Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
  • 9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Kovács (Akela) - 46
  • Axtwald (Negator) - 45
  • Dave Navarro (Jane’s Addiction) - 59
  • Henri Samuli Seppälä (Children Of Bodom) - 46
  • James Smith (Season's End) - 44
  • Len Arran (Skunk Anansie) - 65
  • Mark Reale (Riot)† - 71
  • Ole Alexander Myrholt (Enslavement Of Beauty) - 48
  • Pim Blankenstein (Officium Triste) - 56
  • Sebastian Paul (Syrens Call) - 57
  • Suvi Grym (Vanguard) - 47
  • Tomi Ullgren (Rapture) - 48
  • Yiotis Dounas (Blade Of Spirit) - 41

Vandaag overleden:
  • Christopher Lee (Rhapsody Of Fire) - 2015
  • Wally Gold (producent) - 1998
Review

Six Feet Under - 13
Jaar van release: 2005
Label: Metal Blade Records
Six Feet Under - 13
13 is natuurlijk niet het dertiende album van de death metalband Six Feet Under, maar toch alweer full length nummer zes (de tribute-albums niet meegerekend), na het redelijk ontvangen Bringer of Blood. In de tussentijd leverden Chris Barnes en consorten nog een bijzonder omstreden Graveyard Classics II af, waarop het gehele Back in Black-album van AC/DC gecoverd werd. Heiligschennis, althans volgens velen, maar stiekem vond ik dat toch een bijzonder fijn tussendoortje. Met dit album laat de band horen nog steeds garant te kunnen staan voor een sterk studio-album: de nummers grooven namelijk als nooit tevoren en vooral de vette gitaarsound zorgt ervoor dat de band haar naam als "death 'n roll"-band eer aandoet.

Nummers als Decomposition of the Human Race, Rest in Pieces, 13 en The Art of Headhunting zitten weliswaar vrij simpel in elkaar (zoals de meeste Six Feet Under-nummers), maar rocken desondanks (of juist daardoor) als een bezetene. Daar komt nog eens de lompe, moddervette productie bij, die ervoor zorgt dat de dampende, logge death metal-nummers prima tot hun recht komen. Het is niet vernieuwend, noch meesterlijk wat deze band doet, maar zolang de heren sterke, goed in het gehoor liggende albums als dit 13 blijven afleveren, mogen ze wat mij betreft nog wel een tijdje doorgaan.

Ook al klinkt het live de laatste tijd allemaal niet meer zo overtuigend (getuige het magere en ongeïnspireerde optreden in de 013 afgelopen jaar), dit album staat gewoon weer vol met goede death metal-nummers. En hoewel frontman Chris Barnes hier en daar een tikje geforceerd begint over te komen, heeft hij nog altijd meer dan genoeg kwaliteit in huis om de gemiddelde huis-tuin-en keukenbrulboei het zwijgen op te leggen.

Tracklist:
1. Decomposition of the Human Race
2. Somewhere in the Darkness
3. Rest in Pieces
4. Wormfood
5. 13.
6. Shadow of the Reaper
7. Deathklaat
8. The Poison Hand
9. This Suicide
10.The Art of Headhunting
11.Stump

Score: 80 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 14 augustus 2005

Meer Six Feet Under:

Six Feet Under - 13
Reactie van Iscariah op 14-08-2005 om 23:48u
Score: 40 / 100

Rik, 1 reactie: BAH

Six Feet Under - 13
Reactie van torre op 15-11-2005 om 23:14u
Score: 70 / 100

Ach ja, helemaal geen slecht album, maar ik twijfel of deze vaak mijn cd speler zal halen, ik denk dat dat eerder een cd van Cannibal Corpse wordt. Wel een cd met George want Chris is en blijft onverstaanbaar

Six Feet Under - 13
Reactie van Een Metalfan op 25-01-2006 om 23:32u

assfuck

Six Feet Under - 13
Reactie van fucker op 25-01-2006 om 23:32u
Score: 100 / 100

six feet under kicks ass chris barnes kicks ass cannibal corpse!!

Six Feet Under - 13
Reactie van aetdtb op 25-01-2006 om 23:34u

alsmer varden gleen slecht noaelen arsel plozen en ziben!!!!!

Six Feet Under - 13
Reactie van Een Metalfan op 25-01-2006 om 23:36u

^ ! ! 0 0 penisgluben!!!!!!!

Six Feet Under - 13
Reactie van margrave op 05-08-2006 om 14:23u
Score: 90 / 100

amaai zo ne negatieve commentaar. six feet under en cannibal corpse zijn de beste in hun genre en dit album (13) is alweer een goede plaat die wordt afgeleverd. een dikke 90 waard.

Six Feet Under - 13
Reactie van satyr op 20-10-2006 om 11:00u
Score: 65 / 100

sommige songs weete me te boeie maar dit is gwn veel minder en wat is dat toch met die klank het gaat echt vervele ws chris barnes maar by cannibal corpse gebleve dat was tenminste death metal dit is gwn veeeeeel minder

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.