Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
  • 23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
Geen concerten bekend voor 19-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Benoȋt David (Yes) - 60
  • Bob Rock (producent) - 72
  • Eddie Kramer (producent) - 84
  • Hux Nettermalm (Ghost) - 55
  • Markus Eurén (Moonsorrow) - 48
  • Ruud Jolie (Within Temptation) - 50
  • Tommy Kiefer (Krokus)† - 74
  • Tony Martin (Black Sabbath) - 69

Vandaag overleden:
  • Bryan Ottoson (American Head Charge) - 2005
  • Dan "Cernunnos" Vandenplas (Enthroned) - 1997
  • Rob Clayton (Hallows Eve) - 1992
Review

Gory Blister - Skymorphis
Jaar van release: 2006
Label: Mascot Records
Gory Blister - Skymorphis
Debuut “Art Bleeds” wist op dit e-zine al heel wat stof op te waaien en deze opvolger “Skymorphis” is zowaar nog beter. “Deathmetal is a form of art” staat te lezen op de laatste pagina van het cd-boekje en de variatie in doodsmetaal (technisch, bruut, doorspekt met tegendraadse thrashriffs en grenzeloze solo’s) die deze Italianen spelen is zeker kunst te noemen.

De achtbaanrit van ruim vijftig minuten bewijst dat Chuck Schuldiner nog lang niet dood is. Zolang mensen zijn creaties blijven draaien, bands als Gory Blister zijn muziek blijven eren met composities in de geest van Chucky en zolang geen enkele deathmetalband de innoverende carrière van Death kan overtreffen, blijft Chuck springlevend. Maar dat Gory Blister geen pure Death-kloon is bewijst “Skymorphis” ook overtuigend door de speelse ritmes, het flirten met geestelijke verruimende teksten en de vreemd aandoende muzikale passages die “Skymorphis” maken tot een labyrint waaruit je nooit meer uit wilt geraken. De productie, het artwork en de speltechniek is overigens zo professioneel dat dit wel moet inslaan, dus heeft het Nederlandse Mascot Records een goede zaak gedaan om nog eens een deathmetalband te tekenen.

“Skymorphis” moet maar net onderdoen voor de latere Death-platen en het uitstekende eigen werk wordt stijlvol afgesloten met een zeer getrouwe versie van Death’s “1000 Eyes”. In memory of the Great Chuck Schuldiner. Wat anders?

Tracklist:
1. Procession to Apocalypse
2. Asteroid
3. Sailing to Achernar
4. Skymorphosis
5. Skin Legacy
6. Blood-Sweating Wall
7. I Shall Hang Myself
8. Quasars
9. Black Canvas
10. The Missing Planet
11. Shader
12. Starfields
13. The Soul-Slitters
14. 1000 Eyes

Score: 89 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 14 februari 2006

Meer Gory Blister:

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.