Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Hunter Omega & Warlord
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • The Exploited en Skroetbalg
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Wrighton (Tokyo Blade) - 63
  • Antti Laurén (Manitou) - 47
  • Arno (T.C. Matic)† - 77
  • Charles "Sexecutioner" Varga (Gwar) - 68
  • Greg Smith (Ted Nugent) - 63
  • Herbie Langhans (Seventh Avenue) - 51
  • John Dalton (The Kinks) - 83
  • Kevin Talley (Dååth) - 47
  • Kevin Valentine (Kiss) - 70
  • Michael Kruit (Chaos Divine) - 42
  • Pete Sandoval (Morbid Angel) - 62
  • Raul "Yuyi" M. (Dark Embrace) - 44
  • Rudy Jan van de Bergh (Phantom Mask) - 48
  • Viram Jasani (Led Zeppelin) - 81
  • Yves Huts (Epica) - 47

Vandaag overleden:
  • Larry Carroll (illustrator) - 2019
  • Michelle Meldrum (Phantom Blue) - 2008
  • Nick Menza (Megadeth) - 2016
Review

Naer Mataron - Discipline Manifesto
Jaar van release: 2005
Label: Black Lodge Records
Naer Mataron - Discipline Manifesto
Het Griekse Naer Mataron stond altijd bekend om nogal rommelige black metal releases met hier en daar een aardig nummertje. Met recht kon hen het predikaat overbodig worden toegekend.

Daar is nu ietwat verandering in gekomen, want dit nieuwe "Discipline Manifesto" is zowaar een behoorlijk goede black metal plaat geworden. Weg zijn de chaotische (lees: rommelige) structuren en weg is de vaak iele productie die agressieve muziek vaak kende. Het eerst dat opvalt is de redelijke transparente productie. De ruwe gitaarriffs klinken lekker opzwepend en het eerder nogal matige drumwerk klinkt strak. Qua zang is Morfeas nog steeds geen hoogvlieger, maar een groei is zeker waar te nemen.

Negen nummers vullen dit schijfje en samen zijn ze goed voor bijna een uur black metal. Gezien het feit dat afwisseling niet de grootste troef is, had die speelduur eigenlijk best wat korter gekund. De songs staan stuk voor stuk vol van rauwe gitaarriffs, hoge snelheden en vunzige sferen. Dankzij de verbeterde productie klinkt alles een stuk beter als eerder. Opvallend is dat de kortere nummers als Blast Furnace en The Last Loyal toch ietwat overtuigender klinken dan het grote deel aan langere nummers dat de plaat vult. Herhaling kan bij bepaalde bands een sfeerbepalende factor in positieve zin zijn, maar bij de ruwe muziek van Naer Mataron is het tegendeel helaas waar.

Toch durf ik dit album absoluut goed te noemen, vanwege de goede ideeën, de rauwe ongepolijste sound en de ingenieuze structuren die hier en daar opduiken. Dat laatste is niet verwonderlijk als blijkt dat een lid van Ved Buens Ende enkele bijdragen heeft geleverd. Voor liefhebbers van rauwe black metal weer een ideale plaat om eens op te zetten tussen alle rammelige matige releases door. Veel progressie dan dit verwacht ik niet meer bij de band, maar men doet in ieder geval waar men goed in is.

Tracklist
1. Extreme Unction
2. Blessing of Sin
3. For the New Man
4. Arrival of the Cesar
5. Blast Furnace
6. The Day is Breaking
7. The Last Loyal
8. Land of Dreams
9. Last Man Against Time

Score: 75 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 25 oktober 2005

Naer Mataron - Discipline Manifesto
Reactie van SU. op 20-03-2006 om 00:37u

Overbodig? Serieus, Naer Mataron maakt al jaren geweldige muziek. Dat is niet alleen de mening van mij, maar van de meeste mensen die Naer Mataron kennen.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.