Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
  • 13 april:
  • Exhumed en Gruesome
  • Skynd
Kalender
Vandaag jarig:
  • Danny Clinch (fotograaf) - 62
  • Gary Kellgren (producent)† - 87
  • Hans van Hemert (producent)† - 81
  • John Cooper (Skillet) - 51
  • Kevin Codfert (Adagio) - 45
  • Michele Luppi (Vision Divine) - 52
  • Mick Abrahams (Jethro Tull) - 83
  • Oleg "Papa" Filistovich (Dominia) - 52

Vandaag overleden:
  • Andy Johns (producent) - 2013
  • Kidd Jordan (R.E.M.) - 2023
Review

Novembre - Materia
Jaar van release: 2006
Label: Peaceville Records
Novembre - Materia
Peaceville heeft na wat mindere jaren waarin men vooral re-releases uitbracht wat mij betreft eindelijk weer de juiste weg gevonden. Nadat een tijd terug het zeer interessante Madder Mortem al een nieuw album uitbracht via Peaceville doet het zeker niet minder interessante Novembre nu hetzelfde via datzelfde label.

Novembre is een Italiaanse band die al sinds begin jaren ’90 stukje bij beetje probeert de atmosferische metalwereld te veroveren. Waar vergelijkbare bands grote successen boeken bleef Novembre op onbegrijpelijke wijze altijd een beetje achter bij de grotere broers. Al moet gezegd worden dat de bekendheid van dit Romeinse gezelschap per album groeide. Iets dat enerzijds veroorzaakt is door de vele tours met gelijkgestemde bands zoals Katatonia, Moonspell, My Dying Bride en Opeth, maar anderzijds natuurlijk ook met de geboden muziek. En met die muziek is ook op dit nieuwe album wederom niets mis. Het zou me dan ook helemaal niet verbazen als Novembre met dit album de grote (en verdiende) doorbraak gaat beleven.

‘Materia’ is het eerste officiele album sinds 2001 toen men ‘Novembrine Waltz’ uitbracht. Men heeft in vergelijking met dat album op muzikaal gebied niet al te veel wijzigingen ondergaan dus de liefhebbers van dat album kunnen deze plaat blindelings aanschaffen. Het album staat namelijk weer bol van de emoties en prima composities die invloeden uit de melodieuze doom, gothic en (zij het sporadisch) deathmetal bevatten. Helaas zijn de deathmetal invloeden zoals gezegd vrij sporadisch, helaas omdat iets meer uitbarstingen zoals men in het verleden regelmatig deed het album mijn inziens nog interessanter hadden gemaakt. Een ander negatief puntje zijn de vocalen. Doordat men de grunts op dit album wat minder vaak van stal haalt in vergelijking met het verleden en men zich vooral bediend van heldere zang worden de vocalen op den duur een beetje eentonig. Gelukkig is dit nergens echt storend en over het geheel gezien is ‘Materia’ dan ook een prima album geworden.

Productioneel gezien (Finnvox studios) is er absoluut niets mis mee. En ook de verpakking van het plaatje is subliem, maar wat wil je dan ook met Travis Smith achter de tekentafel? Liefhebbers van eerder genoemde bands en progressieve muziek in het algemeen, aanschaffen die hap!

Tracklist:
1. Verne
2. Memoria Stoica /Vetro
3. Reason
4. Aquamarine
5. Jules
6. Geppetto
7. Commedia
8. The Promise (Arcadia/Duran Duran cover)
9. Materia
10. Croma
11. Nothijngrad

Score: 85 / 100

Reviewer: Armand
Toegevoegd: 16 mei 2006

Meer Novembre:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.