooit ook zijn levensvragen te koop in The Answer en ook Pray For You Now spreekt boekdelen. En om de cirkel rond te maken, komen er ook een aantal riffs van Chris Oliva langs die op de planken waren blijven liggen. Het heeft hem vast bloed, zweet en veel tranen gekost, maar Jon heeft het toch maar weer gedaan.

Tracklist:
1. Through The Eyes Of The King
2. Maniacal Renderings
3. The Evil Beside You
4.Time To Die
5. The Answer
6. Push It To The Limit
7. Playing God
8. Timeless Flight
9. Holes
10. End Times
11. Still I Pray For You Now

Score: 85 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 28 augustus 2006

Meer Jon Oliva's Pain:

Jon Oliva's Pain - Maniacal Renderings
Reactie van Ziorf op 01-09-2006 om 22:13u

This album is really great!!!

Jon Oliva's Pain - Maniacal Renderings
Reactie van Richard N. op 12-09-2006 om 21:30u
Score: 86 / 100

Een geweldig album. Begint heel sterk met The Eyes Of The King met geweldige keyboards en daarna de titelsong Maniacal Renderings, ook een geweldig nummer. De rest van het album is ook goed en wisselt af van hard naar zacht. Ben blij dat ik dit album heb gekocht en geniet van de stem van de geweldige Jon Oliva en van de geweldige muzikanten om hem heen! Fantastisch

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.