Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
    26 mei:
  • Coven en Queen Of Spades
  • Sylvaine en Oso And The Jupiter
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Lambert (DragonForce) - 53
  • Aleksander Shelepenkin (Celestial Crown) - 48
  • Daniel "Mortuus" Rostén (Marduk) - 48
  • Janne Wirman (Kotipelto) - 46
  • Joey Jordison (Slipknot)† - 50
  • Jose Pasillas (Incubus) - 49
  • Justin Gonzales (Antonamasia) - 41
  • Melissa Ferlaak (Visions Of Atlantis) - 46
  • Sami Kukkohovi (Sentenced) - 51
  • Torsten Röhre (Silent Force) - 49

Vandaag overleden:
  • K. Angylus (The Angelic Process) - 2008
  • Scott Williams (Soilent Green) - 2004
Review

Distorted (Isr) - Memorial
Jaar van release: 2006
Label: Bad Reputation Records
Distorted (Isr) - Memorial
Dat wat oosters gelegen landen ook kunnen rocken, bewijst Distorted. Distorted vertoeft in Israël en is alweer flink wat jaartjes aan de gang met hun eigen bijdrage aan het door ons zo geliefde genre. Memorial is het eerste full-length debuutalbum van de band en dat mag er best wezen.

Volgens de band zelf kan de muziek het best omschreven worden als een kruising tussen Dark Tranquillity en Lacuna Coil en daar hebben ze zeker gelijk in. Inderdaad, de wat hardere kanten van eerst genoemde band worden afgewisseld met rustige en melodieuze stukken die we vaak bij Lacuna horen. Miri Milman is de zangeres die haar stem uiterst goed weet te beheersen; de echt goede zangeressen lijken vaak nog niet geboren te zijn, maar Miri bewijst het tegendeel. Tegenover haar staan de grunts van zanger/gitarist Raffy Mor. De twee weten elkaar steeds goed af te wisselen en dat maakt dat de zang overkomt als een weloverwogen geheel.

De band is in principe al bezig vanaf 1996, met demo’s, line-upwisselingen etc., en deze ervaring is zeker te horen. Hier en daar klinkt het allemaal nog een beetje cheesy en onorigineel, maar Memorial is zeker geen slecht debuutalbum. De band tilt zich hiermee boven het gemiddelde uit van redelijk saaie en vrije onoriginele debuutplaten en dat is absoluut niet slecht.

Het titelnummer Memorial is bijvoorbeeld een erg sterk nummer. Sfeervol en afwisselend, twee elementen die het goed moeten blijven doen in het genre. Distorted weet hoe muziek gemaakt moet worden. Het zelfde geld voor de song Illusive, wat net zo sterk in elkaar zit. Mindere nummers zijn ook op dit album te vinden. Een voorbeeld daarvan is Flesh and Blood; dit nummer is helaas weer vrij zwak en hier lijkt het alsof ook Miri en Raffy maar wat aanmodderen met de vokalen.

Zoals ik al eerder zei, is Memorial absoluut geen slecht debuutalbum. De band heeft zeker potentie en wanneer de leden besluiten nog wat meer hun eigen kant op te gaan en wat minder te luisteren naar hun voorbeelden, kan hier zeker nog een hoogvlieger tevoorschijn komen.

TracklistL
1. In Your Light
2. Memorial
3. Children of Fall
4. Flesh and Blood
5. Redemption
6. Sometimes
7. Is it the Wind
8. Illusive
9. Hesped

Score: 72 / 100

Reviewer: Inge
Toegevoegd: 23 juni 2006

Meer Distorted (Isr):

Distorted (Isr) - Memorial
Reactie van 2Distorted.be op 25-06-2006 om 01:20u

De review van

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.