Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat vond jij het gaafste festival van 2025?

Alcatraz Festival
Back To The Beginning
Baroeg Open Air
Brainstorm Festival
Complexity Fest
Drachten Deathfest
Dutch Doom Day
Dynamo Metalfest
Eindhoven Metal Meeting
Graspop Metal Meeting
Grindhoven
Heavy Metal Maniacs
Hedon Zwaar Nieuwjaar
Helldorado
Into The Grave
Into The Void
Jera On Air
Pitfest
Roadburn Festival
Samhain Festival
Soulcrusher
South Of Heaven
Stonehenge Festival
Wacken Open Air
een ander festival uit 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 9 januari:
  • Ann My Dice, Between The Rats And Snakes, Sledon en Scenyte
  • Heidenfest
  • Nanowar Of Steel en Uuhai
  • 10 januari:
  • Briqueville, Hemelbestormer en Modder
  • Grafjammer, Verwilderd en Sterveling
  • Hedon Zwaar Nieuwjaar
  • 11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
  • 13 januari:
  • Slaughter To Prevail, Dying Fetus en Suicide Silence
  • 14 januari:
  • Ensiferum, Freedom Call en Dragony
Kalender
Vandaag jarig:
  • David Bowie (Tin Machine)† - 79
  • Dirk Verbeuren (Megadeth) - 51
  • Elvis Presley† - 91
  • Graham Chapman (acteur)† - 85
  • Jeremy Spencer (Five Finger Death Punch) - 53
  • Kay Brehm (Eluveitie) - 44
  • Kay Brem (Eluveitie) - 44
  • Maria (Battlelore) - 44
  • Robby Krieger (The Doors) - 80
  • Sylvain Bégot (Monolithe) - 49
  • Tomas Olsson (Unleashed) - 55

Vandaag overleden:
  • Red Simpson - 2016
  • Steve Clark (Def Leppard) - 1991
Review

NME.MINE - Life Without Water
Jaar van release: 2005
Label: Roadrunner Records
NME.MINE - Life Without Water
NME.MINE, uit te spreken als ‘enemy mine’, kan niet verbazen met het debuut ‘Life Without Water’. Het enige verrassende aan deze band is dat ze uit Zuid-Duitsland komen terwijl ze Amerikaans klinken en dat de leden vroeger in een old school hardcoreband speelden. De heren hebben duidelijk hun ziel verkocht om succes te hebben. Je kunt hun stijl omschrijven als een iets hardere versie (riffwerk) van Nickelback en daar worden we natuurlijk niet echt vrolijker van.

De productie is wel uitstekend maar totaal sfeerloos. Om de woorden van producer Sigi Bem (Kreator, Caliban) te citeren: ‘I tried to let their underground naturalness flirt with the necessary mainstream charm'. Ik heb voor uw plaats al drie gekotst. Dit plaatje zou nog min of meer aanhoorbaar kunnen zijn als zanger Patric Schmidt echt zou kunnen zingen, maar hij sukkelt heel de plaat door en forceert zijn stem volledig. Als je achternaam niet Caputo is, probeer dan ook niet zo pathetisch over te komen. En als je geen vrouw kan krijgen, vereeuwig dat dan ook niet op plaat. Dat komt lichtjes zielig over.

Maar om met goed nieuws te eindigen: ik lees net op hun site: ‘Life Without Water' just entered the German Charts! Hooka hey!!!. Een huppeldansje is dus wel op zijn plaats. Je ziel verkopen aan de duivel in ruil voor diabolische inspiratie juich ik altijd toe, maar je ziel inruilen om succes te hebben…daar walg ik van.

Tracklist:
1. A Day Like This
2. The End Of Prayer
3. Trend Depression
4. Save Me
5. Unlove
6. Sold Out Belief
7. Last Day
8. Stab Me Down
9. Out Of Envy
10. Silent Awakening
11. The Bloodking

Score: 50 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 28 september 2005

Meer NME.MINE:

NME.MINE - Life Without Water
Reactie van paul op 13-12-2005 om 23:08u
Score: 90 / 100

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.